Animovaný kocúr Úžasný Mauric pobaví v kinách malých aj veľkých

Úžasný Mauric je kocúr ako sa patrí. Myslí iba sám na seba, má deväť životov a vždy dopadne na štyri. Teda, skoro vždy. Má mimoriadny obchodnícky talent a od istého času aj dar reči. Ľudskej reči. Ten sa uňho objavil odvtedy, ako si dal na obed jedného inteligentného potkana. Potkana, ktorý zožral niečo zo skládky pri čarovnej univerzite.

06.03.2023 00:00
Uzasny Mauric, pr, nepouzivat

Potom ako Mauric začne mať ľudské myšlienky a zistí, že aj potkany z miestneho klanu sa stali inteligentnými tvormi, sa zaužívaný potravinový reťazec rozpadne. Mauric už potkany nemôže považovať za svoju potravu, rozhodne sa ich preto využiť aspoň ako „obchodných partnerov“. Kocúr a hlodavce tak vytvoria zvláštne spojenectvo a do ich partie pribudne aj jeden mladý chlapec, ktorý síce nie je veľmi bystrý, dokáže však hrať na píšťalke. Všetkých spojí Mauricov dokonalý „podnikateľský“ plán.

Uzasny Mauric, pr, nepouzivat

Svojrázna skupinka cestuje z mesta do mesta, potkany všade začnú ľuďom škodiť a keď už je najhoršie, chlapec príde do mesta ako záchranca a s pomocou píšťalky z neho všetky zákerné hlodavce vyvedie. Samozrejme si za to nechá od miestnych obyvateľov štedro zaplatiť a o odmenu sa potom všetci podelia. Teraz však dorazili do mesta, v ktorom niečo nehrá. Zaváňa to tu sprisahaním nielen na zemi, ale aj pod ňou. V podzemí sa totiž ukrýva naozaj desivé, zlovestné tajomstvo. Osvedčený trik sa náhle zvrtne a namiesto množstva zlata čaká na „úžasnú“ partičku veľké, napínavé a poriadne nebezpečné dobrodružstvo…

Uzasny Mauric, pr, nepouzivat

Animovaný film Úžasný Mauric vznikol podľa knihy legendárneho Terryho Pratchetta. Britský spisovateľ už desiatky rokov zabáva milióny čitateľov na celom svete svojimi príbehmi zo sveta Úžasnej Plochozeme. Pratchettov rozprávačský talent a humor preniesol na plátno ten najpovolanejší. Scenárista animáku Úžasný Mauric Terry Rossio má totiž za sebou napríklad scenár k Shrekovi (za ktorý, mimochodom, získal cenu BAFTA a bol nominovaný na Oscara) alebo ku všetkým dielom Pirátov z Karibiku.

Úžasný Mauric už v traileri očarí krásnou animáciou a sympatickými postavičkami. Nečudo, na filme totiž pracoval aj ďalší známy a oceňovaný tvorca, ilustrátor Carter Goodrich, ktorý má na konte animované filmy ako Príšerky s.r.o., Hľadá sa Nemo, Ratatouille, Neskrotná, Lovecká sezóna, Hotel Transylvánia, Krúdovci, Coco či Ja, zloduch.

Uzasny Mauric, pr, nepouzivat

Do zbierky animovaných kocúrov pribudne už čoskoro ďalší očarujúci reprezentant mačacej ríše, ktorého si rozhodne zamilujete vy aj vaše ratolesti. Mauric je skrátka „všetkými masťami mazaný“, prefíkaný a egoistický (anti)hrdina, ktorý má však srdce na pravom mieste. V origináli mu prepožičal svoj hlas „Dr. House“, Hugh Laurie, v slovenskom znení zase skvelý Peter Marcin. Ďalšie postavičky nadabovali Lenka Debnárová, Dárius Koči, Dušan Szabó, René Jankovič či Peter Sklár. Na úžasnú zábavu pre celú rodinu a výnimočný audiovizuálny-vizuálny zážitok s prvotriednym slovenským dabingom sa môžete v kinách tešiť už 9. marca 2023.

chyba