Neviete, ako ďalej so stravným? Poznáme top 5 dôvodov, prečo nemeniť stravné lístky a karty za hotovosť

Už od budúceho roku vám bude musieť zamestnávateľ vyplácať stravné v takej forme, akú si vyberiete. Patríte medzi tých, čo uvažujú nad zmenou na finančný príspevok? Prečítajte si týchto 5 dôvodov, prečo nemeniť!

30.04.2021 00:00
reputation, PR článok, reklama, nepoužívať

1. Mešká váš šéf občas so stravnými lístkami? Dajte si pozor na hotovosť

So stravnými kartami a lístkami máte istotu toho, čo dôverne poznáte. Stravné lístky sú totiž súčasťou slovenských peňaženiek už viac než 25 rokov. Viete, čo od nich čakať a viete, že sa na ne môžete spoľahnúť. Ako všetko nové aj finančný príspevok so sebou prináša určitú neistotu a zmeny. Jednou takou zmenou je aj to, že pokiaľ vám nebude vyplatený do 1. pracovného dňa v mesiaci, tak sa vám bude rátať ako príjem, z ktorého budete musieť platiť dane a odvody. Preto, ak si váš šéf zvykne dať niekedy načas, radšej zbytočne neriskujte.

2. Užite si skutočný zamestnanecký benefit

Stravné je jedným z mála skutočných zamestnaneckých benefitov. Ak ste zamestnanec a odpracujete viac ako 4 hodiny denne, máte naň nárok. Bez rozdielu. Hoci má rôzne formy, dostanete ho rovnako za prvý odpracovaný deň v živote, ako aj za ten posledný. Zavedenie finančného príspevku nie je len rozšírenie možností pre zamestnanca, môže totiž byť aj prvým krokom k zrušeniu príspevku ako takého.

3. Stravná karta nielen na stravu

Na stravnej karte môžete mať všetky benefity od svojho zamestnávateľa vrátane darčekových poukážok, príspevku na kultúru či šport. Samozrejmosťou je aj integrácia čoraz obľúbenejších elektronických rekreačných poukazov. Vďaka týmto synergiám môžete cez stravnú kartu vo firme jednoducho zaviesť aj ucelený a praktický systém benefitov. Na karte si môžete individuálne zvoliť benefity v zložení, v akom vyhovujú práve vám.

4. Zvykne sa vám rozkotúľať výplata?

Aj vo vašej rodine je týždeň pred výplatou tak nejak „dlhší“? Tak ste si možno všimli, že v tejto situácii zvykne najviac pomôcť zapatrošený gastráč alebo zvyšok kreditu na karte. Rodiny, ktoré preferujú domácu stravu, často robia veľké nákupy potravín za stravné práve v týždni pred výplatou. Nastaviť rodinný rozpočet nie je jednoduché, ale stravné lístky a karty vám s tým pomôžu.

5. Zarobte na svojom obede

Vedeli ste, že už prakticky každá stravná karta so sebou nesie aj možnosti nejakej formy zliav či cashbacku? Áno, obľúbený nástroj Slovákov, ako ušetriť na bežných výdavkoch, už prišiel aj do stravného. Čím viac zaplatíte, tým viac získate späť. Tam sa však výhody vašej stravnej karty nekončia. Kedy ste sa naposledy pozreli na stránku vašej stravenkovej firmy? Nájdete tam množstvo zliav a výhod v partnerských prevádzkach či na weboch. Na tieto výhody máte nárok, tak prečo ich nevyužiť.

Užite si naplno svoj zamestnanecký benefit. Podporte vďaka stravným lístkom či kreditu na karte svoju obľúbenú reštauráciu. Vybehnite so svojimi kolegami na spoločný obed, už od budúceho týždňa budú otvorené terasy. Veď komu by sa nežiadalo po roku obmedzení vrátiť sa do normálnych koľají? Ak tým navyše pomôžete svojmu obľúbenému podniku postaviť sa po ťažkom období na nohy, tak prečo nie?

chyba
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy