9 dôvodov, prečo zažiť veľtrh práce JobSpoTT v Trnave

Ak ťa zaujal titulok, viem, čo asi riešiš. Si niekde na strednej a netušíš, čo po maturite. Alebo si Bc. či dokonca Mgr. a zháňaš prvé zamestnanie. Prípadne už niekde makáš, ale chceš lepší džob a nevieš sa predať. Alebo máš chuť rovno podnikať?

21.10.2016 09:00
JobSpoTT
zdroj: JobSpoTT

V každom prípade dosť na to, aby si len tak nesedel doma a vyrazil medzi ľudí. Úplne konkrétne – v stredu 26. októbra do Mestskej športovej haly v Trnave. Od rána do večera tam pobeží mega akcia, na ktorej by si rozhodne nemal chýbať. Volá sa JobSpoTT a je to veľtrh práce presne pre teba.

Kebyže k tomu potrebuješ ešte pár dobrých dôvodov navyše, tu sú:

1) Pracovné miesta pod jednou strechou
Vyše tisíc pracovných ponúk prinesú sami zamestnávatelia. Vôbec ma však neprekvapí, keď okrem toho objavíš kopu iných nápadov, ako sa naštartovať. Bol by zázrak, keby ťa tam nič nenakoplo.

2) Zamestnávatelia z Trnavy
ZF Slovakia, Boge, Šimunek, PSA Groupe, Accenture, Amazon, Slovnaft, Billa, pwc, IDC Holding, Železnice SR a ďalšie – to sú spoločnosti, ktoré ťa chcú. Na JobSpoTTe môžeš bližšie spoznať ich výrobu či služby, pracovné podmienky, firemnú kultúru a možnosti odborného rastu. Ale aj to, ako podporujú šport, kultúru a pod. Kopa podnetov – od novinky, akou je víkendová pracovná zmena v automobilke PSA, až po rekvalifikáciu na vysokozdvižný vo­zík…

3) 50 zaujímavých spíkrov a tém
Napríklad: úspešný startup sli.do; marketéri Jakub Čech (ako vytvoriť „love brand“) a Michal Kubek (dôvera zákazníkov); manažér FB skupiny Učíme sa podnikať Marek Štrba z Biznis Klubu; Z.Jankechová (aktivizmus a dobrovoľníctvo). Alebo Maxman: Petra Kováčová (ako nemrhať časom) a Ivan Valach (Značka menom JA); interaktívna debata o projekte Good Idea Slovakia a startupoch eDocu a Skillandia. Prípadne Beatrice Szabóová, hovorkyňa predsedu vlády, a Peter Švec, hovorca trnavskej automobilky PSA Groupe.

4) Inšpiratívne príbehy a ty
Napríklad: Nexteria – štyria mladí, ktorí si realizujú sen (o talentoch a mentorstve, o skúšaní vlastnej cesty už na strednej, o inkubátore inovatívnych učiteľov a pod.). Alebo Staffino (prvý krach a cesta k úspechu); Marek Krupa (začiatky, výhody a útrapy podnikania); trnavský kreatívny startup Cukru; Martin Pechovský (úspešné drevené počítače a ako sa určite zamestnáte); Camp Leaders (tri účastníčky Work and Travel programu). Ale aj študenti SPŠ dopravnej a úspech ich eko auta v Le Mans.

5) Študentská interaktívna zóna
Napríklad: Chillout zóna, kde si dáš pohov alebo tu môžeš odchytiť spíkra na neformálnu debatu a zábavné, interaktívne aktivity.

6) Čo je v tebe: Nevieš sa predať?
Napríklad: kariérové poradkyne Zuzana Záhradníková (odhaľte svoj talent) a Eva Uhríková (Navigácia v povolaní), Google (Digitálna garáž – získaj digitálne zručnosti), zahraničný kouč Owen Fernandes; RecruitMen & Developium Group (ako si nájsť prácu cez sociálne siete; tipy a triky, ako zvládnuť pohovor); Trexima (ako si vybrať povolanie a koľko budem zarábať); profesia.sk (platy na Slovensku). Spoločnosť cut-e v spolupráci s JobSpoTTom – testovanie profesionálnou psychodiagnostikou (treba sa však prihlásiť do 23. októbra).

7) Zaži, inšpiruj sa a vyhraj
Čo ak si tam hneď nenájdeš prácu? Okrem podnetnej a motivujúcej atmosféry na JobSpoTTe určite načerpáš dôležité informácie a kontakty. Veď toto! A možno vyhráš aj niektorú z cien – napríklad šikovný tablet, let lietadlom, jazykový kurz, vstupy do akvaparku a ďalšie.

8) Vstup je voľný
No nekúp to…

A ak by to nestačilo, ešte jeden pekný dôvod:

9) Budúcnosť a ty
Ak si myslíš, že „niečo“ vyštuduješ a potom sa „niekde“ v pohode zamestnáš, asi žiješ na inej planéte. Už len málokto verí, že sa uživí v jedinej profesii, ktorú si vybral ešte ako dieťa. Prepáč, dobre, už nie si dieťa. Ale vieš, že väčšina ľudí pracuje v odbore, o ktorom na strednej ani netušila? A koľko poznáš tých, čo majú ešte od školy ten istý džob, stále vo svojom meste, vo svojom kraji? Mnohí tvoji rovesníci sa už počas strednej pokúšajú presadiť v tom, čo ich baví. A kopec vysokoškolákov normálne pracuje. Alebo popri štúdiu skúšajú podnikať. Dobre, nie každý „má bunky“ na podnikanie. Ale práve na JobSpoTTe sa dozvieš, na čo vlastne máš bunky. Tak sa vidíme v stredu 26.októbra od 9:00 do 20:00 v Trnave, v Mestskej športovej hale. Viac na www.jobspott.sk

zdroj: JobSpoTT
JobSpoTT zdroj: JobSpoTT
chyba