Pomôžu vám so spracovaním úrody

30.08.2017 08:52
SU-104 ovocie KR zmensene
Orava SU-104 Autor:

Čo sa urodilo na záhrade, alebo ste našli na potulkách lúkami a lesom, môžete skonzumovať okamžite, alebo si uchovať do zásoby. Pri spracovaní ovocia, zeleniny, húb aj byliniek vám pomôžu šikovní pomocníci, vďaka ktorým z vitamínmi nabitých darov prírody „vyžmýkate“ maximum alebo si ich usušené odložíte do špajzy, aby ste si ich vychutnali počas sychravých večerov či mrazivých dní.

Usušené maškrty aj bylinky pre zdravie

Vrhnite sa na domáce sušenie a využite sušičku potravín Orava SU-104, ktorá v usušených kúskoch ovocia, zeleniny, húb i byliniek uchová vitamíny, minerály, stopové látky aj vlákninu bez použitia chémie či konzervačných látok. V pohodlí domova si tak s jej pomocou pripravíte chutné jednohubky i domáce čajové zmesi v zaručenej bio kvalite. Ovláda sa jednoducho s možnosťou nastavenia teploty od 40 do 70 °C. Suroviny na sušenie v nej navrstvíte na päť rotujúcich mriežok, ktoré môžete rozšíriť dokúpením ďalších dvoch až na sedem. Otáčaním mriežok sa zdravé kúsky usušia rovnomerne a precízne tak, aby ani po čase neplesniveli. Sušička má nízku spotrebu energie a v jej manuáli na používanie nájdete cenné rady, ako sa stať majstrom domáceho sušenia. Viac informácií hľadajte tu.

Viac nekrájajte, len odšťavujte!

Orava OS-111
Orava OS-111 Autor: ORAVA

Zabudnite na kupované šťavy, so šikovným odšťavovačom si vyčarujete litre zdravého moku za pár sekúnd bez pridanej chémie z tých najkrajších kúskov ovocia a zeleniny. Ak vás doteraz odrádzalo prácne krájanie, siahnite po odšťavovači s extra veľkým plniacim otvorom aj na celé jablká – po odstredivom odšťavovači Orava OS-111 s 1 000 W motorom a rozsahom otáčok od 6 500 do 12 000/min. v luxusnom dizajne z materiálov odolných voči opotrebeniu a korózii. Vďaka vysokému výkonu a dômyselnej konštrukcii získate šťavu v tej najvyššej kvalite, dokonale odseparovanú od zvyškov ovocia a zeleniny, ktoré potom môžete využiť na prípravu múčnikov, polievok či sušených čajov. Elektronický ovládač rýchlosti s LCD displejom umožňuje nastaviť až 5 rýchlostí odšťavovania, odšťavovač sa rýchlo a ľahko skladá, obsluhuje aj čistí. Viac informácií nájdete tu.

Vedeli ste, že?

Smoothie makery nie sú odšťavovače! Sú to mixéry s vysokým počtom otáčok, ktoré vám vložené ingrediencie rozmixujú do hladkej konzistencie. To, čo z útrob smoothie makera získate, nie je – hoci to tak vyzerá – nápoj, ale jedlo! Preto popri „pití“ smoothie pite aj veľa tekutín, hlavne čistej vody. S ovocnými smoothie to nepreháňajte – príliš veľa fruktózy znamená nápor pre pečeň, ktorá ju musí rozkladať.

Smoothies „to go“ s Orava RM-500

Orava RM-500
Orava RM-500 Autor: ORAVA
Nech už do smoothie makera vložíte kúsky obľúbenej zeleniny, ovocia, semienok, živočíšneho či rastlinného mlieka, do minúty máte pripravený pokrm a nápoj v jednom, ktorý vás zásobí energiou na pohodový režim aj pre maximálne športové výkony. K slovu sa tak vo vašom jedálničku dostanú nové chute zeleniny, ktoré by ste inak do úst nevložili, či prekvapivé a delikátne mixy a kombinácie. Machrom na prípravu smoothies je mixér Orava RM-500, ktorý počet otáčok roztočí až na 23 000/min., takže si hravo poradí aj so semienkami či ľadovou triešťou. S príkonom 500 W vám za pár sekúnd servíruje mixy od výmyslu sveta. Rýchlo a ľahko sa obsluhuje a „ukuchtené“ smoothie vám umožní vziať so sebou. 570 ml pohár s uzatvárateľným cestovným krytom a otvorom na pitie je vybavený aj sklopným držiakom pre pohodlné nosenie či zavesenie na riadidlá bicykla aj kolobežky. Orava RM-500 vám výborne poslúži aj na prípravu detskej výživy, mliečnych aj nemliečnych koktailov, mixovanie ingrediencií na sviečkovú či mletie kávy i korenia. Viac informácií hľadajte tu.

www.orava.eu

Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk