Po 602 dňoch vezme fanúšikov opäť do klietky so sebou. Petrášek priznal zmeny v príprave

Koniec čakania. Veľký miláčik publika Miloš Petrášek (12-7) sa presne po 602 dňoch vráti do klietky OKTAGON MMA. Sľubne rozbehnutú kariéru „Melouna“ pribrzdili nepríjemné prekážky v podobe zdravotných patálií. Nebyť nich, medzi pletivami by sme ho zrejme mali možnosť sledovať omnoho častejšie. Veď s podobnou podporou zo strany fanúšikov môže pri svojich vystúpeniach rátať iba málokto.

04.06.2024 00:00
oktagon, pr, nepouzivat Foto:

Vážne zranenie kolena ho z kolotoča vyradilo takmer na dva roky. Na návrat však nemohol prísť lepší čas. Do akcie znovu vkročí na sledovanom turnaji pod holým nebom v pražskom Edene. „Som šťastný, že vôbec budem zápasiť, ani chvíľu som neváhal, či do toho ísť. Chcem prísť vyhrať a možno tiež ukázať všetkým pochybovačom, prečo môžem zápasiť na takom turnaji,“ opisuje svoje pocity 29-ročný veterán organizácie odetej do žlto-čiernych farieb.

K menším zmenám pristúpil aj v tréningovom procese. Podstatným faktom je, že ťažkosti spôsobené zraneniami aktuálne nepociťuje. „Snažím sa dostávať do viac nekomfortných situácií, aby som s nimi vedel v zápase lepšie pracovať. Tréningy sú dlhšie než predtým, ale je ich menej, vďaka čomu dokážem lepšie regenerovať, sedí mi to viac,“ dáva možnosť čiastočne nahliadnuť do prípravy na blížiaci sa OKTAGON 58.

Medzi pletivami stál naposledy v júli 2022. Po jednomyseľnom rozhodnutí na body vtedy napokon podľahol Stephanovi Pützovi (22–5). V kategórii do 93 kilogramov nastupuje počas drvivej väčšiny profesionálnej kariéry. Postupnými krokmi však chce klesnúť o váhu nižšie. „Do 93-ky som veľmi chudnúť nemusel. Teraz budem viac kilo zhadzovať vodou, sám som zvedavý, ako to pôjde. Je to postupná cesta do strednej divízie,“ priznáva plánovanú zmenu.

Nad vzdialenejšou budúcnosť sa snaží držiteľ dvanástich ukončení pred časovým limitom príliš nepremýšľať. „Teraz sa sústredím na nadchádzajúci zápas, podľa toho uvidíme. V hlave však mám ešte jeden duel do konca roku, pokiaľ to bude možné,“ odkrýva sčasti plány.

Fanúšikovia OKTAGON MMA si Miloša Petráška vo veľkom obľúbili už od prvých sekúnd. Pre zverenca Andrého Reindersa sú hotovým hnacím motorom. Kamil Wojciechowski (8–2) sa preto na zaplnenom futbalovom štadióne v Edene musí pripraviť na poriadne bujarú kulisu, v ktorej bude počas konfrontácie považovaný za nepriateľa. „Keď nastupujem, cítim, akoby som sa s nimi navzájom prepojil. Ako keby som si ich bral do klietky so sebou. A oni to asi cítia zo mňa tiež. Bojujem a mám ľudí za chrbtom, je to úžasný pocit a atmosféra. Veľmi si to vážim,“ vraví mladší z bratskej dvojice na margo podporovateľov.

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa OKTAGON MMA (@oktagonmma)

chyba