Koncerty Vyznanie Mariky Gombitovej v Bratislave a Košiciach až budúci rok

Marika Gombitová, ktorá naspievala 234 piesní (pri 64 skladbách je podpísaná ako autorka hudby), predala viac ako milión hudobných nosičov a v exkluzívnej ankete 100 najlepších slovenských albumov je zo všetkých interpretov zastúpená najvyšším počtom titulov – až deviatimi albumami, musí pre pandémiu opäť zmeniť svoje plány.

30.03.2021 00:00
M.Gombitova, PR článok, reklama, nepoužívať

Tohtoročné májové koncerty Mariky Gombitovej, ktoré boli pôvodne naplánované v Bratislave na 5. december 2020 na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu a v Košiciach na 12. december 2020 v Steel Aréne a následne preložené v Bratislave na 5. máj 2021 a v Košiciach na 25. máj 2021, majú znovu nové termíny. Pre mimoriadnu situáciu si tisíce fanúšikov musia na živé stretnutie so svojou obľúbenou skladateľkou a interpretkou ešte počkať – naplánované sú až na máj budúceho roka v Bratislave v AXA aréne NTC a v Košiciach v Spoločenskom pavilóne. Všetky zakúpené vstupenky na pôvodné termíny zostávajú naďalej v platnosti aj na nové termíny koncertov.

Koncerty, ktoré patria k najočakávanejším hudobným udalostiam tohto obdobia, nesú názov Vyznanie Mariky Gombitovej – podľa balady Vyznanie, ktorá speváčke v roku 1979 priniesla striebro na Bratislavskej lýre, zlato v poľskom Sopote v roku 1980 i celkové víťazstvo v ankete Hit 20. storočia o niekoľko rokov neskôr. Živé vystúpenia pred davmi verných obdivovateľov sú pre Mariku mimoriadne dôležité. Takým bolo aj jej nezabudnuteľné vystúpenie na Bratislavskej lýre v roku 1981, len pol roka po zranení. V koncertovaní neprestala a pokračovala koncertnými turné Mince na dne fontán a Adresa ja, adresa ty, ktoré trvali päť sezón – vystupovala po celom Československu a štyrikrát vypredala pražskú Lucernu. Po dopravnej nehode naspievala 134 piesní, z ktorých takmer polovicu skomponovala sama, vydala sedem sólových albumov a absolvovala viac ako 150 koncertov a 114 vystúpení, pričom sa sústredila predovšetkým na televízne a charitatívne koncertné programy.

Po niekoľkoročnom stiahnutí do úzadia Marika svoj veľký comeback naplánovala narodeninovým koncertom Marika Gombitová & priatelia v septembri 2016. Medzitým sa rozhodla splniť Mekymu Žbirkovi veľký sen a vystúpila ako exkluzívny hosť na jeho turné Road to Abbey a svoj vlastný narodeninový koncert preložila o mesiac neskôr. V decembri 2017 potešila svojich fanúšikov v Prahe vianočným koncertom Sen Mariky Gombitovej.

Hudobná ikona Marika Gombitová je živým príkladom toho, že pieseň sa nemusí len odspievať, ale dá sa aj prežiť. Je „nekorunovanou kráľovnou slovenskej populárnej hudby“ a právom patrí medzi najvýraznejšie osobnosti slovenskej kultúry. Marika sa nesmierne teší na svoje verné publikum – každé odloženie koncertu je pre ňu bolestivé, pretože svojich priaznivcov nechce za nijakých okolností sklamať. Cíti však zodpovednosť a veľmi dobre rozumie najdôležitejšej priorite, ktorou je ochrana zdravia. Preto všetkým s láskou odkazuje: Dovidenia v máji budúceho roka!

M.Gombitova2, PR článok, reklama, nepoužívať

Marika Gombitová

 • bodovala v anketách popularity Zlatý slávik (3× striebro, 2× bronz), Slovenský slávik (2× zlato), Slávik (5× striebro, 2× bronz), OTO (zlato, bronz, Sieň slávy)
 • štyrikrát stála na stupňoch víťazov na Bratislavskej lýre – s Modusom získala zlato za Úsmev (1977), zlato v domácej i medzinárodnej súťaži za Študentskú lásku (1978), striebro za Vyznanie (1979) a bronz s Jankom Lehotským za Tajomstvo hier (1980)
 • v roku 1980 natočila kultový muzikál Neberte nám princeznú
 • ako jediná československá speváčka vyhrala v roku 1980 medzinárodnú súťaž v poľskom meste Sopot
 • v roku 1989 zastupovala na prianie Stevieho Wondera slovenskú hudobnú scénu na jeho koncerte v Bratislave
 • získala ocenenie Speváčka storočia a Žena 21. storočia – v roku 2014 sa ako jediná žena medzi 20 osobnosťami českej a slovenskej kultúry zapojila do charitatívnej akcie na podporu ľudí bojujúcich s nepriazňou osudu
 • stala sa jedinou ženou v súboji o titul Najväčší Slovák, postúpila medzi top 10 významných osobností, no na vlastnú žiadosť odstúpila
 • jej pieseň Vyznanie zvíťazila v ankete Hit storočia
 • v roku 2017 vyšla jej prvá oficiálna autobiografia Úlomky spomienok, na vzniku ktorej sa osobne podieľala
 • je držiteľkou vyznamenania Pribinov kríž I. triedy
 • v roku 2018 sa stala prvou ženou, ktorá získala Veľkú cenu SOZA za celoživotné dielo
chyba