Nový horor s prvkami Hitchcocka a Spielberga prichádza do kín

Dovolenkovú atmosféru letoviska pri jazere naruší starobylý démon. Čerstvé kvety v záhonoch vädnú a umierajú, namiesto dieťaťa nájde matka v postieľke niekoľko zviazaných suchých vetiev. Tisíc rokov stará čarodejnica vyliezla zo svojej lesnej skrýše v koreňoch stromu a má hlad. Ťažko ju spoznáte, môže totiž žiť v koži niekoho iného. A živí sa výhradne deťmi...

18.08.2020 00:00
Bontonfilm, PR článok, nepoužívať Foto:

To je v skratke intro k hororu Démon zatratenia, ktorý v USA počas karantény oslovil rekordný počet divákov. Z dôvodu epidemiologických opatrení sa snímka premietala najmä v amerických autokinách a stala sa prvým filmom od Avatara z roku 2009, ktorý bol na vrchole rebríčka návštevnosti kín až šesť víkendov v rade (od začiatku mája do polovice júna 2020).

Film však nezískal len uznanie od amerických divákov, ale aj od kritikov, ktorí ho hodnotia ako šikovne natočený horor nadväzujúci na najväčších majstrov „strašidelného“ remesla Alfreda Hitchcocka a Stevena Spielberga (Los Angeles Times).

Foto: Bontonfilm
Bontonfilm, PR článok, nepoužívať

Príbeh sa zameriava na sedemnásťročného Bena, ktorý sa po rozvode rodičov tak trochu nevie vmestiť do kože. Aby sa trochu naučil disciplíne, mama ho cez prázdniny pošle za jeho otcom. Namiesto letných tínedžerských radovánok bude Ben musieť tvrdo pracovať v miestnom prístave a „sekať“ dobrotu. Časom sa však ukáže, že ťažká práca bude ten najmenší problém, s ktorým sa musí cez prázdniny vysporiadať.

Foto: Bontonfilm
Bontonfilm, PR článok, nepoužívať

Ben sa postupne zoznamuje so svojím novým domovom a neujde mu, že v mladej rodine u susedov sa dejú prinajmenšom zvláštne veci. Všimne si, že úplne čerstvé kvety v okolí náhle zoschnú, že malý chlapec záhadne zmizne a nikto ho nehľadá a že chlapcova mama akosi podozrivo veľa času trávi vo svojej pivnici. Keď sa suseda od vedľa pýta na jeho strateného syna, ten sa tvári, akoby nikdy žiadneho nemal.

Vyzerá to tak, že Ben je jediný, kto si chlapca od susedov pamätá, preto sa rozhodne prísť celej veci na koreň. To však ešte netuší, do čoho sa púšťa – tisícročná čarodejnica, mýtický démon zabudnutia a zatratenia, je totiž strašný protivník. Prestala sa skrývať v okolitých lesoch a má hlad.

Režiséri a scenáristi filmu Démon zatratenia, súrodenci Brett a Drew T. Pierceovci, majú, zdá sa umenie hororov v krvi. Ich otec Bart Pierce totiž robil špeciálne efekty v kultovej prvotine Sama Raimiho Lesný duch (The Evil Dead) z roku 1981, ktorá mala veľký vplyv na budúcnosť mysterióznych filmov.

Foto: Bontonfilm
Bontonfilm, PR článok, nepoužívať

Natáčanie bolo tak trochu rodinnou záležitosťou a cieľom talentovaných bratov bolo vytvoriť „zábavný letný horor plný zvratov ako na horskej dráhe“. To sa im evidentne podarilo a film pochválil aj samotný hororový velikán Sam Raimi. Príďte sa do kín presvedčiť na vlastné oči. Film Démon zatratenia si na veľkom plátne budete môcť vychutnať od 20. 8. 2020.

Foto: Bontonfilm
Bontonfilm, PR článok, nepoužívať
chyba
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy