EUROVEA, a. s. po roku opäť vyplatí výnosy z dlhopisov

08.09.2020 00:00
eurovea foto, pr clanok, reklama, nepouzivat

Spoločnosť EUROVEA, a. s. vyplatí v septembri úrokový výnos z dlhopisov. Dlhopisy boli emitované v roku 2016 a sú úročené pevnou úrokovou sadzbou vo výške 4,5 % ročne. V septembri budú vyplatené po štvrtýkrát, splatnosť dlhopisov je v roku 2022.

Administrátorom dlhopisu EUROVEA, a. s. je J&T Banka, a. s., celková emisia predstavuje objem 100 miliónov eur. Dlhopis má nominálnu hodnotu tisíc eur a je splatný v roku 2022. Spomínaný pevný úrokový výnos vo výške 4,5 % je vyplácaný každý rok spätne, vždy 7. septembra.

Eurovea je komplex s nákupnou pasážou o rozlohe 60 000 m², v ktorej sa nachádza 181 prevádzok, z toho 39 gastro prevádzok (kaviarní, barov a reštaurácií). V súčasnosti patrí k najobľúbenejším destináciám Bratislavčanov i turistov, čo potvrdzujú aj každoročné rekordy návštevnosti. Od jej otvorenia ju navštívilo 116 miliónov zákazníkov. Súčasťou komplexu sú tri administratívne budovy Eurovea Central 1, Central 2 a Central 3, ktoré vytvárajú dokopy 24 500 m² kancelárskych priestorov. Podzemná garáž pre návštevníkov poskytuje spolu až 1 900 parkova­cích miest.

Existujúci komplex Eurovea a jeho rozšírenie o druhú fázu tvoria kľúčové časti lokality, ktoré významne rozvíjajú centrum Bratislavy pozdĺž Dunaja. Svojím významom a funkciami už dnes presahuje rámec bežného multifunkčného projektu.

Sleduj najnovšie články na našom Facebooku