Slovenské automobilky získali nové servisno-montážne centrum za 4 milióny eur

19.08.2019 09:40
Media and communications, PR článok, nepoužívať
Autor:

Priemysel 4.0 na Slovensku posilňuje: spoločnosť SEW-Eurodrive SK, ktorá pomohla uviesť do chodu všetky štyri veľké automobilky pôsobiace v SR, sprevádzkovala v Bernolákove servisno-montážne centrum za 4 milióny eur. Súčasťou je špeciálna aplikačná miestnosť na simuláciu a testovanie jednotlivých zákazníckych riešení pred ich nasadením. Spolupráca s automobilkami pritom tvorí len pätinu obratu tejto spoločnosti.

Nové zázemie SEW-Eurodrive SK sa nachádza na pozemku s plochou 13 500 m2. Administratívna časť má 700 m² a samotná servisno-montážna hala vyše 1 200 m2. „Pre SEW je prirodzené rýchlo rásť, preto sme do projektu vopred zahrnuli rezervu 6 000 m2 servisno-montážnych priestorov,“ vysvetľuje Patrik Purchart, riaditeľ spoločnosti SEW-Eurodrive SK. Terajšia podoba sídla pozostáva zo sekcií na servis mechaniky i elektroniky a montáž prevodových motorov a meničov.

„Hlavným impulzom, ktorý viedol k tomuto projektu, bol rast slovenského trhu a stúpajúce potreby našich zákazníkov. Chceme, aby slovenské firmy mohli ešte účinnejšie čerpať z našich inovatívnych produktov a riešení pre pohonnú techniku. Vďaka väčšiemu priestoru v Bernolákove môžeme uspokojovať požiadavky našich klientov širším portfóliom služieb ako dosiaľ,“ konštatuje Purchart.

Nové sídlo vrátane servisno-montážneho centra postavili ‚na zelenej lúke‘. O zriadení začali uvažovať už začiatkom tohto desaťročia. „Vybudovanie vrátane všetkých prípravných úkonov trvalo necelé tri roky, z toho samotná stavba osem mesiacov. Poloha prináša vyváženú vzdialenosť od Bratislavy, Trnavy, Nitry a Žiliny ako adries automobiliek,“ zdôrazňuje Purchart.

Výhľadový plán je, že v novom sídle bude pracovať 25 zamestnancov, už terajších 20 má k dispozícii aj relax zónu, grill terasu či workout room. Investičné náklady boli 4 milióny eur. Architektonické riešenie je od štúdia ATRIOS Jána Maruškina a stavbu realizovala firma KONTI. Infraštruktúra je pre dohľadné časové obdobie plne postačujúca a schopná komplexne plniť zadania. SEW-Eurodrive SK však zároveň predpokladá ďalšie fázy budovania.

SEW-Eurodrive SK je pobočkou spoločnosti Süddeutsche-Elektromotoren-Werke, ktorá vznikla už v roku 1931 v Bruchsale v Bádensku-Württembersku a dosiaľ tam má centrálu.

Na Slovensko vstúpila spoločnosť SEW v roku 2003 a medzičasom sa etablovala prakticky vo všetkých odvetviach priemyslu. Dodáva stroje, zariadenia, technológie a riešenia v oblasti mechaniky a elektroniky pohonnej technológie firmám z automobilového, ťažobného, potravinárskeho či chemického priemyslu, ale aj cementárňam, letiskám či štadiónom.

Spoločnosť SEW-Eurodrive SK pomohla uviesť do chodu všetky štyri veľké automobilky pôsobiace na Slovensku. Navyše, kontinuálne sa stará aj o ich udržanie v prevádzke, zabezpečuje zvyšovanie produktivity či úsporu energií. Spolupráca s automobilkami pritom tvorí len pätinu obratu SEW-Eurodrive SK.

Šírka produkcie SEW poskytuje možnosť kombinovať rôzne druhy výrobkov do podoby modulárnych konceptov a plniť tým všetky nároky na rozsah, výkon a funkcionalitu. V ponuke sú prevodovky, motory, priemyselné prevodovky, prevodové motory, decentrálne pohony, frekvenčné meniče, servo technológie, priemyselná komunikácia, riadiaca aj bezpečnostná technika, softvéry, aplikácie a systémy na bezkontaktný prenos energie. Každá zo zložiek, ale aj výsledná konfigurácia je pritom vždy synonymom kvality, spoľahlivosti a inovácie.

Sleduj najnovšie články na našom Facebooku