Spoločnosť ASBIS uvádza na európske trhy inovatívne zariadenie na boj proti vírusom

Spoločnosť ASBISc Enterprises Plc, popredný distribútor, vývojár a dodávateľ produktov, riešení a služieb z oblasti IT a IoT na rozvíjajúcich sa trhoch Európy, Stredného východu a Afriky, vyvinula, navrhla a vyrába inovatívny iónový difuzér PERENIO IONIC SHIELD™.

23.06.2021 00:00
ionic shild2, PR článok, reklama, nepoužívať

Ide o kompaktné mobilné zariadenie, ktoré emituje špecifický komplex iónov, ktorý chráni ľudí pred známymi koronavírusmi vrátane SARS-CoV-2. Vďaka tomuto inovatívnemu riešeniu získame ochranu proti koronavírusom doma, v kancelárii, v taxíku alebo aj na verejných miestach.

Perenio Ionic Shield PEWOW01 je prvé zariadenie založené na tejto technológii. V budúcnosti plánuje spoločnosť ASBIS rozšíriť rodinu zariadení na prevenciu pred ďalšími ochoreniami. Zariadenie Perenio Ionic Shield PEWOW01 prešlo sériou diagnostických testov a klinických hodnotení. Bolo zaregistrované ako aktívna neinvazívna zdravotnícka pomôcka triedy I na použitie na trhoch EÚ a Spojeného kráľovstva.

ionic shild1, PR článok, reklama, nepoužívať

Zariadenie sa dostane na trh Európskej únie v júni 2021. na Slovensku ho budú distribuovať:

  • Elektrodom NAY
  • Sieť lekární Dr.Max
  • Portál zdravia Vitarian.sk

Perenio Ionic Shield nie je bežný ionizátor vzduchu. Jedinečná technológia, ktorá je hnacím motorom tejto inovácie, vytvára stabilnú iónovú zmes, ktorá generuje dostatok energie na emitovanie špecifických skupín iónov do okolitého vzduchu. Uvedenú iónovú zmes tvoria soli horčíka, draslíka, zinku, platiny a zlata. Aktívna časť zariadenia sa nachádza vo vymeniteľných kapsulách, ktoré vydržia pri pravidelnom používaní až 12 mesiacov. Životnosť nepoužitej kapsuly je sedem rokov od dátumu výroby.

ionic shild3, PR článok, reklama, nepoužívať

Zariadenie Perenio Ionic Shield je určené na prevenciu infekčných ochorení spôsobených známymi koronavírusmi a ich kmeňmi – vrátane Sars-CoV-2. Emitovaný komplex iónov má dostatočnú kinetickú energiu na to, aby zničil kladne nabitú vonkajšiu membránu koronavírusov a ich záporne nabitú RNA.

Sergej Kostevič, výkonný riaditeľ a predseda predstavenstva spoločnosti ASBISc Enterprises Plc, dodáva: „Navrhnúť, vyvinúť, otestovať, získať certifikáciu a pripraviť Perenio Ionic Shield na výrobu nám trvalo 15 mesiacov. Na vývoji tohto inovatívneho výrobku sa podieľal medzinárodný interdisciplinárny tím vedcov s dlhoročnými skúsenosťami v oblasti skúmania účinkov iónov na ľudský organizmus, baktérie a vírusy, ktorý v tomto procese zohral kľúčovú úlohu. Odborníci na teoretickú fyziku, chémiu, biomedicínu a inžinierstvo z mnohých krajín pracovali bok po boku, aby vyvinuli produkt, ktorý môže mať veľký význam pre ochranu nášho zdravia a zdravia našich blízkych.“

ionic shild5, PR článok, reklama, nepoužívať

Spoločnosť Perenio odporúča používať zariadenie v uzavretých miestnostiach – doma, v kancelárii alebo dokonca v aute či taxíku. Sieť zariadení Perenio Ionic Shield rozmiestnených v 3-metrových odstupoch môže chrániť ľudí aj na verejných miestach: v nákupných centrách, na letiskách, vlakových staniciach, v posilňovniach, kaviarňach, reštauráciách, kozmetických salónoch a v taxíkoch alebo vo verejnej doprave.

Perenio Ionic Shield je kompaktné zariadenie, takže sa zmestí do batohu, kabelky, tašky alebo kufra. Je prenosné, čo výrazne rozširuje rozsah ochrany aj počas cestovania.

Najúčinnejšia koncentrácia iónov je do dvoch metrov od zariadenia. Medzi zariadením Perenio Ionic Shield a ľudským telom sa odporúča zachovať vzdialenosť aspoň 25 cm. Zariadenie generuje iba veľmi málo ozónu, a preto sa môže bez obáv používať po celý deň.

ionic shild6, PR článok, reklama, nepoužívať

Sergej Kostevič dodáva: „Na začiatku našej práce sme sa zamerali na momentálne najdôležitejší patogén, t. j. koronavírusy vrátane Sars-CoV-2. Samotná technológia nám však umožňuje prispôsobiť ju na ochranu zdravia aj pred inými patogénmi. Plánujeme vyvinúť ochranu proti chrípke, astme alebo rôznym typom alergénov. To znamená, že kúpou jedného zariadenia a následnými výmenami kapsúl môžete získať oveľa širšiu ochranu. Určite na tom budeme pracovať.“

Vďaka internej batérii dokáže Perenio Ionic Shield pracovať až 6 hodín bez pripojenia k elektrickej sieti. Zariadenie sa môže nabíjať prostredníctvom napájacieho konektora typu C, ale dokáže fungovať aj priamo napájané z elektrickej siete. Nevyžaduje si žiadnu dodatočnú konfiguráciu ani inštaláciu aplikácie.

chyba
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy