Hľadáte lekára pre svoje dieťa? Poliklinika Bezručova otvorila nové detské centrá

Poznáte už opičku Bezi? Usídlila sa v novootvorených ambulanciách na Poliklinike Bezručova. Je tu nielen pre detských pacientov, ale aj pre ich rodičov. Zmierňuje obavy, vytvára úsmev a nasmeruje vás na ceste za kvalitnou zdravotnou starostlivosťou.

25.06.2024 00:00
thumbnail Pediatria s grafikou2, pr, nepouzivat

Poliklinika Bezručova otvorila nové pracoviská v reakcii na kritický nedostatok lekárov pre detských pacientov. Novootvorené centrá pediatrie, detskej gastroenterológie a ORL oddelenia sú vybavené modernými ambulanciami, pripravenými poskytovať detským pacientom kvalitnú diagnostiku a liečbu. Milým vizuálnym prvkom je maskot detských oddelení, opička Bezi, ktorá je súčasťou interiéru každého z nich.

Pediatria - s grafikou, pr, nepouzivat

„Veľmi nás teší, že sme v relatívne krátkom čase dokázali súbežne otvoriť veľmi dôležité centrá určené deťom. Denne v nich dokážeme prijať až 80 pacientov. Na Slovensku je vysoký štandard v poskytovaní starostlivosti o deti a je dôležité ho nielen zachovať, ale aj zlepšovať, a na to sú potrebné určité podmienky a samozrejme kvalitný personál,“ hovorí prof. MUDr. Tibor Hlavatý, PhD., medicínsky riaditeľ Polikliniky Bezručova.

Aké lekárky sú vám a vašim deťom k dispozícii? Vedúca lekárka Gastroenterolo­gického centra Junior MUDr. Iveta Čierna, PhD. je detská gastroenterologička a hepatologička, ktorá je aj prezidentkou sekcie pediatrickej gastroenterológie, hepatológie a výživy pri Slovenskej gastroenterolo­gickej spoločnosti, členkou pracovnej skupiny pre IBD a hlavnou odborníčkou pre pediatrickú gastroenterológiu, hepatológiu a výživu Ministerstva zdravotníctva SR. Je tiež autorkou a spoluautorkou viacerých odborných článkov a učebníc.

„Spektrum gastrointesti­nálnych ochorení v detskom veku je veľmi široké a závisí od jednotlivých vekových kategórií. Rodičia by však nemali podceňovať príznaky ako časté vracanie, dlhodobo pretrvávajúce hnačky, krv v stolici, vyklenuté bruško či úbytok hmotnosti. V takýchto prípadoch sa treba obrátiť na odborníka,“ uviedla s tým, že vyšetrenie u detského gastroenterológa je prispôsobenú veku dieťatka, a preto sa ho vôbec netreba báť.

Gastro 1 1 , pr, nepouzivat

Vedúcou lekárkou Pediatrického centra Bezručova je MUDr. Jana Görcsová, ktorá pri liečení detských pacientov vyzdvihuje aj spoluprácu s rodičom. „Komunikácia s rodičom je kľúčová, pretože nám umožňuje hlbšie rozumieť problémom dieťatka, presnejšie ich identifikovať a efektívne reagovať na jeho zdravotný stav,“ uviedla. Jej dlhoročné skúsenosti okrem iného sprevádza aj veľké odhodlanie a vášeň pre to, čo robí.

Pediatria4, pr, nepouzivat

Poliklinika Bezručova otvorila pre detských, ale aj dospelých pacientov taktiež ORL Centrum. Vedúcou lekárkou tohto centra je MUDr. Lucia Bujnová, ktorá sa už dlhé roky stará o dospelých a detských pacientov s ochoreniami vonkajšieho, stredného a vnútorného ucha, ochoreniami nosa a prínosových dutín a ochoreniami hltana a hrtana. „Najviac ma napĺňa pohľad na spokojné tváre mojich pacientov, ktorým sa po liečbe zlepšil zdravotný stav,“ povedala viac o svojej práci.

ORL2, pr, nepouzivat

Poliklinika Bezručova zabezpečuje nadštandardnú zdravotnú starostlivosť až v 19 špeciali­záciách. Ponúka ľudskosť, empatiu, profesionalitu, odbornosť a po novom už aj kamaráta v starostlivosti o zdravie pre tých najmenších – opičku Bezi.

chyba