Silná romantická dráma natočená podľa skutočného príbehu Nádej prichádza do kín

Nezávislá porota na jednom z najvýznamnejších filmových festivalov udelila filmu cenu Label Europa Cinemas. V slovenských kinách si ho budete môcť vychutnať od 1. 10. 2020.

29.09.2020 00:00
bontonfilm, PR článok, nepoužívať Foto:

Nádej je emotívna dráma nakrútená podľa skutočného životného príbehu režisérky Marie Sødahlovej, ktorá bojovala s rakovinou v poslednom štádiu. Porota európskych kín na Berlinale ju opísala ako „dojemnú snímku o dramatickom vplyve náhlej vážnej choroby na rodinu“ a „komplexnú, veľmi emotívnu, ale nie sentimentálnu love story“.

Film zachytáva vzťah Anje (Andrea Bræinová Hovigová) a Tomasa (Stellan Skarsgård), ktorí spolu vychovávajú tri spoločné deti a tri deti z Tomasovho predchádzajúceho vzťahu. Obidvaja majú skvele rozbehnutú umeleckú kariéru (Anja je tanečná choreografka, Tomas zase riaditeľ divadla), no ich láska po rokoch spolužitia už výrazne ochladla. Všetko však náhle zmení jedna lekárska diagnóza – Anja má neoperovateľný nádor na mozgu a zostávajú jej zrejme len tri mesiace života. Môže smrtiaca diagnóza dať ich rozbitý vzťah znovu dohromady alebo už medzi nimi naozaj nezostalo nič? Aj rakovina občas dáva láske druhú šancu…

Dej sa odohráva počas sviatočného týždňa medzi Vianocami a Novým rokom, keď slávnostná atmosféra ešte viac vyhrocuje emócie postáv, a zachytáva, ako sa Anja, Tomas a ich šesť detí pokúšajú vyrovnať so strašnou správou, ako zúfalo sa snažia udržať si nádej za každú cenu… Film teda stojí a padá na hereckých výkonoch, ktoré sú, obzvlášť v prípade ústrednej dvojice, excelentné. Obidvaja hlavní predstavitelia stvárnili svoje postavy presvedčivo a civilne, so širokou škálou emócií, no bez zbytočného sentimentu.

Foto: PR servis
bontonfilm, PR článok, nepoužívať

Stellan Skarsgård kombinuje prvotriedne herectvo silných charakterových rolí so slávou filmovej hviezdy. Slovenskí diváci ho môžu poznať napr. z hollywoodskych filmov Piráti z Karibiku, Mamma Mia!, Avengers, ale aj z česko-slovenskej historickej drámy Pomaľované vtáča či z úspešného seriálu Černobyl. U nás menej známa herečka Andrea Bræinová Hovigová je zase považovaná za vychádzajúcu hviezdu nórskej kinematografie.

O talente obidvoch hereckých predstaviteľov aj o kvalite filmu Nádej sa budete môcť presvedčiť už 1. 10. 2020 v slovenských kinách.

chyba
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy