Privítajme jar na obľúbenom veľtrhu Záhradkár v Trenčíne!

28. ročník najväčšieho slovenského záhradkárskeho veľtrhu sa bude konať v dňoch 10. - 14. apríla 2024 na letisku v Trenčíne.

05.03.2024 00:00
thumbnail image6, pr, nepouzivat

Presťahovanie obľúbeného podujatia na letisko vytvára výrazné skvalitnenie podmienok ako pre vystavovateľov, tak aj pre tisícky milovníkov prírody, ktorí navštevujú tento tradičný veľtrh. Ich príjazd bude jednoduchý a pohodlný zo všetkých smerov /Bratislava, Žilina, Prievidza, Brno/. Priestor letiska garantuje, že všetci budú mať zabezpečené komfortné parkovanie v blízkosti areálu veľtrhu. Nemotorizovaní návštevníci budú môcť využiť službu SAD Trenčín, ktorá zabezpečuje kyvadlovú dopravu zo železničnej stanice na letisko a späť.

Pozrite si zábery z minulých ročníkov veľtrhu

V Trenčíne sa veľtrh Záhradkár uskutoční už po 28-krát a vzhľadom na zmenu miesta konania organizátori sľubujú veľkorysé priestory aj viac ako dve stovky vystavovateľov.

Fotogaléria
+8

Veľtrh je zložený z troch sekcií

Záhradkár, Včelárska výstava a prezentácia ľudových umeleckých remesiel. Odborným garantom veľtrhu je Slovenský zväz záhradkárov a Slovenský zväz včelárov. Záštitu nad podujatím prevzal minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR ako aj predseda Trenčianskeho samosprávneho kra­ja.

thumbnail image3, pr, nepouzivat

Organizátori pripravili pre návštevníkov atraktívny a bohatý sprievodný program veľtrhu. V areáli bude vytvorená aréna Eduarda Jakubeka, v ktorej sa uskutočnia 2-krát denne praktické ukážky ošetrovania ovocných drevín v gescii predsedu Slovenského zväzu záhradkárov.

Na pódiu krytej haly sa budú konať prednášky pre včelárov i pestovateľov bonsajov a v dňoch 12. až 13. 4. 2024 aj besedy s legendou slovenského záhradníctva prof. I. Hričovským za účasti jeho žiakov, protagonistov TV relácie Nová záhrada M. Čurdom a F. Laššákom.

SZZ zabezpečuje permanentne počas veľtrhu poradenstvo pre svojich členov v expozícii zväzu. Harmonogram kompletného sprievodného programu je uvedený na fb Záhradkársky veľtrh Trenčín a www.mpevent.sk.

thumbnail image4, pr, nepouzivat

Návštevníci budú mať možnosť degustovať vzorky súťaže Pálenô Matúša Čáka, ktorú vyhlasuje Slovenský rád rytierov destilátov. Atraktívnou novinkou veľtrhu je pôsobivá prezentácia tradičných ľudových umeleckých remesiel, ktorú zabezpečuje o.z. Ľudové remeslá. Veríme, že šikovnosť slovenských remeselníkov zaujme aj najmenších návštevníkov.

thumbnail image5, pr, nepouzivat

Organizátorov veľtrhu potešila pozitívna reakcia vystavovateľov a predajcov na zmenu miesta konania podujatia v podobe výrazného navýšenia rozsahu výstavnej plochy i počtu vystavovateľov. Návštevníci tradičného trenčianskeho vítania jari sa môžu tešiť na veľmi širokú ponuku produktov a služieb v podaní 250 vystavovateľov.

V areáli veľtrhu bude zabezpečená gastro zóna /napr. salaš Zbojská, PD Bošáca, kaviareň v krytej hale/ i hudobná produkcia v podaní populárnej Borovienky.

Milí čitatelia, využitie 5-dňovú príležitosť a príďte si užiť začiatok jarnej sezóny a zároveň podporiť premiéru obľúbeného veľtrhu v nových veľkorysých priestoroch!

thumbnail image0, pr, nepouzivat
chyba