Zažite neobjavené: Objavte Lika-Senj župu

29.05.2024 00:00
NP-Plitvice-lakes---Luka-Esenko Foto:
Plitvické jazerá

Očarujúca krása župy Lika-Senj v srdci Chorvátska spája majestátne hory s Jadranským morom a sľubuje autentické a nezabudnuteľné zážitky.

Od horských vrcholov po pobrežné brehy

Župa Lika-Senj ponúka jedinečné spojenie horských a pobrežných krajín. Ako najmenej obývaná župa v Chorvátsku, poskytuje pokojné prostredie pre turistiku, cyklistiku, jazdu na koni a rybolov, ďaleko od preplnených turistických trás. Na pobreží si užijete plávanie, plachtenie a radosti Jadranského mora.

Záliv Zavratnica
+10Park jaskýň Grabovača

Ponorte sa do nádhery prírody

Národné parky sú ikonami prírodnej krásy tohto regiónu. Plitvické jazerá, chránené UNESCO-m, s 16 azúrovými jazerami a drevenými chodníkmi ponúkajú nezabudnuteľné scenérie. Plavby loďou odhaľujú skryté krásy tohto miesta.

Severný Velebit, rozprestierajúci sa na viac ako 100 štvorcových kilometroch, je rajom pre milovníkov prírody. Drsné vrcholy a husté lesy vytvárajú nádhernú krajinu plnú biodiverzity. Najvyšší vrchol Zavižan ponúka panoramatické výhľady na Jadranské more a okolité ostrovy.

Park jaskýň Grabovača v srdci župy láka svojimi podzemnými zázrakmi. Prehliadky so sprievodcom odhaľujú stalaktity, stalagmity a podzemné rieky, ktoré sa formovali po tisícročia, čo zaručuje jedinečný zážitok.

Velebit Foto: TB Lika Senj County
Velebit TB Lika-Senj County, pr Velebit

Azúrové a kamenné brehy: Objavte pobrežnú krásu

Pobrežie župy Lika-Senj ponúka nádherné prírodné divy a kultúrne dedičstvo. Záliv Zavratnica očaruje krištáľovo čistou vodou a majestátnymi útesmi, vytvárajúc pokojné miesto pre relax.

História Senju je plná legiend, ktoré čakajú na objavenie. Ikonická pevnosť v Senji stojí ako svedok storočí histórie, ponúkajúc pohľad do minulosti.

Na ostrove Pag, Novalja láka svojou prírodnou krásou, kultúrnym dedičstvom a rušným nočným životom. Olivové háje v Lune poskytujú pokojný únik s olivovníkmi starými storočia.

Olivové háje v Lune na ostrove Pag Foto: TB Lika Senj County
Lun Pag TB Lika-Senj County Olivové háje v Lune na ostrove Pag

Chodiť a behať

Vyskúšajte Plitvický maratón (01.-02.júna), ako aj na Chorvátsky festival chôdze (31.augusta-01.septembra). a GRANFONDO PAG – cyklistika na Mesiaci, ktorý sa koná 12. októbra 2024.

Chorvátsky festival chôdze Foto: TB Lika Senj County
Festival-of-walk TB Lika-Senj County Chorvátsky festival chôdze

Inšpirujte sa minulosťou

Pamätné centrum Nikolu Teslu? V Smiljane predstavuje vynálezy a myšlienky tohto génia, ktorý formoval moderný svet.

Župa Lika-Senj vás pozýva na návštevu, ponúkajúc neuveriteľnú prírodnú krásu a autentický spôsob života, ktorý vás uchváti. Navštívte ju a objavte jej skryté kúzla.

logo slogan slovacki rgb
Lika Senj, logo, pr
chyba