Práca v obchode? Kariérny rast i benefity v známom reťazci

Hľadáte zaujímavú prácu? Kariérny rast či rovnováhu medzi prácou a súkromím? Ak ste odpovedali áno, Kaufland je pre vás správnou voľbou.

13.09.2021 00:00
Kaufland, PR, nepoužívať

Základom silnej a úspešnej spoločnosti sú spokojní zamestnanci. Také je krédo Kauflandu, ktorý aktuálne zamestnáva viac ako 7 500 ľudí v 70 predajniach po celom Slovensku. Dodajme, že všetkým ponúka v neľahkých časoch oporu stabilného zamestnávateľa. Ale nie len to. Veľkú dôležitosť pripisuje aj vyváženému pomeru medzi pracovným a osobným životom, kvalitnému a zároveň príjemnému pracovnému prostrediu, a v neposlednom rade kariérnemu rastu. Práve tzv. work life balance naberá každým rokom na dôležitosti a patrí medzi priority reťazca. K spokojnosti zamestnancov prispieva navyše atraktívne finančné ohodnotenie, skvelý pracovný kolektív a široká ponuka benefitov.

Práca u TOP zamestnávateľa

Rozmýšľate nad prácou v obchode? Kaufland je jedným z TOP zamestnávateľov na Slovensku, čo potvrdzuje i nezávislý audit organizácie Top Employers Institute. Ten okrem iného ocenil vysokú úroveň pracovného prostredia, rozvoja a vzdelávania zamestnancov, či využívanie moderných komunikačných nástrojov. Ocenenie TOP EMPLOYER 2021 udelil reťazcu Kaufland Slovensko už po tretí raz.

Byť TOP zamestnávateľom nesie v sebe veľkú dávku zodpovednosti a záväzku do ďalších rokov. Pracovný trh sa totiž rýchlo mení a firmy stále častejšie čelia výzvam, ako zaujať potenciálnych zamestnancov a zároveň si udržať a motivovať tých, ktorí pre nich pracujú. Dôležitú úlohu pri tom zohráva ponuka firemných benefitov. „Naša spoločnosť chce svojimi benefitmi zamestnanca a jeho prácu oceniť, motivovať ho a tiež budovať jeho vzťah k firme,“ hovorí Karin Marková, vedúca oblasti ľudské zdroje spoločnosti Kaufland Slovensko.

Reťazec ponúka svojim zamestnancom skutočne širokú paletu rôznych finančných aj nefinančných výhod. Flexibilnou pracovnou dobou a možnosťou práce z domu potvrdzuje, že skĺbenie pracovného a osobného života považuje za samozrejmosť. Pravidelný prísun ovocia, vitamínové balíčky, ale aj Multisport karta do športových zariadení sú zasa dôkazom, že mu záleží na ich zdraví a fyzickej kondícii. To, čo okrem benefitov však oceňujú mnohí zamestnanci Kauflandu, je výborné pracovné prostredie, príjemný kolektív a nadriadený, na ktorého sa môžu kedykoľvek obrátiť.

Kaufland, PR, nepoužívať

Vedúca predajne už po 17 mesiacoch

Práca v obchode je rozmanitá a dáva zamestnancom priestor, naučiť sa každý deň niečo nové.

„V každej z našich predajní pracuje 60 až 120 ľudí, takže príležitosť zamestnať sa u nás má každý, kto hľadá dynamickú prácu s ľuďmi,“ vysvetľuje K. Marková. „Mnohí naši kolegovia sa práve z pozície pracovníka prevádzky obchodu alebo logistiky vypracovali na vedúce pozície, vrátane vedúceho predajne,“ dodáva.

Práca s vlastnými zamestnancami, ich rozvoj a možnosti kariérneho rastu sú pre spoločnosť veľmi dôležité. Vďaka tomu sa veľké množstvo vedúcich pozícií naprieč celou spoločnosťou Kauflandu darí obsadzovať z vlastných radov.

Príkladom je aj Adriana Maňurová, ktorá sa stala vedúcou predajne po 17 mesiacoch od svojho nástupu. Zapojila sa do Leadership programu, v ktorom si reťazec vychováva odborníkov pre svoje kľúčové oblasti a pripravuje ich na manažérske pozície. Program trvá 12 mesiacov, počas ktorých uchádzači získajú pod dozorom skúseného mentora potrebné zručnosti a odborné znalosti. Po jeho skončení si môžu prevziať svoje vlastné oddelenie, alebo sa stať špecialistom pre oblasť, ktorú si vyberú.

„Vďaka podpore môjho šéfa a kolegov, ktorí mi odovzdali svoje dlhoročné skúsenosti a po celý čas sa mi naplno venovali, som dostala príležitosť niečo dokázať oveľa skôr, ako som čakala,“ hovorí Adriana. „Kaufland dáva možnosť ukázať svoje schopnosti každému, kto má záujem a ide za svojím cieľom,“ konštatuje.

Rovnaká príležitosť pre všetkých

Sektor obchodu je po priemysle druhým najväčším zamestnávateľom na Slovensku a jeho potenciál stále rastie. Aj zložité obdobie pandémie ukázalo, aký obrovský je jeho význam a mnohí ľudia, ktorí prišli o prácu, našli uplatnenie práve v obchode. Pritom šanca získať stabilnú prácu v tejto oblasti sa neustále zvyšuje – nové predajne pribúdajú v ďalších mestách.

Pripomeňme, že ak sa rozhodnete pracovať v Kauflande, máte možnosť vybrať si prácu na plný, ale aj na skrátený úväzok. Je to len na vás. Spoločnosti záleží na každom človeku, ktorý pracuje v prevádzke, logistike či v centrále. Každý má rovnaké možnosti na osobný rozvoj, spravodlivé odmeňovanie a zaujímavé benefity. Máte rodinu? Žiadny problém, Kaufland rodičov podporuje – pri pozíciách, kde to ich náplň povoľuje, ponúka možnosť práce z domu či flexibilný pracovný čas, ktorý umožňuje spojiť pracovné povinnosti s rodinným životom.

Inšpirovali sme vás? To je skvelé. Viac sa o možnostiach budovania kariéry v silnom obchodnom reťazci nájdete na stránke kariera.kauflan­d.sk.

Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy
chyba