Digitálny žiak lacnejší až o 400 eur! Nechajte si poradiť od youtubera, herca, twitcherky a gamera

Lukáš Frlajs, Tatianatta, Šoko a Mišo Nezník sa pozreli na ponuku notebookov aj tabletov a vybrali to najlepšie pre Digitálneho žiaka.

28.06.2023 11:46
planeo, pr nepouzivat
Frlajs, Tabaček, Tatianatta a Mišo Nezník prezradili, na čo by oni využili príspevok z Digitálneho žiaka.

V projekte Digitálny žiak je už zaregistrovaných vyše 80-tisíc žiakov a študentov. To je už viac než polovica tých, ktorí majú nárok na 350-eurový príspevok na nákup výpočtovej techniky, potrebnej k vzdelávaniu sa. O ten je možné požiadať do konca júna, využiť ho sa dá až do 31. októbra tohto roka.

Extra tip: Ak v sieti PLANEO využijete aj okamžitú zľavu 50 eur, spolu s príspevkom tak máte zariadenie lacnejšie až o 400 eur.

Ako by ho využili tí, pre ktorých sú počítače, notebooky či tablety pracovný nástroj?

„Zvážil by som asi laptop MSI Katana GF76. Síce stojí skoro liter, ale vďaka digitálnemu príspevku ťa vyjde necelých šesť stoviek. Môžeš sa na ňom vzdelávať a zároveň si aj oddýchnuť od učenia pri drtení hier. Plus vyzerá brutálne dobre, podsvietená klávesnica, pevná konštrukcia, takže náhodou, keď to „učenie“ nepôjde podľa predstáv, prežije to,“ vyjadril sa pre planeo.sk herec a youtuber Lukáš Frlajs.

Twitch streamerka Tatianatta by bola spokojná s notebookom ASUS V510 Dreamy White, ktorý ju oslovil predovšetkým matným displejom. „Dokonca stojí o euro menej, ako je výška príspevku, takže si k nemu môžete ešte zobrať nejakú podložku či myšku a to euro ušetríte,“ poznamenala študentka Tatiana Toroková a pridala aj extra tip na notebook pre dievčatá.

Herec, moderátor a stand-up komik Juraj Šoko Tabaček sa pre PLANEO priznal, že nie je odborníkom na výpočtovú techniku. Jeho kritériami na výber notebooku pre žiakov a študentov sú preto praktické záležitosti. „Za mňa by si žiaci mali vybrať notebook, na ktorom spustia Word, PowerPoint, Excel a podobné programy, s ktorými sa budú denne stýkať. Nech notebook nie je príliš ťažký, ani veľký, nech má pohodlnú klávesnicu a pokiaľ možno odolné telo."

Michal Nezník
planeo, pr nepouzivat Michal Nezník

Expertov na notebooky a tablety zastupuje predajca PLANEO v Liptovskom Mikuláši. Neprehliadnuteľný Michal Nezník by volil spojenie výkonu, pohodlia a štýlu, ktoré predstavuje tablet s klávesnicou. „Takáto kombinácia mi príde lepšia na učenie, je to viac kompaktnejšie, ľahšie na prenos, ako vláčiť so sebou veľký notebook.“ Gamer a streamer Michal vie, o čom hovorí. Nie je to tak dávno, čo on sám dral stredoškolské lavice.

chyba