Milovníci bravčového a hovädzieho mäsa, máme pre vás tip!

Máte radi tradičnú slovenskú kuchyňu? To by vám doma nemalo chýbať kvalitné mäso! Viete, ako ho pripraviť tak, aby vynikla jeho skvelá chuť?

17.08.2023 00:00
grilovacka, pr Foto:

Bravčové mäso patrí medzi univerzálnu klasiku, ktorú dobre poznali už naše staré mamy. Dodnes sa mnohým zbiehajú slinky pri spomienke na nedeľný obed, ktorému kraľoval domáci rezeň. Pokiaľ však hľadáte niečo rýchlejšie a ľahšie na trávenie, za pár minúť môžete mať na stole parádny steak. Prípadne mäso namarinujte a prekvapte vašich blízkych letnou grilovačkou.

Aký druh bude pre vás ten „naj“?

  • Bravčová panenská sviečkovica sa veľmi dobre hodí na opekanie a grilovanie. Možno ju tiež používať nakrájanú na kocky napríklad na soté. Často tvorí základ pre sviečkovicové steaky.
  • Pokiaľ hľadáte bravčové mäso s nízkym obsahom tuku, tou správou voľbou je karé. Je veľmi výživné, pretože obsahuje veľa proteínov. Pridaním korenia a soli ešte zvýrazníte jeho arómu. Používa sa predovšetkým na varenie, ale tiež na prípravu chudých grilovacích steakov, rezňov či cordon bleu.
  • Bravčová krkovička obsahuje okolo 15 % tuku, preto je pri pečení, grilovaní a dusení mimoriadne šťavnatá a aromatická. Možno ju grilovať, dusiť alebo piecť, je z nej tiež výborný guláš.
  • Ak si chcete pripraviť domáci hamburger, siahnite po bravčovom mletom mäse. Dávajte však pozor na jeho čerstvosť a pôvod, keďže toto mäso sa po zabití neupravuje a predáva sa surové. Pokiaľ nakupujete v Kauflande, môžete sa na jeho kvalitu stopercentne spoľahnúť.
Foto: Kaufland
Kaufland, pr nepouzivat

Čo si všímať pri nákupe?

Výberu mäsa – a to nielen toho bravčového, ale takisto hovädzieho alebo hydiny – vždy venujte zvýšenú pozornosť. Už v týchto dňoch sa môžete tešiť na 16 mäsových noviniek. Privátna značka K-Z lásky k tradícii rozšírila svoj sortiment o obľúbené bravčové a hovädzie mäso, ako sú napríklad bravčové karé, stehno či krkovička bez kosti, ale aj hovädzia polievková zmes a mäso na guláš. Čoskoro k nim pribudne hydina.

A čo si máte pod označením K-Z lásky k tradícii predstaviť? No predsa slovenské výrobky vyrobené zo slovenských surovín, a to na základe tradičných domácich receptúr. Ich kvalitu už mnohí poznajú – v ankete Voľba spotrebitelia získavajú víťazné ocenenia už dva roky po sebe! Okrem spomínaného bravčového a hovädzieho mäsa ochutnajte aj tradičné maslo, mlieko, vajcia či jogurty. Ich kúpou navyše podporíte našich domácich dodávateľov.

„V novinkách K-Z lásky tradícii ponúkame výlučne slovenské mäso vysokej kvality. Bravčové aj hovädzie na našich pultoch spĺňa tie najprísnejšie kritériá,“ hovorí Silvia Hrušovská, vedúca oddelenia privátnych značiek Kaufland Slovensko a dopĺňa: „Zvieratá, z ktorých mäso pochádza, sú narodené, kŕmené, chované, porazené a mäso následne balené výhradne na Slovensku. A to je benefit, ktorý veríme, že ocenia aj naši zákazníci.“

Prísne kritériá kvality v Kauflande

Reťazec od svojich dodávateľov požaduje certifikáciu IFS. Tá zaručuje, že mäsové výrobky spĺňajú medzinárodné požiadavky na kvalitu a bezpečnosť. Samozrejmosťou je viacero kontrol kvality a čerstvosti mäsa, ktoré začínajú ešte pred vyexpedovaním tovaru od dodávateľa a zahŕňajú napríklad aj meranie teploty v úložnom priestore auta počas dopravy. Okrem toho musia dodržiavať maximálnu možnú recyklovateľnosť použitých obalov. Preto sú výrobky balené v plastových vaničkách, ktoré veľkosťou presne zodpovedajú ich hmotnosti. Aj tak sa predchádza plytvaniu.

Bravčové z welfare chovu

Tak čo, už ste si premysleli, čo dobré si dnes pripravíte? V prípade, že siahnete po novinkách z produktového radu K-Z lásky k tradícii, mali by ste ešte čosi vedieť. Ošípané, z ktorých toto mäso pochádza, sú welfare. To znamená, že svoj život prežívajú v podmienkach, ktoré podporujú ich pohodu a znižujú stres.

„Hlavným cieľom welfare chovu je zlepšenie životných podmienok vo výkrme ošípaných a hydiny, a to zväčšením plochy, na ktorej žijú, zvýšenou kontrolou, predĺženým výkrmom a ďalšími opatreniami. Sme presvedčení, že práve takýto chov sa prejavuje na kvalite mäsa a jeho chuti,“ vysvetľuje S. Hrušovská, Kaufland Slovensko. Označenie welfare sa používa pri hydine a bravčovom, no aj hovädzie a jahňacie mäso predávané v Kauflande pochádza zo slovenských fariem, kde dbajú na dobré životné podmienky zvierat.

Ak hľadáte inšpiráciu na letnú grilovačku, nedeľný rodinný obed alebo len tak, pretože ste dostali chuť na poctivé mäso zo Slovenska, nezabudnite, že všetko potrebné pre váš nákup zoženiete pod jednou strechou v Kauflande.

Foto: Kaufland
Kaufland, pr, nepouzivat
chyba