STILL Slovensko úspešne rastie. Sťahuje sa do nových priestorov

STILL Slovensko sa presťahoval do nového sídla v Nitre. Dcérska spoločnosť nemeckého výrobcu manipulačnej techniky a dodávateľa inovatívnych intralogistických riešení má od mája úplne nové administratívne a skladové priestory, dielňu aj miesto pre demo prezentácie najnovších technológií. Výstavbu realizoval medzinárodný developer priemyselných nehnuteľností BESICO.

10.05.2024 00:00
thumbnail foto titulna, pr, nepouzivat
Na foto zľava: Marian Fábry (Head of Sales and Service STILL Slovensko), Florian Clement (Vicepresident of Sales and Service STILL pre región EMEA) a Stanislav Krátky (konateľ STILL Slovensko).

Nadštandard pre zákazníkov i zamestnancov

Nemecká nadnárodná spoločnosť STILL má svoju centrálu v krajskom meste Nitra už viac ako 22 rokov. Aj vďaka novému sídlu firma plánuje ďalej rozvíjať svoje aktivity a rozširovať pracovné miesta. „Pre našich zákazníkov sa snažíme poskytovať čo najlepšie a najkvalitnejšie služby plné inovatívnych prístupov. Zároveň máme snahu aj našim zamestnancom poskytnúť komfortné a bezpečné pracovné prostredie. Naše nové sídlo s ergonomickými pracoviskami spĺňa najvyššie štandardy po všetkých stránkach. Moderné priestory, technológie a vybavenie nám pomôžu ešte zvýšiť efektivitu a kvalitu služieb,“ povedal Ing. Stanislav Krátky, konateľ STILL SR. Dodáva, že veľkou výhodou je poloha areálu v nitrianskej mestskej časti Mlynárce, ktorá je priamo prístupná z rýchlostnej cesty R1 a disponuje dobrou dostupnosťou mestskej hromadnej dopravy a tiež kompletnou občianskou vybavenosťou. STILL kladie dôraz na udržateľnosť

thumbnail F2 00618, pr, nepouzivat

Novovybudovaný areál pozostáva z moderných výrobno-skladových priestorov, administratívnej časti, exteriérových zón so zeleňou, logistického zázemia a disponuje tiež dostatočným počtom parkovacích miest. Projekt výstavby zohľadňuje najvyššie štandardy ochrany a udržateľnosti životného prostredia, k čomu prispejú aj plánované fotovoltaické články na streche, príprava na nabíjacie stanice elektromobilov a tiež stojisko na bicykle. „Zaujímavými modernými technológiami, ktoré prispejú k uľahčeniu práce technikov a budú súčasťou nového sídla, je napríklad 5 tonový žeriav ukotvený v zemi, ale aj špeciálne dokovacie stanice, odsávanie spalín dieselových vozíkov alebo nadštandardné vybavenie pre repasovanie použitých vozíkov,“ menuje S. Krátky.

V novom sídle spoločnosti vzniká tiež priestor na demo prezentácie určené najmä pre zákazníkov, na ktorých uvidia, ako pracujú a čo dokážu najmodernejšie technológie. Zároveň firma tento priestor využije aj na vzdelávacie aktivity svojich zamestnancov ako školenia, tréningy a semináre. Neustále zvyšovanie odbornosti špecialistov STILL je dlhodobou súčasťou firemnej filozofie.

thumbnail F2 00789. pr, nepouzivat

Rastúca firma s víziou

Tržby spoločnosti STILL Slovensko sa v uplynulých rokoch vyvíjali veľmi pozitívne a to aj napriek rôznym negatívnym globálnym vplyvom. Rástol i počet zamestnancov po celom Slovensku, v súčasnosti firma zamestnáva viac ako 100 administra­tívnych a technických pracovníkov. Spoločnosti sa medziročne navýšili tržby o viac ako 10 %, v tomto roku očakáva ďalší rast tržieb a udržanie ziskovosti. „Vypracovali sme sa na popredného dodávateľa manipulačnej techniky a intralogistických riešení, pričom v posledných rokoch sme v tejto oblasti aj priekopníkom mnohých inovácií. Našim zákazníkom poskytujeme profesionálne služby na najvyššej úrovni a udávame trendy v automatizácii, robotizácii a digitalizácii. To je budúcnosť segmentu skladovania a manipulácie s tovarom,“ zhodnotil S. Krátky, konateľ spoločnosti STILL SR. Nové sídlo STILL Slovensko oficiálne uviedli do prevádzky v pondelok 6. mája.

www.still.sk

chyba