„Sú bolesti kĺbov dôvodom toho, že nemôžete v živote robiť to, čo chcete?“

26.07.2018 14:00
Young woman having knee pain

Faktom však je, že bolesti kĺbov v skutočnosti nie sú o kĺboch... Skôr, ako sa dostaneme príliš hlboko do toho, o čo sa chceme s Vami podeliť, máme pre Vás odvážne tvrdenie. Sme si istí, že Vám vieme pomôcť znížiť Vaše bolesti kĺbov. Ak budete čítať ďalej, všetko sa dozviete...

Bolesti kĺbov v skutočnosti nie sú o kĺboch

Môže to znieť vtipne ale je to pravda. O čom to teda je? Je to o tom, že neriešenie tohto problému Vás donúti za to zaplatiť. Možno zajtra, možno o mesiac, rok či niekoľko rokov. Cena nie je vyčíslená v peniazoch, ale nie sú to malé veci, ktorých sa jednoducho budete musieť vzdať.0

Nebudete môcť…

Zostať fyzicky fit – to samozrejme ovplyvňuje, ako vyzeráte, cítite sa a ako dlho budete žiť
Robiť aktivity s deťmi a vnúčatami – to sú niekedy tie najkrajšie momenty života a môžu byť výrazne obmedzené bolesťami kĺbov
Robiť Vaše obľúbené koníčky – často si ich vyberáte preto, lebo Vám poskytujú najväčší pôžitok a spokojnosť
Pracovať – aj tí, ktorí nerobíte fyzickú prácu, musíte byť schopní pohybovať sa bez bolesti.

Zoznam pokračuje ďalej a ďalej…

Faktom je, že existuje veľa vecí, ktoré nemôžeme robiť, ak nemáme zdravé kĺby.

Nie sú to informácie na úrovni PhD, ale poukazujeme na to, pretože stávky sú oveľa vyššie než si väčšina ľudí myslí.

Riešenie, ktoré Vám môže pomôcť robiť veci, ktoré robiť chcete!

Na začiatok zlé správy…

Po dlhú dobu sa lekári domnievali, že nie je možné urobiť nič pre to, aby sme poškodenú chrupavku dokázali do nejakej miery znovu obnoviť.

V súčasnosti sa výskumníci domnievajú, že existujú doplnky, ktoré môžu zlepšiť každú zložku kĺbu. Bohužiaľ takmer žiadny z nich nie je komplexným riešením. To znamená, že môžete mať zdravú chrupavku, ale ak nemáte dobré mazanie kĺbu či máte slabé šľachy, môže to spôsobovať bolesť. To je jeden z dôvodov, prečo je chondroitín a glukosamín výborný štart pri liečbe kĺbu ale nie každý pociťuje účinky.

Faktom je, že sme na trhu hľadali nejakú komplexnú kĺbovú výživu, no nič také nie je. Aby ste dnes mohli mať zdravé kĺby, musíte naštudovať rôzne výskumy, zakúpiť množstvo doplnkov výživy a všetky denne užívať.

Toto sú najdôležitejšie látky, ktoré môžu dramaticky zlepšiť zdravie Vašich kĺbov

Kolagén – je základnou stavebnou hmotou chrupaviek a podporných tkanív. Po 25 roku života človeka ho telo prestáva vyrábať v dostatočnom množstve a je potrebné ho dopĺňať z externých zdrojov.

Glukosamín sulfát – je chemická látka, ktorá sa nachádza v ľudskom tele a prispieva k tvorbe látok, ktoré sa podieľajú na vytváraní šliach, väzív, chrupaviek a tekutín, ktoré obklopujú kĺby. Vedci sa domnievajú, že užívanie glukosamínových doplnkov môže zvýšiť chrupavku a množstvo kvapaliny v kĺbe.

Chondroitín – bežne sa používa spolu s glukosamínom na zmiernenie bolesti. Má pomalý nástup účinku a zlepšuje symptómy osteoartritídy po niekoľkých týždňoch od začiatku užívania. Predpokladá sa, že spôsobuje pomalý, ale postupný pokles klinických príznakov osteoartritídy a tieto prínosy by mali trvať dlhú dobu po ukončení liečby.

MSM – nachádza sa v malom množstve v každej krvi a je nevyhnutným stavebným kameňom pre bielkoviny, ktoré sa vyskytujú vo vlasoch, svaloch a spojivovom tkanive kĺbov a kože. Štúdie ukázali, že kombinácia MSM a glukósamínu je prínosom pri liečbe artritídy.

Kyselina hyaluronová – nachádza sa v kĺboch, kde sa správa ako tlmič nárazov. Kyselina HA pomáha odstraňovať odpad z buniek, ktoré nemajú priamu dodávku krvi alebo malý krvný obeh napr. chrupavka. Okrem toho kyselina hyaluronová pomáha vytvárať nové bunky.

Vápnik – je jedným z najdôležitejších minerálov v tele. Je základom zubov a kostí. Je nenahraditeľný pre funkciu buniek, svalové sťahy, prenos nervových impulzov a zrážanie krvi. Spolu s horčíkom a je základným stavebným prvkom kostry a zubov.

Vitamín C – Podporuje vstrebávanie ťažkých kovov, v tele pôsobí ako antioxidant. Vďaka vitamínu C sa do tela dokáže vstrebať kolagén starajúci sa o zdravé kĺby. Zatiaľ čo väčšina živočíchov si dokáže vytvárať vlastný vitamín C, človek je odkázaný na jeho externý príjem. Buď prostredníctvom vybraných druhov ovocia a zeleniny, alebo vo vode rozpustných práškov a tabliet.

Prečo platiť za množstvo doplnkov výživy a užívať vitamíny vhodné pre kĺby jednotlivo? Ktorá je tá najvhodnejšia výživa, ktorú moje kĺby potrebujú? Robili sme si rýchly prieskum na internete. Hľadali sme jednotlivé zložky, keďže nič komplexné neexistuje.

Kolagén – 40€
Glukosamín sulfát – 8,49€
Chondroitín – 29,47€
MSM – 12,90€
Kyselina Hyaluronová – 16,90€
Vápnik – 6,95€
Vitamín C – 6,99€ 

Ak by sme kúpili všetky dôležité vitamíny, stáli by nás 121,70€.

Netrápte sa zbytočnosťami, všetko sme urobili za Vás.

Kĺbová výživa VIAELASTIC EXTRA je jediná, ktorá obsahuje všetky dôležité účinné látky pre to, aby Vaše kĺby mohli byť zdravé a dostali všetko, čo potrebujú. Všetky dôležité látky obsahuje vo veľkých množstvách. Obrovské množstvo kolagénu, ktorý je základným stavebným prvkom chrupavky, chondroitín, glukosamín, MSM, kyselinu hyaluronovú, vápnik, horčík či vitamín C. Zoznam pokračuje ďalej…

Kvalitnú kĺbovú výživu vyrobenú na Slovensku nájdete tu!

Sleduj najnovšie články na našom Facebooku