Nemocnice sv. Zdislavy v Mostištiach už takmer 13 rokov pomáha pacientom s rakovinou prostaty pomocou robotického systému da Vinci

03.12.2019 00:00
nemocnica, PR clanok, reklama, nepouzivat
Autor:

Rakovina prostaty, diagnóza, ktorú muži počujú stále častejšie. Tento typ rakoviny dokonca predstavuje najčastejší zhubný nádor u mužov. Už od roku 2008 je Nemocnice sv. Zdislavy v Mostištiach najväčším robotickým centrom v ČR, ktoré pomáha mimo iné pacientom s rakovinou prostaty ako z tuzemska, tak i zo zahraničia. O možnostiach liečby sme sa rozprávali s doc. MUDr. Janom Doleželom, Ph. D., vedúcim lekárom urologických výkonov Centra robotickej chirurgie Vysočina, ktoré prevádzkuje skupina VAMED MEDITERRA.

Rakovina prostaty, diagnóza, ktorú muži počujú stále častejšie. Tento typ rakoviny dokonca predstavuje najčastejší zhubný nádor u mužov. Už od roku 2008 je Nemocnice sv. Zdislavy v Mostištiach najväčším robotickým centrom v ČR, ktoré pomáha mimo iné pacientom s rakovinou prostaty ako z tuzemska, tak i zo zahraničia. O možnostiach liečby sme sa rozprávali s doc. MUDr. Janom Doleželom, Ph. D., vedúcim lekárom urologických výkonov Centra robotickej chirurgie Vysočina, ktoré prevádzkuje skupina VAMED MEDITERRA.

Koho postihuje rakovina prostaty a aké sú jej prejavy?

Viac ohrození bývajú pacienti, ktorých mužský príbuzní už rakovinu mali alebo majú a vplyv má aj životospráva. Je nutné zmieniť, že najdôležitejším faktorom určujúcim šancu na uzdravenie pacienta, je rozsah šírenia nádoru. Rakovina prostaty sa zriedka prejavuje v počiatočných štádiách. Pacient o nej teda spravidla nevie, preto je veľmi dôležité chodiť na pravidelné preventívne prehliadky u lekára.

Autor: PR servis

Aké majú pacienti s rakovinou prostaty u Vás možnosti liečby?

V Nemocnici sv. Zdislavy v Mostištiach sa zameriavame na operatívnu liečbu rakoviny prostaty prostredníctvom robotického systému da Vinci, ktorá je šetrná a miniinvazívna. Už 1. mája 2007 bol v našom centru inštalovaný tento robotický systém a od roku 2008 sme najväčším robotickým centrom v ČR. Ročne vykonáme vyše 400 operačných výkonov pacientov (nielen operácie rakoviny prostaty, ale tiež napríklad čiastočné odstránenie obličky alebo plastika obličkovej panvičky) z tuzemska aj zo zahraničia. Vzhľadom k adrese nemocnice – na Vysočine, je naše centrum ľahko dostupné tiež ľuďom zo Slovenska.

V čom je robotický systém da Vinci unikátny?

Robotická chirurgia je predovšetkým pre pacienta šetrnejšia než konvenčná chirurgická operácia. Pre pacienta znamená menšiu záťaž, a tým aj rýchlejšiu rekonvalescenciu. Naši pacienti sú často v produktívnom veku medzi 45–65 rokom života. Pre tých, ale aj pre celú spoločnosť je žiadúce, aby rekonvalescencia bola čo najkratšia. Dlhodobými vedľajšími účinkami po operácii boli problémy s únikom moči (inkontinencia) a poruchy erekcie. Tieto dve základné klinické komplikácie sa darí robotom veľmi dobre zvládnuť. Onkologický výsledok týchto výkonov je taktiež veľmi dobrý.

Autor: PR servis

Nemocnice sv. Zdislavy je súčasťou skupiny VAMED MEDITERRA, ktorá prevádzkuje v Českej republike celkom deväť zdravotníckych zariadení a súkromnú strednú zdravotnícku školu a je členom nadnárodného holdingu VAMED. Patrí tak k predným poskytovateľom kompletného managementu zdravotníckych a kúpeľných zariadení v Európe, k celosvetovému hráčovi na poli výstavby nemocníc, ktorý v súčasnosti pôsobí v 56 zemiach sveta. Skupina VAMED MEDITERRA tento rok oslávila 10 rokov na českom trhu a jej zdravotnícke zariadenia získali za tú dobu radu prestížnych ocenení a certifikácií.

Kontakt pre médiá:

PhDr. Petra Plutnarová
petra.plutnarova@mediterra.cz
+420 734 781 692

Kontakt pre pacientov:

info.nsz@mediterra.cz

Autor: PR servis
Autor: PR servis
Autor: PR servis
Autor: PR servis
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku