Myslíte si, že starať sa o svoje okolie je drahé? Takto získate benefity aj pre seba

Európa sa od 80. rokov minulého storočia otepľuje až dvakrát rýchlejšie, ako je celosvetový priemer. Vidíme to aj u nás, uplynulá zima skončila na Slovensku ako najteplejšia od roku 1931. V porovnaní s rokmi 1991 – 2020 bola teplota u nás vyššia až do +4,3 °C. Zmena klímy vedie k významným environmentálnym problémom a aj ekonomickým dôsledkom. Vedeli by o tom hovoriť aj slovenskí poľnohospodári, ktorí sa každoročne musia vysporiadať s dôsledkami týchto zmien.

13.05.2024 00:00
VUB, pr, nepouzivat Foto:

Preto sa spotrebitelia čoraz častejšie rozhodujú nielen na základe ceny produktu, ale aj toho, aký dopad má na životné prostredie. Podľa prieskumu* by až 62 % respondentov uvítalo bankové produkty a služby, ktoré by boli šetrné k životnému prostrediu, prípadne by mali pozitívny sociálny dopad.

Vo VÚB banke sme sa zaviazali Zeleným manifestom, že princípy podpory udržateľnosti pretavíme aj do ponuky bankových produktov a služieb pre našich klientov. Preto prinášame Účet pre zelenší svet. V ňom sa odráža záujem klientov žiť udržateľne a je vlastne „ekologickejšou verziou“ existujúceho VÚB účtu a VÚB účtu pre študentov či mladých. Pribudne tak k Zelenej hypotéke, Zelenej pôžičke a ESG podielovým fondom.

Foto: SHUTTERSTOCK
VUB, pr, nepouzivat

Účet pre zelenší svet si môžete otvoriť online cez VÚB Mobil banking a internet banking, alebo bezpapierovo na pobočke.

K účtu získate:

Kvôli prírode:

  • Bezplastovú kartu – ktorá zaťažuje prírodu menej.
  • Bezpapierové založenie účtu – využívate ho naplno so všetkými benefitmi.
  • Symbolický príspevok pre spoločensky prínosný projekt – pri zakladaní účtu si môžete vybrať jeden z projektov Upracme Slovensko, Za Živé rieky alebo Cesta von, ktorý vo vašom mene podporíme.

Pre seba:

  • 12 mesiacov zadarmo – keď si založíte účet online cez internet banking alebo mobil banking, získajte zľavu 100 % z poplatku za vedenie účtu na 12 mesiacov.
  • Bonus až do 60 eur – môžete ho získať pri založení Účtu pre zelenší svet a splnení ďalších podmienok.
  • 50 % zľava na ročné Cestovné poistenie – keď si otvoríte účet online môžete získať výhodnú 50 % zľavu na ročné Cestovné poistenie od Generali, ktoré si zriadite online do 5 minút.
  • Výhody pri Zelených úveroch – získate zľavu z poplatku za poskytnutie Zelenej pôžičky a využite benefity Zelenej hypotéky.

O všetkých výhodách a podrobnostiach Účtu pre zelenší svet sa viac dozviete na našej stránke: https://www.vub.sk/…si-ucet.html.

*Podľa prieskum EY Consumer Banking Survey 2023

chyba