Milovníci čmárania a kreslenia pozor! Na prihlásenie sa do Red Bull Doodle Art ostáva už len pár dní

Rád kreslíš a fantázia je tvojou silnou stránkou? V tom prípade si istotne nenechaj ujsť Red Bull Doodle Art, celosvetovú súťaž, ktorá dáva silu novej generácii umelcov.

17.03.2023 00:00
Red Bull Doodle Art, pr, nepouzivat Foto:

Nemusíš byť žiaden profík na to, aby si to so svojim talentom dotiahol až na globálne finále do Amsterdamu. Nestačí? A čo by si povedal na to, ak by sa tvoja kresba dostala až na titulku do denníka Pravda do prílohy Kultúra? Tak to už nie niečo, na čo nie len ty, ale aj celá tvoja rodina a kamoši len tak nezabudnú. Motivácie už ale bolo dosť, ideš do toho s nami?

Viac o Red Bull Doodle Art sa dozvieš TU.

Ako sa prečmárať až do finále?

Základnou podmienkou na zapojenie sa do súťaže je mať hlavu plnú fantázie a predstavivosti. Máš? Poďme ďalej! Najprv si stiahni oficiálnu šablónu/rám Red Bull Doodle Art. Ďalej nechaj svoju myseľ vyblázniť sa! V 1. fáze stačí nakresliť svoje umelecké dielo čiernym alebo modrým perom, prípadne ceruzkou na biely papier alebo čiernym alebo modrým digitálnym perom na tablete alebo podobnom elektronickom zariadení. Svoju čmáranicu potom jednoducho nahraj cez stránku súťaže.

Už ti je jasné, že ide o veľkú príležitosť ako sa v umení presadiť? Teraz je ale dôležité hlavne to, aby si svoje dielo stihol prihlásiť do súťaže načas, a to najneskôr do 19.3.2023 23:59. Tik tak!

V počte zaslaných kresieb sa nemusíš vôbec obmedzovať, chceme ich vidieť všetky! Počet nie je obmedzený. Aby si sa ale pri podávaní prihlášok úplne neodtrhol z reťaze, maj na pamäti, že porota bude v národnom kole hodnotiť na základe nasledujúcich kritérií: kreativita, umelecké zručnosti a diela milujúce život. Ukáž nám, ako ho miluješ ty!

VIAC O RED BULL DOODLE ART

Koncept pero na papieri Red Bull Doodle Art sa datuje od prvého ročníka v roku 2009 a počas uplynulých rokov ostala súťaž verná svojmu pôvodnému konceptu. Zároveň sa ale vyvíjala, aby rozširovala obzory účastníkov prostredníctvom najnovších technologických inovácií. Vo fáze výberu budú práce viac ako 60 národných finalistov vystavené na výstavách otvorených pre verejnosť na rôznych miestach po celom svete. Tak to už je naozaj niečo! Z diel finalistov vyberie porota odborníkov víťaza na základe kreativity, umeleckých zručností a spôsobu, akým jeho „doodle“ vyjadruje lásku k životu.

Každý národný víťaz bude spolupracovať s profesionálnym umelcom, aby sa pripravil reprezentovať svoju krajinu s exkluzívnym doodle NFT na svetovom finále, ktoré sa uskutoční v Amsterdame od 25. do 28. mája. No dobre, motivácie už bolo dosť, ide sa kresliť.

odkaz
Red Bull Doodle Art, pr, nepouzivat
chyba