Bratislava v očakávaní veľkolepej oslavy tridsiateho titulu

Bratislava a najmä okolie štadióna Tehelné pole bude v sobotu 18. mája belasé! ŠK Slovan Bratislava totiž už od sobotňajšieho popoludnia pripravuje pre fanúšikov veľkolepé oslavy tridsiateho majstrovského titulu v histórii klubu. Slovanisti a slovanistky sa môžu tešiť na fanzónu, koncert i oslavy priamo na hracej ploche.

17.05.2024 00:00
thumbnail NL-slovan-dac-0038 ZET0631-24-04-13,... Foto:

Hlavným bodom osláv bude samozrejme samotný zápas, v ktorom sa stretne majster s držiteľom Slovenského pohára. ŠK Slovan vyzve MFK Ružomberok v sobotu od 17:00 na Tehelnom poli.

„Vo štvrtok popoludní sme prekročili celkový počet 8 000 vstupeniek. Pevne veríme, že toto číslo ešte porastie, a fanúšikovia si prídu užiť majstrovské oslavy. Pred štadiónom i priamo na ňom pre nich pripravujeme pestrý program, súťaže, a samozrejme, aj samotné oslavy titulu,“ povedal Tomáš Straka, marketingový riaditeľ klubu.

Odovzdanie majstrovskej trofeje prebehne v inej podobe než v predošlých ročníkoch, keď bolo pódium pre majstra postavené priamo na hracej ploche. Tentoraz sa hráči presunú nad tunel, z ktorého vychádzajú na ihrisko, a fanúšikovia z ihriska teda budú mať dokonalý výhľad na svojich miláčikov i na samotný akt odovzdania majstrovského pohára.

Foto: Slovan
thumbnail NL-slovan-dac-0048 ZET0595-24-04-13,, pr, nepouzivat

„Sme vďační všetkým, ktorí nás počas celej sezóny podporovali, a chodili aj na ligové zápasy, aby si pozreli svoj klub. Radi by sme sa s ľuďmi v sobotu pekne rozlúčili so sezónou. Veríme, že fanúšikov príde čo najviac, aj touto cestou by sme ich radi pozvali. Titul sme získali spoločnými silami, tak ho poďme aj spoločne osláviť,“ vyhlásil Vladimír Weiss ml., kapitán belasých.

Na Tehelnom poli to bude žiť už od popoludnia. O 14:30 sa na námestí štadióna otvára fanzóna s množstvom aktivít pre deti i dospelých i so zaujímavým programom. Z aktivít môžeme spomenúť FUTBOX, teqball, header challenge, majstrovské maľovanie na tvár, radar rýchlosti strely, z programu žonglérsku šou či samba tanec s bubnovou šou. Pomyselným vrcholom programu bude koncert obľúbenej hudobnej skupiny Karpina. Fanúšikovia sa budú môcť zapojiť do viacerých súťaží a odfotiť sa s majstrovským pohárom. Pestrú ponuku občerstvenia zabezpečia foodtrucky.

Priamo na štadióne bude pred zápasom pripravený obľúbený vedomostný online kvíz i polčasová súťaž Belasé koleso šťastia. Po stretnutí si budú môcť fanúšikovia užiť oslavy priamo na ploche, no klub ich touto cestou prosí a vyzýva, aby so vstupom na ihrisko počkali po záverečnom hvizde rozhodcu a odchode mužstiev do šatní.

Foto: Slovan
thumbnail NL-slovan-zilina-0245 ET 3331-24-05-04, pr, nepouzivat

Oslavy sa však neskončia prevzatím trofeje. „Tridsiaty titul treba náležite osláviť. Po zápase sa preto na námestí vo fanzóne uskutoční after-party, kde si DJ Tager pripraví majstrovský set. Na pódium príde znovu aj celé naše mužstvo, aby potom vypukla nefalšovaná majstrovská radosť a belasá párty,“ doplnil Tomáš Straka. Po zápase vo fanzóne vystúpi tanečná formácia Mondance a Bratislavský chlapčenský zbor odspieva klubovú hymnu.

Vstupenky na zápas ŠK Slovan Bratislava – MFK Ružomberok sú v predaji od 10 eur online na https://ticketmedia.sk/…K-RUZOMBEROK

chyba