Výhody Union zdravotnej poisťovne oceňujú lekári i známe matky

Prečítajte si, čo o očkovaní píše hviezdna Katka Jakeš.

18.09.2023 00:00
Katka Jakes Union ockovanie, pr, nepouživat Foto:

Kliešťová encefalitída, meningokoky, kiahne či hepatitída typu A. Ochorenia, ktorým sa dá úspešne predchádzať očkovaním už v detskom veku, netreba brať na ľahkú váhu. Opodstatnenie očkovaní, ktoré sú na Slovensku zaradené medzi nepovinné, pozitívne vnímajú lekári i známe osobnosti.

„Na našej webstránke nájdu rodičia detailný prehľad povinných i nepovinných očkovaní, medzi ktoré patria aj očkovanie proti osýpkam či proti infekcii HPV. Význam očkovania je po medicínskej stránke nespochybniteľný a sme radi, že našim poistencom a poistenkám prispievame na očkovanie až 50% ceny vakcín,“ vysvetľuje za Union zdravotnú poisťovňu riaditeľka revíznych lekárov Ingrid Dúbravová.

Mamičkovský pohľad na vec priniesla v ostatných dňoch aj známa influencerka Katka Jakeš, ktorá povzbudila svojich fanúšikov k tomu, aby sa očkovania nebáli. „Viem, že toto je kontroverzná téma medzi mamičkami, ale kľudne sa mi k nej vyjadrite. Ja som zástanca aj nepovinných očkovaní, ak to má zmierniť priebeh nejakého častého ochorenia a môžeme sa vyhnúť traume z nemocníc, tak prečo nie,“ uviedla na Instagrame Katka, ktorá je mamou dvoch malých detí.

Rovnaký postoj zaujali aj influencerky Mama Gang, ktoré ocenili práve príspevok od Unionu na nepovinné vakcíny. O novom príspevku na plienky a produkty detskej výživy v hodnote až 240 eur ročne, ktorý Union zdravotná poisťovňa pridala do svojho portfólia k doterajším 70 benefitom, píše na Instagrame aj známa pediatrička Monika Michňová. Na svojom profile ocenila aj to, že si rodičia môžu vybrať, na čo zľavu využijú, keďže zvoliť si môžu rôzne produkty vrátane detskej kozmetiky.

„Takýto benefit platí aj pre našich nových poistencov. Prehľad všetkých výhod pre mamičky a bábätká v Union zdravotnej poisťovni nájdu záujemcovia priamo na našej webstránke,“ dodáva hovorkyňa Unionu Kristína Baluchová s tým, že zmena zdravotnej poisťovne je možná ešte do konca septembra.

chyba