Európske leto sa začína, Mak sa nevie dočkať: Slovan doma už v stredu

Čo je najlepší športový program na leto v Bratislave? V tejto otázke dlhodobo víťazia európske zápasy ŠK Slovan Bratislava, ktoré na Tehelné pole pravidelne nielen v letnom období lákajú desaťtisíce fanúšikov a fanúšičiek. Práve leto je však čarovné tým, že belasí v júli a auguste bojujú o prienik do hlavnej fázy niektorej z európskych pohárových súťaží.

09.07.2024 00:00
futbalisti Foto:

Slovan začína svoju cestu už v stredu 10. júla o 19:00, keď v prvom stretnutí 1. kola kvalifikácie Ligy majstrov vyzve FC Struga, šampióna Severného Macedónska. Prvé kvalifikačné kolo je nesmierne dôležité. Ak ním belasí prejdú, zaistia si minimálne play-off Európskej konferenčnej ligy, a priblížia sa k vytúženému postupu do hlavnej fázy. Tá je o to lákavejšia, pretože v ročníku 2024/25 sa bude premiérovo hrať v tzv. ligovej fáze s väčším počtom atraktívnych duelov.

Belasí v lete získali do svojich radov viaceré zaujímavé tváre. Mužstvo posilnili dlhoročný slovenský reprezentant Róbert Mak, stredopoliar Július Szöke z cyperského Arisu Limassol, a navrátilec Jurij Medveděv. Práve Róbert Mak, odchovanec klubu, môže v stredu zažiť ostrú premiéru na mieste, kde začínal s futbalom.

Foto: ŠK SLOVAN
Futbal, tribuna

„Neviem sa už dočkať! Veľmi by som si prial, aby v stredu prišlo čo najviac ľudí. Viem, aká býva na Tehelnom poli atmosféra na európskych zápasoch, no teraz ju môžem prvýkrát zažiť priamo na ihrisku. Nás všetkých, čiže Slovan, čaká veľmi dôležitý zápas. Nielen v ňom chcem dať Slovanu všetko, čo je v mojich silách,“ vyhlásil Róbert Mak.

Fanúšikovia sa v stredu môžu tešiť nielen na samotný zápas. Je pre nich totiž pripravený pestrý program ešte pred samotným výkopom. Od 16:00 bude na námestí štadióna otvorená fanzóna. V nej môžu priaznivci belasých príjemne stráviť čas pri aktivitách pre deti i dospelých. Vo fanzóne bude pripravená pestrá ponuka občerstvenia vo foodtruckoch, súťaže, a o dobrú náladu sa postará DJ s hudobnou produkciou.

Aj na tomto zápase by mala padnúť päťciferná hranica návštevnosti, keďže už v pondelok bolo predaných cez sedemtisíc vstupeniek. „V pondelok popoludní sme sa prehupli cez celkový počet 7500 vstupeniek. Veríme, že po predĺženom víkende záujem fanúšikov ešte porastie, a nenechajú si ujsť tento nesmierne dôležitý zápas,“ povedal marketingový riaditeľ klubu Tomáš Straka.

Foto: ŠK SLOVAN
Futbal, tribuna

Vstupenky na zápas ŠK Slovan Bratislava – FC Struga si môžete pohodlne zakúpiť prostredníctvom vstupenky.skslo­van.com alebo cez mobilnú aplikáciu ŠK Slovan Bratislava.

chyba