Ako vyučovať jazyky moderne a predísť vyhoreniu? Prihláste sa na bezplatné webináre!

Spoločnosť WocaBee pripravila pred koncom školského roka ďalšiu sériu obľúbených vzdelávacích webinárov pre školy. Zaujímavé témy sú pripravené pre riaditeľov, učiteľov cudzích jazykov aj pre všetkých pedagogických pracovníkov.

30.05.2024 00:00
thumbnail Webinare maj foto, pr, nepouzivat Foto:

Päť odborných webinárov s WocaBee sa uskutoční na prelome mája a júna a ich nosnou témou bude inovatívna jazyková výučba. Učitelia aj vedenie škôl získajú praktické tipy, ako využívať moderné digitálne pomôcky a umelú inteligenciu.

V závere sériu doplní webinár užitočný pre všetkých v školstve – učitelia sa dozvedia, ako účinne predchádzať psychickému vyhoreniu. Na webináre s WocaBee sa môžete bezplatne zaregistrovať TU.

Digitálne pomôcky a AI pre jazykárov

Kto chce vyučovať inovatívne, bez digitálnych nástrojov sa nezaobíde. K téme digitálnej výučby cudzích jazykov prináša WocaBee v spolupráci s odborníkmi dva inšpiratívne webináre:

Digitálne pomôcky pre učiteľov cudzích jazykov: Padlet a ToolBee

Streda 29. mája 2024 18.00 – 19.30 hod.

Padlet je inovatívna pomôcka, s ktorou môžu učitelia vytvárať interaktívne učebné materiály, zdieľať zdroje alebo vytvoriť priestor na spoluprácu medzi žiakmi. ToolBee je online portál, kde učitelia nájdu viacero digitálnych pomôcok na jednom mieste.

Speakrom na webinári bude obľúbená lektorka Ľudmila Morbey spolu s Michalom Ošvátom, autorom WocaBee a ToolBee.

Umelá inteligencia vo výučbe cudzích jazykov

Pondelok 3. júna 2024 18.00 – 19.30 hod.

Vstúpte do sveta vzrušujúcich možností, v ktorom sa stretávajú technológie a vzdelávanie! Umelá inteligencia prináša nové príležitosti na zefektívnenie výučby cudzích jazykov a na motiváciu žiakov.

Odborný webinár pripravila Eva Nečasová – zakladateľka neziskovej iniciatívy AI dětem (www.aidetem.cz), ktorá je lídrom vzdelávania v oblasti umelej inteligencie v ČR.

WocaBee prináša školám výsledky

Aplikáciu WocaBee na učenie cudzích slovíčok a fráz od roku 2018 využívajú tisícky žiakov a učiteľov nielen na Slovensku, ale aj v celej Európe. Benefity aplikácie pre školy, žiakov aj učiteľov predstaví jej autor Michal Ošvát na dvoch webinároch.

Modernizujte jazykové vzdelávanie s WocaBee (webinár pre riaditeľov)

Štvrtok 30. mája 2024 14.00 – 14.30 hod.

Kvalita jazykovej výučby je dôležitým ukazovateľom úrovne každej školy. Krátky webinár pre zaneprázdnených riaditeľov predstaví inovatívnu pomôcku, ktorá zlepší jazykové vedomosti žiakov, učiteľom zjednoduší prácu a vedeniu umožní získať prehľad o práci jednotlivých tried.

Vyučujte jazyky moderne, jednoducho a s výsledkami (webinár pre učiteľov)

Štvrtok 30. mája 2024 18.00 – 19.30 hod.

Aplikácia WocaBee je jednoduchá pomôcka, s ktorou sa v krátkom čase stanú z priemerných žiakov jednotkári a aj slabší žiaci zrazu objavia chuť k učeniu. Aplikácia žiakov naučí správnu výslovnosť, prostredníctvom hry umožní rozvoj konverzácie a zlepší jazykové vedomosti žiakov.

Učitelia, udržte si svoju motiváciu

Práca učiteľa dlhodobo patrí k najstresujúcejším povolaniam. Preto sa WocaBee na svojich webinároch pre učiteľov pravidelne venuje aj téme psychohygieny.

Ako predísť vyhoreniu v učiteľskej praxi

Streda 5. júna 2024 18.00 – 19.30 hod.

Byť kreatívnym, inovatívnym a motivujúcim učiteľom môže byť niekedy pod ťarchou každodenných povinností náročné. Dlhodobá psychická záťaž často vedie k strate motivácie či dokonca k psychickému vyhoreniu. Na webinári s odborníčkou sa pozrieme na to, aké sú príčiny a symptómy vyhorenia a ako mu účinne predchádzať.

Zaregistrujte sa bezplatne

Na webináre s WocaBee sa môžu učitelia zaregistrovať najneskôr v deň konania webináru vždy do 16.00 hod. (na webinár pre riaditeľov do 13.00 hod.). Bezplatná registrácia je veľmi jednoduchá prostredníctvom tohto linku:

https://wocabee.app/…nar/2024-Q2/?…

Webinár je po zaregistrovaní možné sledovať aj zo záznamu. Pre všetkých účastníkov živého vysielania je pripravené žrebovanie o pekné ceny.

Webináre s WocaBee sa dlhodobo tešia veľkému záujmu – priemerná účasť na každom z nich dosahuje 1500 učiteľov. Kvalitu webinárov účastníci pravidelne hodnotia prostredníctvom dotazníkov na úrovni do 1,25 (1= vynikajúci, 5= nedostatočný).

„Bezplatné odborné vzdelávanie pre učiteľov poskytujeme už štvrtý rok a vždy sa snažíme prinášať aktuálne a praktické témy. Verím, že aj v aktuálnej sérii webinárov si každá škola nájde množstvo užitočných tipov,“ hovorí Michal Ošvát, CEO spoločnosti WocaBee.

chyba