Poradíme vám, ako si dopriať a zároveň nezaťažiť rodinný rozpočet

Sú medzi nami takí, čo si nechávajú nákup vianočných darčekov doslova na poslednú chvíľu. Zatvorené obchody mnohým Slovákom môžu spôsobovať vrásky. Stále je tu však príležitosť nakúpiť cez internet, a to aj vtedy ak vám chýba dostatočná hotovosť.

01.12.2021 00:00
VUB, PR, nepouzivat Foto:

Nakúpiť na splátky cez Quatro je možné vo vyše 5000 obchodoch, pričom mnohé z nich majú aj e-shop, čo zákazníci oceňujú. Momentálne až 80 % nákupov je realizovaných práve cez e-shopy.

Avšak nákup na splátky nie je len o nedostatku finančnej hotovosti. Posledné roky Slováci radi investujú do drahších tovarov s vyššou výbavou. Často si doprajú kvalitnejší a modernejší tovar, pričom nezaťažia rodinný rozpočet. Vďaka Quatru si tak môžu rozdeliť veľkú radosť na malé splátky. Hotovosť odborníci odporúčajú odložiť alebo investovať. “Slováci si za vyše dvadsať rokov zvykli, že si môžu kúpiť na splátky spotrebný tovar v rozsahu od sto do desaťtisíc eur. A už to zďaleka nie je len o tom, že na danú vec nemajú v určitom momente dostatok financií, je to o rozumnom manažovaní rodinných financií,” hovorí Štefan Barna, riaditeľ odboru Quatro. V poslednom období sme začali využívať splátkový predaj aj na služby, ktoré by nám pred desiatimi rokmi vôbec nenapadlo takto financovať. Ide napríklad o rôzne zdravotné služby, estetickú chirurgiu, niektoré dentálne zákroky, ale aj kurzy, či tetovanie.

Je to rýchle a jednoduché

Nákup na splátky je dnes veľmi rýchly a jednoduchý. Ak ste klientom VÚB alebo ste už cez Quatro nakupovali, váš nákup prebehne rýchlo a bez potreby predloženia dokladov. Podmienkou je, že máte zriadenú službu VÚB Nonstop banking a viete sa do nej prihlásiť. Celý proces nemusí trvať viac ako 20 minút.

Quatro je dlhoročným lídrom v splátkovom predaji s najvyšším trhovým podielom a v súčasnosti patrí do silnej bankovej skupiny Intesa Sanpaolo, ktorej súčasťou je aj VÚB banka.

Ekológia je pre nás dôležitá

Ešte donedávna si časť Slovákov žiadala uhrádzať splátky prostredníctvom poštových poukážok. Pre lepšiu predstavu si zoberme splátkový úver rozložený na 30 mesačných splátok. Na jeden hárok papiera sa dajú vytlačiť 3 poštové poukážky. V tomto prípade ide o 10 hárkov papiera na zákazníka plus obálka. Obálka so 60-timi poštovými poukážkami vyzerá ako krabica od topánok. Zmluvnú dokumentáciu vrátane platobných inštrukcií v súčasnosti Quatro ukladá klientom v digitálnej forme do NonStop Bankingu. Zmluvy sa kvôli podpisu netlačia, ale podpisujú verifikačnými kódmi cez SMS správy. Úspora je teda evidentná.

chyba