Televízia TA3 opäť boduje v objektívnosti. Predbieha Markízu aj JOJ.

Nezávislá spoločnosť MEDIAN SK pre prieskum trhu, médií, verejnej mienky a vývoj analytických a marketingových softvérov, ktorá realizuje všetky typy kvalitatívnych a kvantitatívnych prieskumov trhu, uverejnila najnovšiu analýzu dát z Prieskumu MML - TGI ®.

28.01.2022 00:00
TA3 hlavne spravy, PR, nepouzivat

Prieskum verejnej mienky, zameraný na spravodajstvo v slovenských televíziách, sa realizoval v termíne 21. 6. až 12. 9. 2021 kvótnym výberom a zúčastnilo sa ho 2 077 respondentov vo veku 14 až 79 rokov.

Všetci respondenti prieskumu odpovedali na otázku: „Ktorá televízia má podľa Vás najobjektívnejšie spravodajstvo?“. Respondent mohol v dotazníku označiť iba jednu odpoveď – jednu televíziu.

Televízia TA3 sa umiestnila s percentuálnym podielom 20,4 % na druhom mieste za RTVS (24,3 %). Tretie najobjektívnejšie spravodajstvo má podľa prieskumu TV Markíza (20 %). V minulej vlne obsadila televízia TA3 tretiu pozíciu.

TA3 graf, PR, nepouzivat

Televízia TA3 má najobjektívnejšie spravodajstvo aj podľa agentúry Reuters

Prestížny Inštitút Reuters na Oxfordskej univerzite robil aj minulý rok prieskum najdôveryhodnejších médií. Výskumníci oslovili takmer 100-tisíc ľudí zo 46 krajín sveta. Opýtaní na Slovensku uviedli, že najviac dôverujú televízii TA3, a to až 65 % ľudí. Prieskum tiež ukázal, že v čase pandémie a globálnej krízy chcú ľudia najmä správy od nestranných a objektívnych médií, ktorým musia veriť.

TA3 newsroom, PR, nepouzivat
chyba
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy