Čo čaká našu planétu v budúcnosti?

06.04.2018 08:00

Slovenská inovačná a energetická agentúra vyhlasuje výtvarnú súťaž Budúcnosť sveta. Témou tretieho ročníka súťaže je životné prostredie.

Ako predchádzať znečisťovaniu ovzdušia? Dokážeme ochrániť všetky rastliny a živočíchy? Budeme schopní využívať energiu tak, aby to neohrozovalo prírodu? Na tieto a ďalšie otázky môžu svojimi výtvarnými dielami odpovedať žiaci základných škôl z celého Slovenska. Tretí ročník výtvarnej súťaže Budúcnosť sveta je zameraný na životné prostredie a jeho ochranu. Súťaž SIEA vyhlasuje v rámci svojho národného projektu inovujme.sk.

„Ekologické riešenia sú pre budúcnosť nevyhnutné vo všetkých oblastiach. Či už si študenti vyberú spôsoby prepravy, smart mestá, nakladanie s odpadmi alebo iné témy, podstatné je, aby sme ich motivovali ku kreatívnemu a inovatívnemu mysleniu,“ hovorí Svetlana Gavorová, generálna riaditeľka SIEA.

Súťaž prebieha v dvoch kategóriách. Samostatne budú vyhodnotené práce žiakov 1. až 4. ročníka a 5. až 9. ročníka. Žiaci základných škôl môžu svoje vízie budúceho životného prostredia naskenovať alebo odfotiť smartfónom. Následne ich stačí nahrať do galérie na webovej stránke súťaže www.buducnostsveta.sk a vyplniť prihlášku. Súťaž sa uzatvára 30. apríla 2018. Výsledky budú vyhlásené 24. mája 2018.

Výtvarná súťaž Budúcnosť sveta je súčasťou národného projektu Zvýšenie inovačnej výkonnosti slovenskej ekonomiky – inovujme.sk. Projekt je spolufinancovaný z Európskeho fondu regionálneho rozvoja prostredníctvom operačného programu Výskum a inovácie.

Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk