Prvý funkčný model nového produkčného zariadenia od spoločnosti Konica Minolta s názvom bizhub PRESS C71cf bol ako prvý na svete nainštalovaný na Slovensku.
Konica Minolta uvádza na trh novú generáciu unikátneho elektrografického stroja, ktorý je ako jediný na svete schopný verne tlačiť aj farby zobrazované na monitoroch a displejoch elektronických zariadení (tzv. farebný priestor sRGB).
Pilotný projekt výučby programovania žiakov pre mobilný operačný systém Android, ktorý vznikol vďaka spolupráci občianskeho združenia HARPÚNA a ZŠ, pokračoval podľa učebného plánu ďalšou hodinou dňa 7.12.2015 zameranou na budovanie praktických znalostí.
Zákazníci Konica Minolta môžu získať väčšiu kontrolu nad svojimi tlačovými nákladmi a dosiahnuť úspory až 30% ročne. Umožní to nový nástroj na evidenciu a automatický reporting vytlačených a kopírovaných dokumentov.
Konica Minolta začala ponúkať zvýhodnené obchodné podmienky tuzemským firmám, ktoré podnikajú na zahraničných trhoch. Nový obchodný model garantuje rovnaké ceny aj služby pre všetky krajiny, v ktorých zákazníci Konica Minolta pôsobia.
Tohtoročné otvorenie Týždňa vedy a techniky na Slovensku (TVT 2015) sa nieslo v znamení svetla.
Eva Danillová: „Dnešné IT je o šikovných a pozitívnych ľuďoch. Páči sa mi, že technológie dávajú na výber každému.“
Ing. Rudolf Jánoš, PhD., zo Strojníckej fakulty Technickej univerzity v Košiciach, chcel už od útleho veku vedieť, ako a prečo veci okolo neho fungujú. Sníval o profesii pilota, neskôr chcel byť kozmonautom.
Málokto vie, že bývalý primátor Bratislavy, doc. RNDr. Milan Ftáčnik, CSc., zasvätil väčšinu svojho života vyučovaniu mladých ľudí v prepojení na svet vedy a techniky a v tejto sfére sa aj naďalej úspešne realizuje.
Od začiatku školského roku 2015/2016 na Základnej škole, Karpatská ulica v Žiline prebieha pilotný projekt výučby klasifikovaného predmetu programovania mobilných zariadení s operačným systémom Android.
Pracovníci Ústavu materiálov a mechaniky strojov SAV v Bratislave, boli prví na svete, ktorí aplikovali tento materiál v sériovej výrobe automobilových súčiastok.
Watson a Crick popísali štruktúru DNA už v roku 1953. Trvalo však dlho, kým sme začali ovládať jej kódovací jazyk a aj dnes rozumieme iba malej časti toho, čo je v DNA zapísané.
Kolektív vedcov z Elektrotechnického ústavu Slovenskej akadémie vied, spolu s Autonómnou univerzitou v Barcelone, pritiahli v marci 2012 pozornosť nielen vedeckého sveta.
„Chcela som byť maliarka, neskôr učiteľka, potom kuchárka...a dnes som IT manažérka.“
Dôležitý člen Ateliéru Transport dizajnu na Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave, Mgr. Peter Baumann, túžil byť v detstve superhrdinom, aby mohol chrániť náš svet.
Čerstvý absolvent Ateliéru Transport dizajnu na Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave, Mgr. art. Róbert Mucska, toho v pomerne krátkom čase stihol neúrekom.
Potrebujete novú tlačiareň? Potom by ste mali vedieť, že kráľom kancelárií už dávno nie sú laserové tlačiarne.
Prof. RNDr. Karel Šafařík, CSc., pôsobiaci v Európskej organizácii pre jadrový výskum – CERN vo Švajčiarsku, chcel byť ako dieťa meteorológom, pretože tí podľa neho „mohli beztrestne klamať“.
Vedkyňa roka Lucia Kučerová hľadá rozdiely medzi agresívnymi a „menej životaschopnými“ nádorovými bunkami. Keď sa jej nedarí pohnúť s výskumom, pečie.
Začalo to Verneovkami. Potom prišiel Star Trek a na strednej škole ho pohltil svet počítačov. Postupne rástla aj jeho fascinácia novými technológiami a spôsobmi, akými dokážu chrániť životné prostredie i svet okolo nás.
Festival vedeckých filmov po druhý raz privíta nadšencov vedecko-populárnych filmov. Po ich vzhliadnutí si záujemcovia môžu vypočuť festivalové prednášky, zúčastniť sa sprievodných podujatí či pozrieť si interaktívne inštalácie.
Molekulárny biológ Peter Celec sa venuje génovej terapii a snaží sa hľadať nové spôsoby liečenia ochorení, pri ktorých je tradičná terapia neúčinná.
Prof. Ing. Vladimír Lukeš, DrSc., z Fakulty chemickej a potravinárskej technológie Slovenskej technickej univerzity v Bratislave, chcel byť v detstve archeológom, aby mohol objavovať už zaniknuté svety.
Prof. RNDr. Karel Šafařík, CSc., pôsobiaci v Európskej organizácii pre jadrový výskum – CERN vo Švajčiarsku, chcel byť ako dieťa meteorológom, pretože tí podľa neho „mohli beztrestne klamať“.
RNDr. Juraj Tóth, PhD., z Fakulty matematiky, fyziky a informatiky Univerzity Komenského v Bratislave, bol už od detstva ako mnohí milovníci ságy Star Wars či Star Trek fascinovaný vesmírom a sníval, že sa z neho jedného dňa stane kozmonaut.