Volkswagen Golf: Schopnosti najlepších

Auto, ktoré roky definuje svoju triedu, opäť posúva hranice. Volkswagen Golf je teraz kráľom konektivity a viete ho ovládať aj gestami!

VW inzercia

Volkswagen Golf bol vždy etalónom triedy a meradlom kvality, ktoré sa konkurencia vždy snažila dohnať. Nedávno predstavený facelift Golfu ďaleko posúva to, čo sa doteraz od rodinného hatchbacku dalo očakávať.

Poďme si v skratke predstaviť, čo je nové. Dizajnovo vydarený Golf nepotreboval veľké zmeny, aby vyzeral moderne. Dostal mierne upravené nárazníky a do vzorkovníka pribudli nové farby karosérie vrátane nádhernej žiarivej žltej metalízy. Nové sú aj predné a zadné svetlomety, ktoré majú jemne pozmenený tvar a najnovšie využívajú Full LED technológiu. To je však ešte popri nových modeloch diskov kolies všetko.

Oveľa zásadnejšie zmeny nastali v interiéri auta. Tu prebehla modernizácia v pravom slova zmysle – namiesto klasických budíkov tu môže byť moderný, príplatkový high-tech digitálny prístrojový štít Active Info Display, ktorý dokáže zobraziť množstvo zaujímavých údajov alebo dokonca mapu navigácie rovno pred vás. Ďalšie novinky sa nachádzajú na stredovej konzole. Každý rádionavigačný systém má teraz väčšiu farebnú obrazovku. Špičkový multimediálny systém Discover Pro má teraz uhlopriečku displeja až 9,2 palca a nádherné, jednoliate sklenené vyhotovenie.
Systém Discover Pro podporuje aj najnovšie funkcie v oblasti konektivity: Mirror Link, Android Auto a Apple CarPlay sú samozrejmosťou, ale pribudli aj aplikácie pre dopravu, počasie, ceny pohonných hmôt či multimédiá. Navigácia zobrazuje aj satelitné snímky z Google Earth či dokonca Street View, takže si môžete presne pozrieť, ako to vo vašej cieľovej destinácii vyzerá. O playlist na cestu sa môžu starať pasažieri a „posielať“ skladby do autorádia z notebooku či tabletu vďaka Volkswagen Media Control. Samozrejmosťou je palubná Wi-Fi sieť. Najväčšou a najšokujúcejšou novinkou je však ovládanie vybraných funkcií gestami – teda posunkami v priestore pred stredovou konzolou, bez dotyku obrazovky. Takúto schopnosť mala doteraz iba malá hŕstka tých najdrahších limuzín.

Nový Golf si polepšil aj v oblasti asistenčných systémov. K dispozícii sú Emergency Assist, asistent cúvania s prívesom Trailer Assist a dokonca aj Traffic Jam Assit, ktorý umožňuje poloautonómnu jazdu v zápche. Predkolízny systém Front Assist bol doplnený o City Emergency Braking a najnovšie dokáže rozpoznávať aj chodcov.

Z motorov je najväčšou novinkou 1,5 TSI Evo s technológiou ACT (aktívna deaktivácia valcov) s výkonom 110 kW (150 k) a krútiacim momentom 250 Nm už od 1 500 ot/min. Kombinovanú spotrebu má pritom iba 4,9 l/100 km. Unikátom je použitie turbodúchadla s variabilnou geometriou. Motor môže byť spojený s celkom novou 7-stupňovou DSG prevodovkou so špeciálnou funkciou plachtenia, kedy sa motor úplne vypne. Podvozkovo sa Golf nezmenil, pretože to ani nebolo potrebné. Stále patrí na absolútny vrchol triedy, čo sme si potvrdili na prvých testovacích jazdách na Malorke. Mimoriadne nás potešila aj nová prevodovka DSG, ktorá je rýchlejšia, než jej šesťstupňový predchodca.

Objednávkové knihy na nový VW Golf sú už otvorené, pričom jeho cena sa začína už na 14 290 Eur. Pre viac informácií navštívte www.vw.sk alebo www.volkswagenblog.sk.

Land rover inzercia

Cestou-necestou

20.03.2017 08:00

Či už musíte plniť každodenné povinnosti v meste, chcete ísť na dovolenku po diaľnici, alebo vás to ťahá do srdca prírody, Land Rover vás odvezie vždy a kamkoľvek.

tiguan VW inzercia

Volkswagen Tiguan: auto pre všetkých

15.03.2017 08:05

Dnešné autá dokážu oveľa viac, než iba jazdiť. Volkswagen Tiguan je príkladom perfektného spoločníka do každej situácie.

Zdroj: OMV

Najlepšia umývacia linka zadarmo

14.03.2017 13:54

Čisté auto síce možno nie je rýchlejšie, ale určite je krajšie a príjemnejšie sa v ňom vozí. OMV We care more, staráme sa viac.

automobilka, volkswagen, výroba,

Automobilky žiadajú päť opatrení, ktoré udržia Slovensko na špici

28.03.2017 17:14

Udržanie konkurencieschopnosti automobilového priemyslu na Slovensku si vyžaduje plnenie piatich bodov, vyplýva z konferencie.

Prešov, doprava

Lepší Prešov chce v piatok zastaviť dopravu aj v Bratislave

28.03.2017 16:51

Združenie Lepší Prešov chystá na piatok blokádu premávky pri bratislavskej autobusovej stanici. Chcú tak tlačiť na stavbu obchvatu Prešova.

Ivo Nesrovnal

Nesrovnal ohrozuje reguláciu hazardu, tvrdí Asociácia hier

28.03.2017 16:44

Asociácie zábavy a hier tvrdí, že Nesrovnal ohrozuje reguláciu hazardu, Primátor odkázal, že im ide iba o peniaze. Poslanci budú o hazarde rozhodovať v stredu.

Hamburg, policajné auto, vrak, zhorený

Pri proteste proti summitu G20 podpálili v Hamburgu policajné vozidlá

28.03.2017 16:31

Ľavicoví demonštranti sa prihlásili k zodpovednosti za podpálenie šiestich policajných vozidiel v Hamburgu.