Oživte plameň vášho intímneho života

Problémy so schopnosťou dosiahnuť erekciu trápi v dnešnej dobe stále viac mužov. Tí sa však často o svojom probléme hanbia hovoriť, nieto ho riešiť. To potom ovplyvňuje najmä ich partnerský život, ale aj psychickú pohodu.

10.05.2024 00:00
shutterstock 134818682,  pr, nepouzivat Foto:

Čo je erektilná dysfunkcia

S poruchou erekcie sa v živote stretne prevažná väčšina mužov. Najčastejšie sa objavuje okolo 40. roku života. O erektilnej dysfunkcii hovoríme, pokiaľ sa u muža viac ako 6 mesiacov vyskytuje jeden alebo viac z týchto príznakov: neschopnosť dosiahnuť erekciu, nedostatočné stoporenie penisu a neschopnosť udržať erekciu.

Aké sú príčiny?

Erektilná dysfunkcia má značný vplyv na kvalitu života mužov aj ich partneriek. Tento problém môže mať rôzne príčiny, ktoré siahajú od fyzických až po psychické faktory. Porozumenie týmto príznakom je kľúčové pre úspešné riešenie daného problému.

Fyzické príčiny:

  • Cievne ochorenie – ak sú cievy, ktoré privádzajú krv do penisu zúžené alebo blokované, môže to viesť k nedostatočnému prítoku krvi do penisu, čo je nevyhnutné na dosiahnutie a udržanie erekcie.
  • Za problémy s erekciou môže stáť aj diabetes, ktorý poškodzuje nervy a cievy.
  • Poruchy nervového systému, ako je napríklad skleróza multiplex, môžu ovplyvniť schopnosť tela reagovať na sexuálne podnety.
  • Hormonálna nerovnováha – znížená hladina testosterónu môže mať vplyv na sexuálnu výkonnosť mužov, vrátane schopnosti dosiahnuť erekciu.
  • Niektoré lieky, napr. statíny určené na liečbu vysokého krvného tlaku, ďalej lieky na depresiu a úzkosť, môžu mať vedľajšie účinky spojené s erektilnou dysfunkciou.

Psychické príčiny:

  • stres z práce, vzťahov a iných životných udalostí,
  • úzkosť a depresie,
  • nízke sebavedomie.

Zdravý životný štýl

Muži, ktorí sa stretávajú s neschopnosťou dosiahnuť erekciu by mali prehodnotiť svoj životný štýl. Základom je kvalitný jedálniček s dostatkom ovocia, zeleniny a potrebných minerálov. Existujú aj rôzne potraviny, ktoré vám môžu pomôcť so zlepšením erekcie. Skúste konzumovať viac brokolice, reďkoviek, čučoriedok, citrusových plodov, orechov a semienok, rýb alebo horkej čokolády. Dôležitý je aj pravidelný pohyb, preto do svojej dennej rutiny zaraďte aspoň 30-minútovú fyzickú aktivitu. Snažte sa vyhýbať stresu, alkoholu a fajčeniu. Pokiaľ trpíte nadváhou či obezitou, snažte sa zredukovať hmotnosť.

Stavte na bylinky

Existuje aj niekoľko bylín, ktoré sú tradične používané na podporu mužskej sexuálnej funkcie a môžu pomôcť s problémami s erekciou. Jednou z najznámejších je Tribulus terrestris alebo kotvičník zemný. Táto bylina je tradične používaná v rôznych kultúrach po celom svete pre svoje zdravotné prínosy. Medzi tie najvýznamnejšie patrí práve podpora mužskej sexuálnej funkcie, vrátane zlepšenia erekcie, sexuálneho libida a plodnosti. Ďalším pomocníkom je aj Crocus sativus známy ako šafran. Okrem svojho kulinárskeho využitia je šafran hojne používaný na rôzne zdravotné účely, najmä kvôli svojim afrodiziakálnym účinkom. Pozitívny vplyv na zvýšenie sexuálnej výkonnosti má aj rastlina Maca z peruánskych Ánd, ktorá je často označovaná ako „peruánska Viagra“.

odkaz
banner Clavin Platinum 1650x925 krimi, pr, nepouzivat

Pomocník z lekárne

To všetko a oveľa viac nájdete v prípravku Clavin® PLATINUM. V zložení tohto výživového doplnku nájdete zmes špeciálne vybraných účinných látok STIMULIN® a navyše aj selén a zinok. Vďaka obsahu látok Tribulus terrestris a Crocus sativus zlepšuje erekciu a napomáha výraznému zintenzívneniu sexuálneho zážitku. Selén sa podieľa na tvorbe spermií a pomáha k správnej činnosti ciev. Zinok zvyšuje plodnosť a kvalitu spermií. Clavin® PLATINUM môžu užívať všetci muži bez obmedzení. Vďaka jeho prírodnému zloženiu je tak úplne bez vedľajších účinkov.

Nehanbite sa riešiť problémy s erekciou a vyrazte do lekárne ešte dnes.

chyba