1,91 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu? Komunita alebo Bookmakeri?

Jednou z najsledovanejších zahranično-politických tém posledných týždňov sú prezidentské voľby v USA. Mandát obhajuje Donald Trump, ktorý za štyri roky pôsobenia v Bielom dome rozdelil americkú spoločnosť viac, ako ktokoľvek iný. Zjednotiť, a hlavne upokojiť, sa ju pokúsi v prípade zvolenia demokrat Joe Biden.

02.11.2020 00:00
tipsport, pr clanok, reklama, nepouzivat

Aké šance na prezidenta majú jednotliví kandidáti? A ako to tesne pred vypuknutím vidia tipujúci či bookmakeri? Tipujte aj počas volieb a po ich skončení v live stávkach! Tipsport vám po novom na prvé stávky dá až 20 EUR zadarmo. To je momentálne najvyšší bonus bez nutnosti prvého vkladu na trhu.

Celkové nábery na prezidentské voľby Tipsport SK – 410-tisíc EUR

Víťazom bude Donald Trump – viac ako 121-tisíc EUR

Víťazom bude Joe Biden – viac ako 66-tisíc EUR

Najvyššia stávka – vyše 12-tisíc EUR na víťazstvo Joea Bidena v kurze 1,87

„Voľby sa budú konať v neľahkej dobe. Spoločenská situácia v USA je veľmi napätá. Epidémia koronavírusu síce zasiahla celý svet, no USA okrem nej čelí množstvu nepokojov v súvislosti s policajnou brutalitou voči aktivitám hnutia Black Lives Matter, a rovnako tak aj nedobrej ekonomickej situácii,“ hovorí vedúci bookmakerov Tipsportu a špecialista na politické stávky Pavol Boško.

Tento stav je pre súčasného prezidenta pomerne nepriaznivý. Proti nemu však stojí bývalý viceprezident Obamovej administratívy Joe Biden, ktorý má už 77 rokov, čo mnohí Američania vidia ako mínus. Demokratovi však nahrávajú prieskumy a momentálne je favoritom na víťaza v kurze 1,54.

Z PR clanek KURZ obrazok c1-aktualny kurz

„Potom, ako sa Donald Trump vyliečil z COVID-19, prebehla druhá, a zároveň posledná debata, ktorá sa na rozdiel od prvej niesla v pokojnej atmosfére. Podľa prieskumov z nej nevzišiel jasný víťaz, čo je samozrejme plusom pre Joe Bidena. V prípade kandidáta demokratov bol predpoklad, že v debatách bude strácať. Vzhľadom k vzrastajúcemu počtu pozitívnych prípadov ochorení na COVID-19 v USA sa opäť do popredia dostáva téma zvládnutia pandémie a predovšetkým poukazovanie zo strany Joe Bidena na to, že Donald Trump situáciu zanedbal a podcenil. Súčasný prezident na to reaguje stále rovnako. Snaží sa všetko zľahčovať a ľuďom sľubuje, že vakcína bude v najbližších týždňoch. Naši klienti však stále jednoznačne veria v úspech Donalda Trumpa. V kurzovej ponuke sú vypísané aj stávky na víťazstvá Donalda Trumpa vo vybraných štátoch a klienti dokonca skúšajú výhry Trumpa v demokratických baštách ako sú Kalifornia alebo New York,“ uzatvára Pavol Boško.

tipsport, pr clanok, reklama, nepouzivat

Jedným z tých, kto naopak verí celkovému víťazstvu demokratického kandidáta, je tipér NewMask: "Pôvodne som inklinoval skôr k populistickým (anti-establishment) kandidátom, naproti tomu Joe Biden reprezentuje pro-establishment prúd demokratov. To znamená, že nechce vykonávať príliš radikálne zmeny, ako sú zásahy do zdravotníctva a zariadení zdravotnej starostlivosti pre všetkých, okamžité pozastavenie zahraničných vojenských operácií a množstvo ďalších opatrení,“ píše v analýze s kurzom 2,00 na víťazstvo 77-ročného politika.

Téma je teda pre tipérsky svet mimoriadne atraktívna. Niet sa čomu čudovať, veď na posledných prezidentských voľbách v USA zarobili klienti Tipsportu poriadny balík peňazí. Na republikánskeho kandidáta Trumpa, figurujúceho v role veľkého outsidera (v predvečer volieb mal kurz 4,00:1 a počiatočný kurz bol 15,00:1), bolo podaných menej tiketov, ale za vyššie sumy. Nábery sa pohybovali okolo 320 000 EUR. Jeho súperka Clintonová sa na tiketoch objavovala častejšie, no s nižšími sumami, a preto boli celkové nábery na jej úspech na hranici 280 000 EUR.

Prezidentské voľby sa ale v Tipsporte 3. 11. rozhodne nekončia. Na kandidátov budú môcť klienti uzatvárať aj live stávky počas sčítavania hlasov a komunikovať s ostatnými v rámci najväčšej tipérskej komunity na Slovensku a v Českej republike.

Tipnite si na prezidentské voľby v Tipsporte. Zaregistrujte sa a po novom dostanete až 20 EUR zadarmo na prvé stávky a vstupný bonus až do výšky 4 000 EUR

chyba