Zistili sme, ktoré lyžiarske strediská sú najviac obľúbené u Slovákov

Navštevujú ich lyžiari zo všetkých kútov Slovenska, či už z Košíc alebo z Bratislavy.

Najväčšia je Jasná

Lyžiari vedia, že naším najväčším lyžiarskym strediskom je Jasná. Dominantou strediska je Chopok, ktorý sa rozprestiera na území dvoch regiónov. Stredisko ponúka 49 km perfektne upravených zjazdoviek rôznej náročnosti, vhodných pre začiatočníkov, rodiny s deťmi, pre pokročilých lyžiarov, ale aj na usporiadanie pretekov na svetovej úrovni. Na Chopku premáva 30 lanoviek a vlekov s prepravnou kapacitou viac ako 30 000 osôb za hodinu.

Jasná
Jasná

Najvyššie sa lyžujete v Tatranskej Lomnici

Najvyššie položené lyžiarske stredisko na Slovensku nájdete vo výške 850 metrov nad morom, na južnom úbočí Lomnického štítu. Najvyššie položená a najstrmšia zjazdovka na Slovensku sa nachádza v Lomnickom sedle. Oblúčiky na nej robíte vo výške 2 190 metrov nad morom a určite uspokojí aj najnáročnejších lyžiarov. Na svahu vás čaká prevýšenie až 1 300 metrov na 6,5-kilometrovej trati so šírkou až do 60 m.

Tatranská Lomnica
Tatranská Lomnica

Najkrajší výhľad je na Štrbské pleso

Najvyššie položená tatranská osada Štrbské Pleso ponúka na južných svahoch Predného Soliska vyše 7 kilometrov ľahkých a stredne ťažkých zjazdových tratí. S obľubou ich využívajú rodiny s deťmi, ale aj pokročilí lyžiari. K dispozícii majú 8 vlekov a lanoviek a 13 zjazdoviek.

Vysoké Tatry
Vysoké Tatry

Ideálnym autom na lyžovačku je Hyundai ix20

Ideálnym autom na lyžovačku je práve Hyundai ix20, keďže je vybavený naozaj veľkým priestorom s mimoriadnou variabilitou. Lyžiarsky výstroj naložíte pohodlne do batožinového priestoru a na sklopných zadných sedadlách v pomere 4 : 2 na nich komfortne odveziete ďalších spolucestujúcich. Mrazivú zimu zaženiete vyhrievaním predných sedadiel. Cestou na lyžovačku vás nezastaví ani hmla alebo znížená viditeľnosť, keďže v aute máte LED denné svetlá. Môžete sa v ňom cítiť maximálne bezpečne, keďže má zabudované sofistikované prvky aktívnej bezpečnosti. Model Hyundai ix20 teraz môžete mať s bonusom 2 000 € a ľahkou splátkou už od 100 € mesačne.

Hyundai ix20
Hyundai ix20

VW inzercia

Volkswagen Golf: Schopnosti najlepších

23.02.2017 08:03

Auto, ktoré roky definuje svoju triedu, opäť posúva hranice. Volkswagen Golf je teraz kráľom konektivity a viete ho ovládať aj gestami!

BMW inzercia

Keď automobilka tvorí oblečenie

13.02.2017 08:00

Trendom je okrem vozidiel ponúknuť ďalší rozmer značky - oblečenie a doplnky. MINI buduje emočné spojenie s fanúšikmi módnou kolekciou MINI Lifestyle.

MDS eznamka inzercia

Najpohodlnejšie je uhradiť eznamku z domu

24.01.2017 08:41

Aj keď nákup diaľničných známok v elektronickej podobe je už rok realitou, základné pravidlá stoja za zopakovanie.

KOALÍCIA: Robert Fico

Slovensko pre dvojakú kvalitu potravín iniciovalo summit V4

23.02.2017 18:29

Slovensko pre problematiku dvojakej kvality potravín v rámci členských štátov Európskej únie iniciovalo summit premiérov Višegrádskej štvorky.

Andrej Kiska

Kiska: Záväzok Slovenska voči NATO je potrebné naplniť

23.02.2017 17:50

Záväzok Slovenska voči NATO je podľa prezidenta SR Andreja Kisku potrebné naplniť.

paríž, rukojemnícka dráma, polícia,

Parížski tínedžeri zablokovali školy horiacimi kontajnerami

23.02.2017 16:50

Parížski tínedžeri vo štvrtok zablokovali 16 mestských stredných škôl horiacimi kontajnermi a provizórnymi barikádami na protest proti údajnému znásilneniu mladého černocha.

Geert Wilders

Wilders pre únik informácií zrušil verejné aktivity svojej strany

23.02.2017 16:32

Holandský krajne pravicový politik Geert Wilders vo štvrtok až do odvolania zrušil všetky verejné podujatia svoje Strany pre slobodu (PVV).