Počasie na každý deň

, 09.10.2014 13:15

Medzi najžiadanejšie doplnkové informácie na internete patrí počasie, pretože ovplyvňuje všetky ľudské činnosti. Navyše má predpoveď počasia aj spoločenský charakter vraj väčšina ľudí by nedokázala nadhodiť konverzáciu, nebyť možnosti zvoliť tému počasia.

Medzi najžiadanejšie doplnkové informácie na internete patrí počasie, pretože ovplyvňuje všetky ľudské činnosti. Navyše má predpoveď počasia aj spoločenský charakter vraj väčšina ľudí by nedokázala nadhodiť konverzáciu, nebyť možnosti zvoliť tému počasia.

Aj keď dnes už vedci majú o problematike počasia množstvo rôznych poznatkov v súčasnosti sa predpovedá ťažko. V poslednej dobe registrujeme historické teplotné rekordy a problémy s nimi spojené.

Spoľahnite sa na aktuálnu aj dlhodobú predpoveď počasia v rozsiahlej ponuke stránky pocasie.pozri.sk, ktorá tvorí jednu z prínosných podsekcií obľúbeného slovenského portálu Pozri.sk .


Predpoveď počasia, ktorú stránka ponúka, je orientovaná na jednotlivé lokality Slovenska. V rozsiahlej ponuke máte možnosť voľby nie len medzi najväčšími mestami ako: počasie Bratislava, počasie Košice, počasie Prešov, ale nájdete tu aj menšie slovenské mestá, napr. počasie Žilina, počasie Trnava, pocasie Trenčín, počasie Poprad a desiatky ďalších miest z celého Slovenska. Nechýba ani predpoveď počasia pre najväčšie mestá okolitých štátov a lokalizácia je orientovaná aj na obľúbené a vyhľadávané letoviská a desiatky turistických destinácií.

Aktuálnu dennú aj nočnú predpoveď dopĺňa dlhodobá predpoveď počasia až na desať dní dopredu, čo ponúka užívateľovi prehľad o predpokladanom vývine počasia v širšom časovom kontexte.

Okrem informácií o aktuálnych minimálnych a maximálnych teplotách, ako aj predpokladanom dlhodobejšom vývine počasia, nájde užívateľ na stránke aj zaujímavé informácie súvisiace s počasím ako napr.: množstvo denných zrážok, vlhkosť vzduchu, rýchlosť vetra, tlak, východ slnka, či čas kedy slnko zapadne.


Na počasie reaguje každý ľudský organizmus, niekto menej a niekto viac. Najcitlivejšie reagujú na počasie a jeho zmeny meteosenzitívni ľudia, ktorí dokážu už niekoľko dní vopred vycítiť, že sa blíži zmena počasia. Najnáročnejšie pre organizmus je výrazne premenlivé počasie také, kedy sa veľmi často a hlavne rýchlo mení tlak a teplota ovzdušia. Mnohým ľuďom môžu takéto výkyvy počasia spôsobiť vážnejšie zdravotné problémy.


Každé ročné obdobie prináša so sebou typické súvislosti medzi počasím a ľudským organizmom.

Jar je nebezpečná práve pre nepredvídateľné výkyvy počasia, k čomu sa pridružuje nižšia výkonnosť organizmu, únava a dýchacie ťažkosti. Teplé leto dáva šancu na psychickú pohodu. Nebezpečné sú však vlny horúčav, ktoré sú spojené so srdcovo cievnymi, dýchacími a inými problémami. Výskyt horúceho počasia a tepelných inverzií môže zhoršiť kvalitu vzduchu v mnohých mestách. Taktiež jeseň môže byť pre organizmus náročná. Úbytok slnečného svitu znásobuje výskyt depresie aj smútku. Zima môže byť mrazivá a pomerne dlhá, ale netreba sa jej báť. Dôležitá je stálosť počasia a pozor si treba dávať na prudké prechody z tepla do mrazu. Veľmi nízke zimné teploty však netreba podceňovať, pretože vplývajú na celý srdcovo cievny systém, zúženie ciev, zvýšenie krvného tlaku.


Rozsiahlu škálu prínosných informácií o počasí spestruje prítomnosť slovenských pranostík – ľudových úsloví založených na pozorovaní prírodných udalostí počas kalendárneho roka., ktoré obsahujú predpoveď na vývin počasia.

Kvalitu obsahovej štruktúry obľúbenej stránky o počasí pocasie.pozri.sk posilňuje pravidelná aktualizácia informácií počas dňa. To zaručuje non-stop prístup k informáciám o každej zmene v predpovedi o vývine počasia. Aktuálne počasie a informácie o predpokladanom počasí sú tak užívateľom stránky kedykoľvek k dispozícii.

Buďte denne informovaní o dianí okolo Vás, navštívte stránku Pozri.sk a pridajte sa k užívateľom so širokým spoločenským rozhľadom aj na Facebook-u, alebo Google+.

 Stránka patrí do skupiny serverov Pozri.sk, ďaľšie stránky skupiny sú aj Reality, Autobazar, Inzeráty, Horoskopy, Recepty, SprávynBazar­.sk

Sleduj najnovšie články na našom Facebooku