September v PARTNERS GROUP SK priniesol okrem zásadných zmien aj nové rekordy

Spoločnosť PARTNERS GROUP SK dosiahla za prvé tri kvartály 2021 hospodárske výsledky, ktoré naznačujú takmer 20-percentný medziročný nárast obchodnej produkcie. Upevnila tak pozíciu trhového lídra v sprostredkovaní finančných služieb.

11.10.2021 00:00
Generalny riaditel PARTNERS GROUP SK Jozef...
Generálny riaditeľ PARTNERS GROUP SK

„Posledné mesiace boli pre nás výzvou. Prechádzali sme viacerými zmenami a pripravovali sme nové projekty, ktoré postupne predstavujeme verejnosti. Tieto projekty budú mať mimoriadny dosah na poskytovanie komplexných a moderných finančných služieb v nasledujúcich rokoch,“ hovorí Jozef Bartánus, nový zástupca generálneho riaditeľa PARTNERS GROUP SK.

ZMENY SA TÝKAJÚ AJ VEDENIA SPOLOČNOSTI

Jednou z významných zmien bola aj zmena vo vedení spoločnosti. Juraj Juras, ktorý pôsobil na pozícii generálneho riaditeľa od januára 2012, odstúpil po vzájomnej dohode vedenia spoločnosti zo svojej funkcie k 30. septembru. Na pozícii nového konateľa a zástupcu generálneho riaditeľa je od 2. septembra 2021 Jozef Bartánus. Ten pôsobí v PARTNERS GROUP SK od jej vzniku a posledných 11 rokov zastával post riaditeľa pre vzdelávanie.

REKORDNÝM MESIACOM BOL SEPTEMBER

Jeseň sa v PARTNERS GROUP SK začína dynamicky. Podľa posledných obchodných výsledkov bol v treťom kvartáli najsilnejším mesiacom september. „Aktuálne spoločnosť spúšťa mnohé plánované projekty a sústreďuje sa na nové strategické ciele. Zároveň došlo v predchádzajúcom období k rozviazaniu spolupráce s niekoľkými spolupracovníkmi. Preto som nesmierne rád, že sme v septembri dosiahli výsledky, ktoré z pohľadu obchodnej produkcie predstavujú najúspešnejší september v histórii spoločnosti,“ tvrdí Jozef Bartánus. Spoločnosť zaznamenala výrazný rast v tržbách a tiež v obchodnej produkcii vo všetkých sektoroch finančného trhu. V oblasti životného poistenia sme medziročne narástli o 15 %, v neživotnom poistení o 20 % a v sprostredkovaní hypotekárnych úverov o 27 %. Spoločnosť je rovnako úspešná aj v oblasti sprostredkovania investícií. Cez PARTNERS GROUP SK je zainvestovaných viac ako 700 mil. eur (AUM), pričom z toho je viac ako 350 mil. eur (AUM) pod správou sesterskej spoločnosti PARTNERS INVESTMENTS, ktorá sa tak dva roky od svojho vzniku stala lídrom na trhu v rámci obchodníkov s cennými papiermi. Ako jedna z prvých na trhu medzi investičnými spoločnosťami poskytuje spoločensky zodpovedné investičné riešenia, tzv. ESG investície, a v októbri spúšťa novinku, komplexný rad nových ESG investičných stratégií pre dynamických aj konzervatívnych klientov.

POSILNENIE DVOCH VÝZNAMNÝCH SEGMENTOV

Medzi ďalšie zásadné zmeny, ktorými spoločnosť PARTNERS GROUP SK v tomto roku prešla, patrí oficiálne ohlásenie založenia PARTNERS POISŤOVNE, ktorá koncom mája získala licenciu od Národnej banky Slovenska. „Pôjde o unikátny projekt plne digitálnej poisťovne na Slovensku, ktorý plánujeme spustiť v prvom kvartáli roku 2022,“ hovorí generálna riaditeľka poisťovne Jana Gruntová. V najbližšom období sa zároveň očakáva nárast aj v oblasti investovania. V októbri totiž oficiálne začne pôsobiť pod rovnakou strechou finančnej skupiny PARTNERS GROUP HOLDING SK aj nová správcovská spoločnosť PARTNERS ASSET MANAGEMENT. Vlajkovou loďou a zároveň prvým fondom v ponuke spoločnosti je PARTNERS Fond realitných investícií, ktorý investorom umožňuje participovať na výnosoch realít, ktoré sú dôležitou súčasťou investičných portfólií. Nová správcovská spoločnosť PARTNERS ASSET MANAGEMENT tak sprístupní zaujímavé investičné príležitosti pre náročných investorov aj pre investorov začiatočníkov. „Verím, že spoločnosť nadviaže na úspechy sesterskej spoločnosti PARTNERS INVESTMENTS, našou ambíciou je tak získať do konca roka pod správu 50 mil. eur,“ dodáva Jakub Rosa, investičný riaidteľ spoločnosti PARTNERS ASSET MANAGEMENT.

chyba