Black Friday pre pravých filmových fanúšikov! Najlepšie filmy z európskej produkcie u vás doma

24.11.2022 00:00

Ste unavení z hlučných blockbusterov a hľadáte diela meniace filmový jazyk a témy hýbajúce spoločnosťou? Tak využite Black Friday pre skutočných filmových fanúšikov. V dňoch od 25.11. do 28.11. si na streamovacej platforme Edisonline môžete pozrieť to najlepšie z festivalov až 40% zľave.

Vstúpte do sveta online festivalových filmov a objavte výnimočné diela, ktoré sú v kinách málokedy dostupné. Je tu totiž Black Friday, ktorý poteší najmä pravých filmových fanúšikov. Prvá česko-slovenská online videotéka Edisonline ponúka v dňoch 25.11. do 28.11. až 40 % zľavu.

Najlepšia ponuka festivalových filmov

Na Edisonline nájdete takmer 500 najkvalit­nejších európskych a ocenených filmov z festivalov v Berlíne, Benátkach a Cannes. „Slovenskí diváci si zaslúžia kvalitný filmový obsah zo svetovej produkcie, ktorý nie je vždy dostupný v kinách. Edisonline je prevádzkovaný na Slovensku a v Česku a je pre filmových fanúšikov, ktorí sú unavení z hlučných blockbusterov a hľadajú diela meniace filmový jazyk a témy hýbajúce spoločnosťou,“ hovorí kreatívny riaditeľ Dominik Hronec.

Chlast
Filmovy festival, Chlast, pr, nepouzivat Chlast

Filmy sú rozdelené do kategórií podľa tém, tvorcov a festivalov. Jednou z najpopulárnejších kategórií je Scandi, ktorá ponúka ikonické severské filmy ako Chlast, Rytieri spravodlivosti alebo Woman at War. Platformu rozšírila kompletná knižnica snímok švédskej legendy Ingmara Bergmana s filmami ako Siedma pečať či Persona.

Siedma pečať
Filmovy festiva, Siedma pecat, pr, nepouzivat Siedma pečať

Edisonline ponúka špičku francúzskej kinematografie

Na streamovacej platforme objavíte i to najlepšie z francúzskej kinematografie. Pôvabná Juliette Binoche vás očarí vo filmoch Kto si myslíš, že som alebo Sils Maria. S elektrizujúcim Vincentom Casselom nájdete film Gauguin či kultovku Nenávisť.

Kto si myslíš, že som
Filmovy festival, Kto si myslis ze som, pr, nepouzivat Kto si myslíš, že som
Nenávisť
Filmovy festival, Nenavist, pr, nepouzivat Nenávisť

Provokatívne a silné emocionálne zážitky, ktoré nemusíte zvládnuť

Edisonline sa nevyhýba ani provokatívnym filmom. Z víťaza Zlatého medveďa z Berlinale 2017 O tele a duši počas pražskej premiéry odpadli zo silného emočného zážitku dvaja diváci.

Ak si trúfate, môžete si pozrieť i víťaza Zlatej palmy z Cannes 2021 Titán, ktorý bol označený ako „ jeden z najdivokejších filmov“ alebo ukrajinský film Kmeň o brutálnych pravidlách internátnej školy pre hluchonemých. Edisonline je domovom aj pre LGBTI+ filmy. V kategórii Queer objavíte filmy ako Život Adéle s famóznou Adèle Exarchopoulos a Léou Seydoux alebo Utiecť, animovaný dokument s nomináciami na Oscara.

Život Adéle
Filmovy festiva, Zivot Adele, pr, nepouzivat Život Adéle

Všetky filmy môžete sledovať na zariadeniach vo Full HD, v prehliadači alebo v aplikáciách Apple, Android a Samsung Smart TV. Jedinečnú platformu Edisonline spravuje mediálna spoločnosť Film

Europe. Black Friday 40% zľavu na ročné predplatné Edisonline nájdete od 25.11. do 28.11. tu ➤ https://bit.ly/3ArzveP

chyba
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy