Slovenská poľnohospodárska univerzita v Nitre – viac ako univerzita

Slovenská poľnohospodárska univerzita (SPU) v Nitre je viac ako len univerzita. Okrem kvalitného štúdia ponúka bohaté prepojenie na prax, širokú ponuku trávenia voľného času či študijné pobyty v zahraničí. Študenti si môžu po škole zaplávať v modernom univerzitnom bazéne, zacvičiť v posilňovni, alebo oddýchnuť v botanickej záhrade.

22.05.2024 00:00
aboslventi, pr,, epouzivaťž
Absolventi

Zázemie pre študentov

Slovenská poľnohospodárska univerzita ponúka svojim študentom kvalitné zázemie – od zrekonštruovaných internátov, cez modernú univerzitnú knižnicu až po Centrum jazykov s možnosťou jazykových kurzov. V každej životnej situácii poskytne študentom psychologické poradenstvo Univerzitné poradenské a podporné centrum. Moderné priestory na štúdium, prácu či relax ponúka Coworkingové centrum a Chill zóna. Pridanou hodnotou je aj vlastná Autoškola Akadémia s cenovým zvýhodnením pre študentov. Univerzitné vydavateľstvo vydáva skriptá a publikácie, ktoré si študenti môžu zakúpiť so zľavou v predajni priamo na SPU. Študentky – mamičky môžu prihlásiť svoje dieťa do univerzitnej Materskej školy Klások.

thumbnail budova SPU, pr, nepouzivat

Úspešná veda

Slovenská poľnohospodárska univerzita patrí do prvej tretiny vysokoškolských inštitúcií na Slovensku v objeme získavania financií z grantových schém a je veľmi úspešná v riešení mnohých vedeckovýskumných projektov. Výsledkom je aj 24 predmetov priemyselného vlastníctva a patentových prihlášok. Univerzita má vlastné Výskumné centrum AgroBioTech vybavené špičkovým prístrojovým vybavením. Nedávno otvorila aj prvý potravinový inkubátor na Slovensku, ktorého poslaním je vývoj inovatívnych a zdravých potravín. Študenti môžu praxovať vo Vysokoškolskom poľnohospodárskom podniku Kolíňany SPU, s.r.o., Kolíňany, ktorý sa venuje pestovaniu plodín a chovu hospodárskych zvierat. Priestor pre rozvoj talentovaných absolventov SPU a príležitosti v oblasti dizajnu, architektúry, marketingu a reklamy ponúka Kreatívne centrum, vybavené najmodernejšími technológiami. Štruktúru univerzity dopĺňa nedávno otvorené Envirocentrum, ktoré je zamerané na vzdelávanie a osvetu v oblasti zmeny klímy a extrémov počasia.

Foto: SPU
Vyskumne centrum Agro Bio Tech, pr, nepouzivat

Šport a aktívne trávenie voľného času

Centrum univerzitného športu ponúka množstvo športových programov výkonnostnej a vrcholovej úrovne. Univerzitní športovci reprezentujú nielen univerzitu, ale aj Slovensko v basketbale, volejbale, floorbale či jazdectve, sú majstrami Európy v silovom trojboji. Okrem športu nechýba ani pestrá paleta mimoškolských aktivít a záujmových krúžkov. Študenti sa môžu pridať napríklad k Sokoliarom sv. Svorada, do Folklórneho súboru Zobor, do kynologického a poľovníckeho krúžku či študentských spolkov. Milovníci zvierat určite ocenia, že v areáli univerzity môžu nájsť muflóny a daniele (v Botanickej záhrade SPU), plazy (v univerzitnom viváriu), dravce (v sokoliarni) aj kone (v Jazdeckom centre SPU).

thumbnail bazen, pr, nepouzivat

SPU otvára študentom dvere do sveta

SPU v Nitre patrí k špičke medzi slovenskými univerzitami v oblasti medzinárodných vzťahov a je tou správnou voľbou pre všetkých, ktorí chcú v rámci svojho štúdia zozbierať skúsenosti aj v zahraničí. Študenti môžu absolvovať stáže a výmenné pobyty v mnohých krajinách sveta, čo im prináša skúsenosti, ktoré ich posúvajú vpred. Slovenská poľnohospodárska univerzita tiež ponúka medzinárodné študijné programy a možnosť získať medzinárodný diplom.

Študijné pobyty v zahraničí.
Erasmus studijne pobyty v zahranici, pr, nepouzivat Študijné pobyty v zahraničí.

Študuj aj ty, čo má zmysel! Máš rád prírodu a všetko, čo s ňou súvisí? Zaujíma ťa farmárčenie, ekológia, zdravá výživa a potraviny, záhradná architektúra, regionálny rozvoj? Alebo skôr ekonomika a manažment, automobily či moderné technológie? To všetko a ešte oveľa viac môžeš študovať na SPU v Nitre – univerzite, ktorá sa nie nadarmo hrdí prívlastkom „Zelená univerzita“ – je totiž najúspešnejšou slovenskou univerzitou v celosvetovom rebríčku Green Metric, ktorý posudzuje výkonnosť univerzít v udržateľnosti a v realizovaných environmentálnych opatreniach.

Daj svojej budúcnosti zelenú a pridaj sa k nám! Klikni na podnazelenu.sk a podaj si prihlášku do 15. júla!

chyba