Letná potravinová zbierka v Tescu bude jednoduchšia: stačí naskenovať kupón

Počet ľudí v komunitách po celom Slovensku, ktorí potrebujú pomoc v núdzi, pribúda aj tento rok. Tesco aj preto spúšťa mimoriadnu letnú potravinovú zbierku vo svojich 178 obchodoch aj v službe Online nákupy. Zbierka pre ľudí v núdzi bude prebiehať tentoraz dlhšie, a to od 10. až do 23. júna 2024 v obchodoch a až do 30. júna 2024 prostredníctvom služby Online nákupy. Novinkou bude spôsob darovania – zákazníci už nemusia kupovať potraviny alebo drogériu, stačí darovať peniaze pomocou naskenovania špeciálneho kupónu. Reťazec dlhodobo organizuje letnú aj zimnú verziu potravinovej zbierky, ktorá je najväčšia na Slovensku.

10.06.2024 00:00
thumbnail TESCO-LPZ 2024, pr, nepouzivat Foto:

„Náročná ekonomická situácia sa aj tento rok podpísala na tých najzraniteľnejších skupinách, ako sú samoživitelia či dôchodcovia. Tesco pomáha prostredníctvom vlastných projektov ľuďom v núdzi v komunitách po celom Slovensku. Aj preto sme zareagovali a spúšťame mimoriadnu zbierku potravín aj toto leto,“ hovorí Katarína Pšenáková, riaditeľka komunikácie Tesca na Slovensku, a dodáva: „Tento rok sme zmenili spôsob darovania tak, aby sme uľahčili darovanie zákazníkom a zároveň vyšli v ústrety našim charitatívnym partnerom. Namiesto nákupu potravín môžu zákazníci naskenovať kupón v hodnote 1,8 eura ručným skenerom pri pokladni alebo počas nákupu s použitím Scan&Shop. Kupón je možné použiť viackrát do ľubovoľnej výšky. Taktiež môžu prispieť do potravinovej zbierky prostredníctvom Tesco Online nákupov. Vyzbieranú sumu Tesco po skončení zbierky aj tentoraz navýši o 10 %.“

Stálymi partnermi letnej Tesco potravinovej zbierky sú Slovenská katolícka charita a Potravinová banka Slovenska. Podľa Marka Urdzíka, predsedu Potravinovej banky Slovenska, nový spôsob darovania prináša benefity pre jednotlivé charity. „S pomocou nového systému darovania peňazí cez kupóny v Tesco predajniach si jednotlivé charity môžu za vyzbieranú sumu kúpiť potraviny alebo drogériu, ktoré práve najviac potrebujú. Každá forma podpory nás veľmi teší a pomáha denne tisícom ľudí v ťažkých životných situáciách po celom Slovensku, ktorých každoročne pribúda.“

Podľa údajov Štatistického úradu SR na Slovensku takmer 900-tisíc ľudí ohrozuje chudoba alebo sociálne vylúčenie, pričom ich počet narastá.

Tesco organizuje najväčšiu potravinovú zbierku na Slovensku pred Vianocami už od roku 2013. Tradičné zbierky pred Vianocami v posledných rokoch reťazec doplnil aj o mimoriadne zbierky na pomoc ľuďom v náročných časoch pandémie, vojny na Ukrajine a tentoraz chce pomôcť zraniteľným skupinám, ktoré najviac postihla inflačná kríza. Odvtedy spolu so zákazníkmi vyzbieralo viac ako 1 100 ton potravín a hygienických potrieb pre ľudí v núdzi v hodnote takmer 1,9 milióna eur.

Ako sa zapojiť do Tesco letnej potravinovej zbierky:

• Letná potravinová zbierka sa uskutoční vo všetkých 178 predajniach Tesca naprieč Slovenskom od 10. do 23. júna 2024.

• Zákazníci sa môžu zapojiť oskenovaním kupónu vo výške 1,8 eura pri pokladniach alebo skenerom pri nakupovaní prostredníctvom Scan&Shop. Kupón je možné použiť viackrát do ľubovoľnej výšky.

• Zákazníci sa môžu zapojiť do zbierky aj cez Tesco Online nákupy až do 30. júna 2024 a vybrať jeden z balíčkov pomoci v hodnote 3,5 alebo 7 eur.

chyba