Zistili sme, ktoré lyžiarske strediská sú najviac obľúbené u Slovákov

Navštevujú ich lyžiari zo všetkých kútov Slovenska, či už z Košíc alebo z Bratislavy.

Najväčšia je Jasná

Lyžiari vedia, že naším najväčším lyžiarskym strediskom je Jasná. Dominantou strediska je Chopok, ktorý sa rozprestiera na území dvoch regiónov. Stredisko ponúka 49 km perfektne upravených zjazdoviek rôznej náročnosti, vhodných pre začiatočníkov, rodiny s deťmi, pre pokročilých lyžiarov, ale aj na usporiadanie pretekov na svetovej úrovni. Na Chopku premáva 30 lanoviek a vlekov s prepravnou kapacitou viac ako 30 000 osôb za hodinu.

Jasná
Jasná

Najvyššie sa lyžujete v Tatranskej Lomnici

Najvyššie položené lyžiarske stredisko na Slovensku nájdete vo výške 850 metrov nad morom, na južnom úbočí Lomnického štítu. Najvyššie položená a najstrmšia zjazdovka na Slovensku sa nachádza v Lomnickom sedle. Oblúčiky na nej robíte vo výške 2 190 metrov nad morom a určite uspokojí aj najnáročnejších lyžiarov. Na svahu vás čaká prevýšenie až 1 300 metrov na 6,5-kilometrovej trati so šírkou až do 60 m.

Tatranská Lomnica
Tatranská Lomnica

Najkrajší výhľad je na Štrbské pleso

Najvyššie položená tatranská osada Štrbské Pleso ponúka na južných svahoch Predného Soliska vyše 7 kilometrov ľahkých a stredne ťažkých zjazdových tratí. S obľubou ich využívajú rodiny s deťmi, ale aj pokročilí lyžiari. K dispozícii majú 8 vlekov a lanoviek a 13 zjazdoviek.

Vysoké Tatry
Vysoké Tatry

Ideálnym autom na lyžovačku je Hyundai ix20

Ideálnym autom na lyžovačku je práve Hyundai ix20, keďže je vybavený naozaj veľkým priestorom s mimoriadnou variabilitou. Lyžiarsky výstroj naložíte pohodlne do batožinového priestoru a na sklopných zadných sedadlách v pomere 4 : 2 na nich komfortne odveziete ďalších spolucestujúcich. Mrazivú zimu zaženiete vyhrievaním predných sedadiel. Cestou na lyžovačku vás nezastaví ani hmla alebo znížená viditeľnosť, keďže v aute máte LED denné svetlá. Môžete sa v ňom cítiť maximálne bezpečne, keďže má zabudované sofistikované prvky aktívnej bezpečnosti. Model Hyundai ix20 teraz môžete mať s bonusom 2 000 € a ľahkou splátkou už od 100 € mesačne.

Hyundai ix20
Hyundai ix20

Land rover inzercia

Cestou-necestou

20.03.2017 08:00

Či už musíte plniť každodenné povinnosti v meste, chcete ísť na dovolenku po diaľnici, alebo vás to ťahá do srdca prírody, Land Rover vás odvezie vždy a kamkoľvek.

tiguan VW inzercia

Volkswagen Tiguan: auto pre všetkých

15.03.2017 08:05

Dnešné autá dokážu oveľa viac, než iba jazdiť. Volkswagen Tiguan je príkladom perfektného spoločníka do každej situácie.

Zdroj: OMV

Najlepšia umývacia linka zadarmo

14.03.2017 13:54

Čisté auto síce možno nie je rýchlejšie, ale určite je krajšie a príjemnejšie sa v ňom vozí. OMV We care more, staráme sa viac.

automobilka, volkswagen, výroba,

Automobilky žiadajú päť opatrení, ktoré udržia Slovensko na špici

28.03.2017 17:14

Udržanie konkurencieschopnosti automobilového priemyslu na Slovensku si vyžaduje plnenie piatich bodov, vyplýva z konferencie.

Prešov, doprava

Lepší Prešov chce v piatok zastaviť dopravu aj v Bratislave

28.03.2017 16:51

Združenie Lepší Prešov chystá na piatok blokádu premávky pri bratislavskej autobusovej stanici. Chcú tak tlačiť na stavbu obchvatu Prešova.

Ivo Nesrovnal

Nesrovnal ohrozuje reguláciu hazardu, tvrdí Asociácia hier

28.03.2017 16:44

Asociácie zábavy a hier tvrdí, že Nesrovnal ohrozuje reguláciu hazardu, Primátor odkázal, že im ide iba o peniaze. Poslanci budú o hazarde rozhodovať v stredu.

Hamburg, policajné auto, vrak, zhorený

Pri proteste proti summitu G20 podpálili v Hamburgu policajné vozidlá

28.03.2017 16:31

Ľavicoví demonštranti sa prihlásili k zodpovednosti za podpálenie šiestich policajných vozidiel v Hamburgu.