Letná hra ŠTÚR TÚR štartuje!

10.07.2020 00:00
Trenčin region, PR článok, nepoužívať
Hrad Uhrovec Autor:

Trenčiansky región je známy svojou rozmanitosťou, ktorá poteší nielen náročného turistu, ale aj zvedavého výletníka. Vedel o tom aj náš národný buditeľ Ľudovít Štúr. Jeho cestopis „Cesta po Považí“ inšpiroval krajskú organizáciu cestovného ruchu (KOCR) Trenčín región na vytvorenie novej letnej hry ŠTÚR TÚR, ktorej súčasťou sa môžete stať aj vy!

Na potulkách s Ľudovítom Štúrom sa ocitnete na 4 hradoch – Považskom, Beckovskom, Čachtickom a na hrade Uhrovec. „Veselá hra ŠTÚR TÚR zavedie záujemcov okrem hradov aj na rozhľadne a k viacerým vrcholom. K najkrajším rozhľadniam v Trenčianskom kraji nepochybne patrí 6-poschodová Rozhľadňa Púchovskej doliny, ktorá sa nachádza medzi obcami Dohňany a Zubák,“ okomentovala výkonná riaditeľka KOCR Trenčín región Eva Frývaldská.

Rozhľadňa Dohňany
Rozhľadňa Dohňany Autor: Lukáš Konik

Pri návšteve Trenčianskych Teplíc zase navštívite vyhliadku Jeleň a s bohatými výhľadmi budete pokračovať na Štefánikovej vyhliadke v Trenčíne, na ktorú vás zavedie červená turistická značka od Mierového námestia. ŠTÚR TÚR by nebola kompletná, keby medzi 10 lákadlami chýbal rodný dom Ľudovíta Štúra a Alexandra Dubčeka v Uhrovci.

Z Nitrianskeho Rudna sa náučným chodníkom Fraňa Madvu dostanete na vrch Rokoš, z ktorého sa fotka bude krásne vynímať v rodinnom albume i na sociálnych sieťach. Desiatku lákadiel dopĺňa Štúrova skala v Starej Turej. „Hovorí sa, že práve tá sa stala miestom tajných stretnutí Štúra, ktorého v tom čase lapali uhorské úrady, a miestneho evanjelického farára, ktorý sa celej jeho rodine snažil pomáhať,“ prezradila Eva Frývaldská.

Hlavná výhra na konci cesty

Ak sa chcete stať súčasťou letného objavovania so ŠTÚR TÚR, stačí sa zaregistrovať do 31. júla 2020 na e-mailovej adrese info@trencinregion.sk a počkať, kým vám domov príde unikátna multifunkčná šatka, s ktorou precestujete kus Slovenska! Na každej z 10 dominánt sa s ňou odfotíte a všetky fotografie zašlete na uvedený mail do 15. septembra 2020.

Preskúmajte v termíne všetkých 10 zastávok a automaticky získavate tričko Trenčín región. Zároveň sa dostávate do žrebovania o hlavnú výhru – rodinný wellness pobyt pre dve dospelé osoby a dve deti s raňajkami v Termáloch Malé Bielice. Tešiť sa bude aj ďalších 10 osôb, na ktorých čaká špeciálna cena – wellness vstup do Termálov Malé Bielice. Podmienky súťaže nájdete na webovej stránke www.trencinregion.sk.

Projekt je realizovaný s finančnou podporou...
Projekt je realizovaný s finančnou podporou Ministerstva dopravy a výstavby Slovenskej republiky. Autor: Trenčín region
Projekt je realizovaný s finančnou podporou...
Projekt je realizovaný s finančnou podporou Ministerstva dopravy a výstavby Slovenskej republiky. Autor: Trenčín region
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku