Chcete mať okná na celý život? Poradíme vám, ktoré si zvoliť!

Chystáte sa tento rok stavať alebo sa púšťate do rozsiahlej rekonštrukcie domu? V tom prípade sa nevyhnete výberu tých správnych okien. Ako však nájsť okná na celý život v tak presýtenej trhovej ponuke? Plastové okná sú stávkou na istotu – majú vynikajúce tepelnoizolačné vlastnosti, dlhú životnosť, moderný dizajn a k tomu ešte aj výhodnú cenu.

11.02.2022 00:00
1.  INCON, PR, nepouzivat Foto:

Zaujímajte sa o tepelnoizolačné vlastnosti

Od minulého roka sa musia stavať domy v energetickej triede A0. Čo to znamená? Treba si dôkladne premyslieť, ako minimalizovať tepelné straty a v maximálnej miere využiť solárne zisky. Dom s takmer nulovou potrebou energie sa vyznačuje vysokou energetickou hospodárnosťou, v ktorej potreba primárnej energie nesmie prekročiť 54 kWh/m2 za rok. Ku kľúčovým aspektom patrí aj výber okien. Súčasným nárokom na energeticky úsporné domy vyhovujú plastové okná INCON DESIGN od špičkového slovenského výrobcu. Navyše s nimi ušetríte nemalé náklady na vykurovanie i klimatizáciu.

Rada odborníka: Okná odporúčame pre ich vynikajúce tepelnoizolačné vlastnosti Uw = od 0,69 W/m2K. Navyše majú úzky profil s najmenšou exteriérovou hranou na trhu a zasklenie až do hrúbky 70 mm pre ešte lepšie tepelnoizolačné vlastnosti.

Foto: INCON, Deceuninck
2. INCON, PR, nepouzivat

Na vzhľade záleží

Nie vždy platí, že to, čo je pekné zvonka, je zároveň krásne i zvnútra. Pri oknách sú síce dôležité najmä komponenty, z ktorých sa skladajú, ale ani vonkajší vzhľad nie je zanedbateľný. Na trhu dnes nájdete plastové okná, ktoré zaujmú už na prvý pohľad – minimalistické, elegantné a moderné. K takým patrí aj INCON DESIGN. Toto plastové okno je skvelou voľbou pre novostavby, ale i rekonštrukcie starších domov rôznych štýlov. Ponúka sa s dvomi typmi krídiel (predsadené a rovné) v širokej škále farieb. Kombináciou sivého jadra a šedého odtieňa laminácie možno dosiahnuť aj atraktívny vzhľad hliníkových okien.

Vedeli ste, že plastový profil používaný pri výrobe týchto okien získal niekoľko prestížnych medzinárodných ocenení za inovácie a dizajn?

Foto: INCON, Deceuninck
3. INCON, PR, nepouzivat

Pustite do domu viac svetla

Nie je nad prirodzené denné svetlo, ktorého blahodarnými účinkami na ľudský organizmus sa zaoberala už nejedna štúdia. Denné svetlo má priaznivý vplyv na fyzické i duševné zdravie a nedá sa ničím nahradiť. Ak je v dome málo svetla, môžete sa cítiť viac unavení, byť náchylnejší na choroby či mať sklon k depresii. Keďže okná INCON DESIGN majú extrémne štíhle profily a pohľadovú výšku len 112 mm, o dostatok svetla v interiéri naozaj nebudete mať núdzu.

Vedeli ste, že vďaka špeciálnej technológii lepenia sa dajú tieto plastové okná realizovať aj v obzvlášť veľkých rozmeroch? Napriek tomu sú stabilné a zabezpečia maximálne presvetlenie interiéru.

Foto: INCON, Deceuninck
4. INCON , PR, nepouzivat

Cíťte sa v dome bezpečne

Okná INCON DESIGN sa postarajú aj o váš pokojný a bezstarostný spánok. Kvalitné trojsklá minimalizujú prienik hluku do interiéru a prvotriedne nemecké kovanie s tromi bezpečnostnými bodmi zaistí až 4× väčšiu odolnosť proti vypáčeniu v porovnaní s bežnými oknami. Okná sa navyše jednoducho udržiavajú, a to aj vďaka skrytým pántom.

Rada odborníka: Stavte na plastové okná so skrytým kovaním, značne si uľahčíte ich údržbu. Už nikdy nebudete musieť zápoliť s nečistotami okolo priznaných pántov, poškodením ich krytiek či s farebnými zmenami typickými pre staršie typy okien.

Foto: INCON, Deceuninck
5. INCON, PR, nepouzivat

Plastové okná INCON DESIGN vytvárajú základ úsporného domova. S týmito oknami môžete odložiť starosti bokom, a to na veľmi dlhý čas.

Viac sa dočítate na www.incon.sk

chyba
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy