Aj vaše oči potrebujú starostlivosť – využite benefit až 100 eur od Unionu

Váš zdravý zrak je tým najcennejším zmyslom, ktorý máte, a jeho zhoršenie netreba v žiadnom prípade podceňovať. Skorou diagnostikou je možné predchádzať závažným očným ochoreniam a ich komplikáciám. Túto skutočnosť si uvedomujeme a preto našim poistencom od 1.7.2021 prinášame Očný balík v hodnote až 100 EUR - niečo pre seba si v ňom môžu nájsť všetci - muži, ženy aj deti.

20.07.2021 00:00
Union, PR článok, reklama, nepoužívať

Súčasťou balíčka v hodnote 100 eur je:

Komplexné očné vyšetrenie v hodnote 50 €

V rámci komplexného očného vyšetrenia vám lekár zmeria vnútroočný tlak, hrúbku rohovky, skontroluje ostrosť zraku, vyšetrí očné pozadie, posúdi zmeny na sietnici, stav dúhovky a šošovky. Toto vyšetrenie môžete absolvovať preventívne, ale aj keď pociťujete nejaké konkrétne problémy. Vo vybraných očných klinikách po celom Slovensku ho môžete mať vďaka nášmu benefitu úplne bez doplatku. A aké sú podmienky na jeho získanie? Musíte byť poistencom ZP Union a mať výmenný lístok od všeobecného lekára (netreba ho len v prípade, že si idete dať predpísať okuliare).

OCT (Optická koherentná tomografia) vo výške 30 €

Ide o bezkontaktné zobrazovacie vyšetrenie vnútorných štruktúr oka s vysokým rozlíšením detailov. Prístroj pomocou laserového lúča premeria a dokonale zmapuje sietnicu. Najčastejšie je OCT využívané pri ochoreniach ako napríklad degenerácia žltej škvrny, diabetické zmeny, zápaly či poúrazové stavy. Lekári vám ho navrhnú, aj keď majú podozrenie na glaukóm alebo niektoré neurologické ochorenia ako skleróza multiplex, či Alzheimer. Vyšetrenie na OCT je bezbolestné, relatívne krátke a väčšinou nie je potrebné rozkvapkávanie oka, takže ihneď po vyšetrení je možné odísť, riadiť auto a normálne zaostrovať.

Uhradíme ho priamo očným klinikám, takže ako poistenec Unionu nemusíte o nič žiadať, ani nič dokladovať.

Príspevok na okuliare v sume 20 €

Ak máte doma dieťa vo veku do 18 rokov, ktoré potrebuje okuliare, môžete využiť túto tretiu možnosť a požiadať o príspevok 20 € na okuliarový rám. Vo väčšine prípadov ide približne o polovicu ceny nového rámu, takže využiť sa vám to rozhodne oplatí. Ak máte doma dve deti, ktoré potrebujú okuliare, požiadať o benefit môžete hneď dva krát – ušetríte tak 40 eur.

Okrem toho má Union pre všetkých svojich poistencov ešte niečo navyše –v internetovej optike Eyerim môžete získať zľavu 20% na slnečné a dioptrické okuliare.

chyba
Flowers