Podporí to jeho vývoj?
Samozrejme! Proces učenia sa cudzieho jazyka podporuje pamäť a pomáha vývinu mozgu. U detí, ktoré sa učia cudzie jazyky, sa intelektuálne schopnosti vytvárajú skôr ako u detí, ktoré s učením začali neskôr, prípadne vôbec nezačali.
Aké sú ďalšie výhody?
Deti, ktoré sa učia cudzie jazyky, sú otvorenejšie a lepšie sa orientujú vo svete. Okrem toho, keď bude Vaše dieťa chcieť absolvovať výmenný pobyt v zahraničí, je veľkou výhodou ovládať reč danej krajiny. Veľké percento študentov využíva túto možnosť práve v Nemecku alebo v Rakúsku.
Kedy sa začať učiť po nemecky?
Čím skôr, tým to bude jednoduchšie. Niektorí vedci si dokonca myslia, že je lepšie začať s nemčinou a pokračovať s angličtinou. Dieťa, ktoré sa začne skoro učiť cudzí jazyk, si vo všeobecnosti viac verí a nemá strach rozprávať pred druhými. Učenie sa jazyka zvyšuje schopnosť koncentrácie a zlepšuje sluchové vnímanie. A že jazyk neskôr zabudne? Je to ako s bicyklovaním: keď sa to človek raz naučí, už to nezabudne.
Nie je to časovo náročné?
Nezabúdajte, že deti sa učia veľmi prirodzene a hravo. Keď pre ne nie je ťažké naučiť sa ovládať počítač, nemčinu zvládnu takisto ľahko. A čas? Vaše dieťa sa predsa nemusí naučiť všetko naraz. Už aj pri malej znalosti jazyka má radosť z jeho používania, z komunikácie. Motivácia pokračovať už príde sama, spoľahnite sa.
Nestačí, že sa učí angličtinu?
Angličtina je veľmi dôležitá a jej znalosť je dnes považovaná už za samozrejmosť. Vedieť minimálne ešte jeden cudzí jazyk je preto pre deti obrovskou výhodou aj do budúcnosti.
A čo práca?
Predovšetkým na európskom pracovnom trhu je čoraz viac zamestnávateľov, ktorí vyhľadávajú zamestnancov ovládajúcich viacero jazykov. Konkrétne na Slovensku napríklad pôsobí až 3000 nemeckých a rakúskych firiem. V našom regióne je preto nemčina logickou voľbou.
Viac informácií nájdete na stránke www.chcemevedietnemecky.sk.