Profesia days menia koncept, veľtrh práce sa mení na festival

Spoločnosť Profesia prináša tento rok zmenu. Desiaty ročník Profesia days totiž nebude veľtrhom príležitostí. Koncept sa mení na festival. Návštevníkov bude „zaúčať“ úspechu aj Rytmus, či admini Zomri.

11.02.2019 00:00
Profesia days, PR článok, nepoužívať Foto:

Už v minulosti mali návštevníci Profesia days možnosť zistiť, že hlavnou úlohou tohto podujatia nie je iba sprostredkovanie stretnutia sa so zamestnávateľmi, ale najmä možnosť získať užitočné zručnosti, znalosti, či inšpiráciu. Aj z tohto dôvodu podujatie stráca nálepku veľtrhu práce a mení sa na festival príležitostí.

Profesia days sa budú tento rok konať v bratislavskej Inchebe v stredu a vo štvrtok 6. a 7. marca 2019. Záujemcovia, budú mať, navyše, vstup úplne zadarmo. Jedinou podmienkou je rýchla registrácia

Foto: PR servis
Profesia days, PR článok, nepoužívať

Zamestnávatelia chcú soft skills, práve tie ľuďom chýbajú

Analýza najväčšieho pracovného portálu Profesia.sk ukazuje jasne. Zamestnávatelia na Slovensku vyžadujú čoraz viac mäkkých zručností. Z tohto dôvodu často siahajú na univerzálnych uchádzačov, ktorých už do konkrétnych odborných činností vedia zaučiť aj sami.

Ukazuje sa však, že práve tieto zručnosti robia Slovákom problémy. Aj z tohto dôvodu si podujatie Profesia days dalo prostredníctvom Paylab Data Research spraviť prieskum, o tom, aké vzdelávanie považujú slovenskí uchádzači o prácu, či zamestnaní ľudia, za najdôležitejšie.

Profesiadays, PR článok, nepoužívať

Do prieskumu sa zapojilo vyše 1100 respondentov a vyplynulo, že najväčšia časť, teda 33 percent preferuje vzdelanie v oblasti komunikácie. Nasleduje kreativita, schopnosť viesť ľudí, schopnosť zadefinovania problémov, projektový manažment, kvalitné vyjednávanie, analytické zručnosti, time manažment, či tímová spolupráca.

Profesia days reagujú na nové trendy

Z dôvodu zamerania na sebarealizáciu je podujatie Profesia days vhodné nielen pre ľudí, ktorí prácu nemajú, ale aj tých, ktorí zamestnaní sú, prípadne podnikajú alebo študujú a chcú získať nové nápady, ako byť vo svojej oblasti lepšími.

Trh práce je na Slovensku pomerne rýchlo vyvíjajúci a z tohto dôvodu prichádzajú stále nové trendy, na ktoré musia reagovať nielen ľudia, ale aj firmy. Marcové podujatie tak prinesie užitočné informácie pre obe skupiny.

Medzi spíkrami ľudia, ktorí trendom rozumejú a neboja sa zmeny

Festival prinesie vzdelávanie, náučné prednášky, zábavu, či rôzne súťaže. Hlavným programom však budú zaujímaví spíkri, ktorí sa Slovákom predstavia v trošku netradičnej pozícii. Tentokrát nebudú robiť to, čo ich živí, ani nebudú hovoriť o svojom súkromí, ale návštevníkom predstavia svoje príbehy úspechu.

V takejto pozícii budú môcť návštevníci spoznať aj také osobnosti ako Patrik „Rytmus“ Vrbovský, Natália Kisková, zápasník Atilla Végh, Matej „Sajfa“ Cifra, Jano Gordulič, investigatívna novinárka Kristína Kövešová, zakladateľ bežeckého podujatia Tvrďák Richard Voda či kontroverzných adminov stránky Zomri, ktorí sa pred živým publikom predstavia vôbec po prvýkrát, a mnoho ďalších.

Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy
chyba