Odpútajte svoje nohy od opuchov a bolesti!

V lete mnoho žien trápia opuchy nôh spôsobené horúčavou a dlhým státím. Vyššie teploty môžu spomaľovať krvný obeh, čo vedie k hromadeniu tekutín v dolných končatinách. Ak opuchy sprevádzajú aj metličky a kŕčové žily, je na problém zarobené. Ako si dopriať rýchlu úľavu? Prinášame vám osvedčené riešenie!

08.07.2024 00:00
shutterstock 717301252, pr, nepouzivat Foto:

Prečo nohy opúchajú?

Opuchy končatín sú predovšetkým pre ženy pomerne častým problémom. Príčinou opuchov sú žily dolných končatín, ktoré nie sú schopné dostatočne rýchlo odvádzať krv z nôh smerom k srdcu. Táto nazhromaždená krv spôsobuje už spomínaný „pocit ťažoby“. Dôvody pre vznik opuchov sú rôzne. Môže ísť o cestovanie, strnulé sedenie so zvesenými končatinami, fajčenie, obezitu, nevhodný pitný režim, nevyrovnanú hormonálnu hladinu i tehotenstvo.

Dajte na prirodzený pohyb

Ideálnou úľavou je pri odpočinku v sede polohovať nohy vyššie ako panvu. Pokiaľ sú opuchy mierne, je vhodné zaradiť do každého dňa prirodzený pohyb. Ideálna je dlhšia chôdza alebo plávanie.

Doprajte relaxáciu svojim končatinám

Ľuďom, ktorí vykonávajú prácu v stoji sa odporúča naopak skôr odpočinkový režim. Zvýšená opatrnosť je potrebná v prípade, že máte výrazne opuchnuté len lýtka. Tento opuch môže byť jasným signálom závažnejšieho ochorenia, napríklad lymfatických ciev, pečene, obličiek alebo srdca a treba sa nechať vyšetriť odborníkom.

Kompresné pančuchy nie sú len záležitosť babičiek

Kompresné pančuchy sú výborným riešením pre zmiernenie opuchov a zlepšenie krvného obehu v nohách. Znižujú totiž opuchy, zmierňujú bolesti a slúžia ako opora pri dlhom státí či sedení. Použitie kompresných pančúch je pomerne jednoduchý a efektívny spôsob, ako udržať vaše nohy zdravé a bez opuchov.

Chladivá pomoc z lekárne v dvoch variantoch!

Pokiaľ v lete nie ste zástancom akéhokoľvek materiálu navyše na svojom tele, potom uvoľnite svoje nohy zo zajatia opuchov, kŕčových žíl a ťažkostí inak. Zájdite do lekárne a vyberte si pomocníka priamo na mieru vašim potrebám. Vyskúšať môžete konopné mazanie Venosil s chladivým efektom, ktoré poskytuje okamžitú úľavu a osvieženie pre nohy bez opuchov, kŕčových žíl, metličiek alebo pocitov ťažkostí. Venosil obsahuje unikátnu kombináciu konopného oleja a jedle sibírskej doplnenú o rutín, kostihoj, arniku, fenikel, repík, mätu a nechtík. Dlhodobá starostlivosť a jemná masáž nôh Venosilom prispieva k zmierneniu ťažkostí a celkovo k lepšiemu stavu dolných končatín. Chladivý gél sa ľahko vstrebáva a nelepí.

odkaz
banner Venosil mazani 1650x925 SK, pr, nepouzivat

Pokiaľ hľadáte pohotové riešenie, vyskúšajte konopný sprej Venosil, ktorý sa veľmi ľahko aplikuje a rýchlo vstrebáva. Jeho zloženie s chladivým efektom poskytuje okamžitú úľavu a osvieženie ťažkým, opuchnutým a unaveným nohám. Konope, rutín, kostihoj, arnika a boswellia zmierňujú opuchy aj pocity ťažkostí, chladivá mäta nohy príjemne osvieži. Jedinečná forma spreja umožňuje aplikáciu bez rozmazávania a vstrebávania v priebehu niekoľkých sekúnd.

Doprajte svojim nohám okamžité osvieženie, úľavu a zamatovejší vzhľad pokožky.

chyba