Riaditelia škôl diskutujú o vplyve pandémie na školstvo

V Bratislave sa dnes koná už 13. ročník odbornej konferencie pre riaditeľov škôl a ich zástupcov ŠKOLA 2021/2022. Tohtoročná konferencia nesie názov Obnova školy zvnútra – Škola. Pandémia. Plán obnovy.

14.10.2021 00:00
Raabe, PR, nepouzivat

V dôsledku pandémie sa konferencia koná po dvojročnej prestávke. Ako tradične, je určená nielen riaditeľov a zástupcom riaditeľov všetkých typov škôl, ale aj pre zriaďovateľov, resp. všetkým, ktorí sa zaujímajú o legislatívne a manažérske otázky školskej praxe.

„Odborný program konferencie sme pripravili pre všetkých, ktorým záleží na ozdravení školy v čase pandémie. Donedávna sme školy renovovali zvonku – opravovali sme strechy, zatepľovali budovy, vymieňali okná a nábytok… Koronakríza nám všetkým ukázala, že s obnovou škôl je nevyhnutné začať aj zvnútra. V prvom rade musíme zhodnotiť obdobie zavretých škôl na Slovensku a duševné zdravie detí, žiakov, aj učiteľov a vziať si zo záverov isté ponaučenia. Musíme zreformovať poradenský systém, nevyhnutné je zmeniť kurikulum základného vzdelávania, postaviť reálny a zmysluplný plán obnovy a vzdelávania učiteľov. A to všetko môžeme uskutočniť v súlade s istými už schválenými aj pripravovanými legislatívnymi zmenami,“ povedala Mgr. Mira Bianchi Schrimpelová, konateľka odborného nakladateľstva RAABE Slovensko, organizátora konferencie ŠKOLA 2021/2022. Ako dodala: „Sme presvedčení, že všetky tieto zmeny je možné plánovať a preniesť do praxe len v spoločnom dialógu, ktorému dáva priestor práve naša konferencia.“

V rámci programu vystúpia so svojimi príspevkami viacerí odborníci, okrem iného aj Mgr. Svetlana Síthová, štátna tajomníčka Ministerstva, školstva, vedy, výskumu a športu SR.

Konferencia ŠKOLA 2021/2022 sa koná v režime „kompetne zaočkovaní“ za dodržania všetkých opatrení tak, ako to odporúča Úrad verejného zdravotníctva Slovenskej republiky. Pre ostatných registrovaných záujemcov organizátor zabezpečil živé vysielanie celého programu konferencie.

chyba
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy