Chcete kúpiť byt? Poznáme lepší spôsob ako je hypotéka

Požičať si 50 tisíc na byt, zadlžiť sa na 30 rokov a vrátiť banke dvojnásobok (100 tisíc eur) nie je žiadne umenie. Existuje však aj lepšie riešenie.

08.06.2015 08:00
odkaz
OVB inzercia

Reč je o finančnom pláne. Na rozdiel od hypotéky si s ním dokážete naplánovať nové bývanie tak, aby vás nestálo takmer nič navyše.

Hypotéka nie je najvýhodnejšia cesta k bytu
Keď kupujete byt, nestačí iba porovnať hypotéky od rôznych bánk a niektorú si vybrať. Toto bezpochyby najrýchlejšie riešenie môže byť aj tým najhorším. Medzi kúpou a kúpou je totiž veľký rozdiel. Ak viete, že o pár rokov budete chcieť vlastný byt či dom, dokážete cieleným sporením a úpravou výdavkov výrazne znížiť náklady na jeho kúpu. Reč je o finančnom pláne, ktorý vám zostaví odborník na financie – finančný sprostredkovateľ OVB Allfinanz Slovensko.

Chcem finančný plán na vlastné bývanie
Pýtate sa, v čom je háčik? Žiadny nie je. Každý expert vám potvrdí, že najlacnejšie si bývanie kúpite za vlastné: neplatíte úrok a navyše sa počas sporenia vaše peniaze zhodnotia. Len z úspor si však celý byt kúpi málokto. Finančný plán preto okrem sporenia nastavuje aj výdavky a ošetruje riziká tak, aby vášmu plánu kúpiť si (napríklad) o 5 rokov nový byt neprišlo nič do cesty.

odkaz
ovb inzercia

Finančný plán vám odborník z OVB Allfinanz Slovensko navrhne tak, aby zohľadňoval nielen vašu aktuálnu situáciu, ale aj plány do budúcnosti. Pretože v inej situácii ste ako čerstvý absolvent školy a v inej už ako človek so stabilným príjmom, ktorý si zakladá rodinu. Bonusom finančného plánu je aj akýsi audit vašich osobných financií. Odborník vám pomôže pozrieť sa na výdavky a nájsť v nich možné úspory. Na konci spoločného plánovania budete vedieť, ako si nastaviť financovanie bývania tak, aby sa vám neznížila kvalita života.

Plánovanie pomáha zabezpečiť rodinu
Máloktoré rozhodnutia majú taký dopad na našu budúcnosť ako tie finančné. Ak sa chcete vždy správne rozhodnúť, nebojte sa osloviť finančného sprostredkovateľa. Je to nezávislý odborník, ktorý sa vyzná v ponuke bánk a poisťovní a vďaka skúsenostiam vám dokáže poradiť. Ak sa pýtate, v ktorých životných situáciách vám vie pomôcť, pohľadajte inšpiráciu na www.mojepeniaze.sk.

chyba
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy