Akú knižku si prečítať či darovať tieto Vianoce? Vieme!

Vianoce sa už blížia a vy v návale denných povinností v každej voľnej chvíľke premýšľate, čo podarovať svojim najbližším? Kniha patrí medzi najobľúbenejšie vianočné darčeky a síce nie je vedecky dokázané, že poteší každého, je to veľmi vysoko pravdepodobné. Nechajte sa inšpirovať knižnými novinkami, ktoré v najbližších dňoch zavítajú na pulty kníhkupectiev. V novinkách z vydavateľského domu Grada nájdete krásne romantické príbehy ako stvorené pre vianočný čas, tipy na detské novinky, niečo pre milovníkov napätia ale aj životných príbehov.

20.11.2023 00:00
Grada Pravda titulna foto,  pr, nepouzivat

Vianočné kníhkupectvo 

Tie najkrajšie príbehy nájdete za dverami malého starobylého kníhkupectva.

V historickej uličke zasneženého vianočného Edinburghu stojí jedno útulné starobylé kníhkupectvo plné čarovných príbehov. Vedie ho milý pán McCredie a pre Carmen, ktorá práve stratila prácu a nasťahovala sa k sestre, je toto miesto ako splnený sen. Hrozí však, že sa čoskoro rozplynie ako skorá ranná hmla a pán McCredie ho bude musieť predať. Vianoce sú však časom zázrakov a Carmen sa na tomto kúzelnom mieste neocitla náhodou. So všetkým svojím entuziazmom a láskou ku knihám je rozhodnutá vrátiť kníhkupectvu jeho zašlú slávu. Na pomoc jej nečakane prichádza aj známy a charizmatický autor, ktorého však nezaujíma len kníhkupectvo, ale aj odhodlaná Carmen. 

vianocne knihkupectvo 600x450 2, pr, nepouzivat

Návrat do údolia rieky Clarée 

Román o návrate k sebe a o stretnutí s dávnou láskou.

Čarokrásny dojímavý príbeh z pera Erica de Kermela nás tentoraz zavedie do malebného údolia Clarée pod Alpami a otvorí nám svet plný lásky k prírode, starým priateľom, ale aj k mužovi, ktorý by mal byť minulosťou. Ekologička Ana sa vracia do svojho rodiska k strýkovi Pascovi, ktorý ju vychoval a teraz prevádzkuje horskú chatu. Znova tu nachádza stratenú chuť do života a oddáva sa láske, o ktorej si myslela, že je už dávno zabudnutá. Vylieči sa z toho, čo prežila? A podarí sa jej prekonať ťažobu tajomstiev a nájsť cestu k sebe samej? 

navrat do udolia rieky claree 600x450 2, pr, nepouzivat

Posledný dar 

Horúce iskrenie v ľadovej zime vo vianočnom romantickom príbehu.

Cassin starší brat Tom jej odmalička pripravoval na Vianoce zadanie plné indícií, ktoré musela vyriešiť, aby od neho dostala darček. Ich vzťah sa ešte viac upevnil, keď im v útlom detstve zomreli rodičia. Vždy na ňu dával pozor a chránil ju. Rovnako ako Tomov najlepší kamarát Sam. Čím boli Cassie a Sam starší, tým viac to medzi nimi iskrilo. Až kým všetko nezmenil jeden chladný večer počas vianočnej 

lyžovačky. Odcudzili sa. A ešte väčšiu priepasť medzi nimi vytvorila nečakaná Tomova smrť. Objaví v sebe Cassie silu a dokáže dať druhú šancu človeku, ktorý jej tak veľmi ublížil? A pomôže jej a Samovi posledné Tomovo zadanie opäť si k sebe nájsť cestu? 

posledny dar 600x450 2, pr, nepouzivat

Vianoce v Sniežkove  

Pripravte sa na čarovné Vianoce so zvieratkami zo Sniežkova

V Malej studenej doline v Snežných horách sa schyľuje k Vianociam a miestne zvieratká sa tešia, ako 

ich spolu oslávia. To však ešte netušia, že im niekto potajomky skryje všetky vianočné 

ozdoby. Nie nadarmo sú však Vianoce časom zázrakov… Knižka poteší malých čitateľov od 5 rokov. Obsahuje celostránkové ilustrácie od obľúbeného ilustrátora Adriána Macha.

vianoce v sniezkove 600x450 2, pr, nepouzivat

Billyho obrovské dobrodružstvo 

Kúsok dobrodružstva, štipka priateľstva, kvapka tajomstva a obrovská lyžica mágie… Svetoznámy šéfkuchár Jamie Oliver predstavuje recept na dokonalú detskú knihu!

Pripravte sa na nezabudnuteľné dobrodružstvo, počas ktorého na vás čakajú boje plné kúziel, stratené mýtické mesto, neuveriteľné lietajúce stroje, úžasné hostiny a jedna OBROVSKÁ záchranná akcia.  Billy a jeho kamaráti vedia, že do Vodopádového lesa chodiť nesmú. Povráva sa, že pred mnohými rokmi sa tam prihodilo niečo zvláštne, a preto tam už desaťročia nikto z dediny nevkročil…  Potom však Billy a jeho najlepší kamaráti Anna, Jimmy a Andy objavia tajný vchod do lesa a neodolajú túžbe preskúmať ho. Čoskoro zistia, že vo Vodopádovom lese sa to len tak hmýri kúzlami a žijú v ňom rôzne nezvyčajné bytosti – bzučiaci elfovia, smradľaví búnovia a všeličo iné.  No les má problémy. Všetko je prepojené prostredníctvom Rytmu, tepu prírody, ktorý udržiava veci v harmónii, no práve teraz sa Rytmus vychyľuje… Dokážu Billy a jeho kamaráti zistiť, čo sa deje, a napraviť to skôr, ako bude príliš neskoro? Poteší čitateľov od 7 rokov.

billyho obrovske dobrodruzstvo 600x450 2, pr, nepouzivat

Hrad v Škótsku 

Vydajte sa do krajiny tisícich hradov vo vianočnom Romantickom úteku od obľúbenej autorky Julie Caplinovej.

Keď sa Izzy vráti z vychýrenej kuchárskej školy Killorgally späť do škótskeho hradu, ktorý zdedila, čaká ju tam hneď niekoľko prekvapení. Okrem toho, že vo svojej kuchyni objaví príťažlivého profesora histórie Rossa, jej mama sa počas Izzyinej neprítomnosti pustila do rozsiahlej rekonštrukcie a navyše hrad na Vianoce prenajala skupinke zámožných hostí!  

A tak Izzy zostáva len niekoľko týždňov na to, aby chátrajúci hrad premenila na kúzelný hotel. Našťastie má hneď niekoľkých pomocníkov a jedným z nich je na prekvapenie všetkých aj Ross. A hoci si to Izzy vôbec nechce pripustiť, začína na neho myslieť čoraz viac… 

hrad v skotsku 600x450 2, pr, nepouzivat

Ťaživé ticho

Nechajte sa pohltiť temnou atmosférou ťaživého strachu v samostatnom psychologickom trileri Roberta Bryndzu. Titul si môžete kúpiť aj ako audioknihu v skvelom podaní Lucie Vráblicovej!

Maggie je úspešnou lekárkou a s manželom Willom žije presne taký život, o akom vždy snívali. Jedného dňa však do nemocnice privezú postreleného muža v povedomom oblečení. Maggin život sa najprv zastaví a potom otočí hore nohami. Napriek všetkej snahe sa Willa nepodarí zachrániť a Maggie je presvedčená, že sa stal obeťou vlámania. Policajná správa však znie jasne: spúšť potiahol Will sám.

Maggie je zdrvená od žiaľu a zožierajú ju nezodpovedané otázky. Jej manžel nebol samovrah. Mal toľko dôvodov žiť. Po pohrebe odchádza Maggie do ich prázdninového domu na malom chorvátskom ostrove, aby unikla realite. Lenže všetko ju to dostihne aj na opustenom mieste a pravda je oveľa temnejšia, než čakala.

Všetko odštartuje list, ktorý jej Will napísal pre prípad svojej smrti a ktorý obsahuje indície odhaľujúce strašidelné tajomstvo. Postupne, ako si Maggie skladá čriepky dokopy, zisťuje, že Willova smrť je spojená s niekým z jeho minulosti… S niekým, kto urobí všetko pre to, aby ju umlčal.

tazive ticho 600x450 2, pr, nepouzivat

S láskou, Pamela

Pamela Anderson rozbíja šablónu memoárov celebrít a berie si svoj príbeh späť.

Blond sexi imidž Pamely Andersonovej bol v 90. rokoch všadeprítomný. Objavili ju na tribúnach počas kanadského futbalového zápasu a rýchlo sa stala superhviezdou. Keď jej hviezda stúpala, ocitla sa na vrchole éry, keď sa taktika paparacov zameriavala hlavne na zničenie imidžu a sebaúcty človeka. Pamela Anderson stratila kontrolu nad vlastným príbehom, média jej neprestajne ubližovali a mala strach z toho, ako verejnosť vníma, kým je a kým nie je. Znášala to však všetko s gráciou, našla útočisko vo svojej láske k umeniu a literatúre a stala sa z nej oddaná matka a aktivistka. Pamela sa po prvýkrát delí o svoj skutočný životný príbeh: príbeh dievčaťa z malého mesta, ktoré sa zapletie do vlastného sna.

s laskou pamela 600x450 2, pr, nepouzivat
chyba