Všetko, čo potrebujete vedieť o financovaní bývania

09.09.2019 11:50
Sitelement, PR článok, nepoužívať
Autor:

Kedysi ľuďom stačilo, že mali strechu nad hlavou. Byty boli typizované a aj rodinné domy sa v jednotlivých regiónoch zvykli podobať ako vajce vajcu. Dnes je situácia iná. Ľudia si môžu vybrať ako budú bývať. Nové developerské projekty prinášajú novú kvalitu bývania a projekty rodinných domov tiež hýria pestrosťou a nápadmi.

To čo platilo v minulosti a platí aj teraz je, že obyvatelia Slovenska túžia po tom, aby ich bývanie raz bolo naozaj len ich. Preto sú ochotní zaúverovať sa hoci aj na 30 rokov, počas ktorých sa o vlastníctvo svojej strechy nad hlavou neváhajú podeliť napríklad aj s bankou.

Úrokový bonus namiesto štátnej prémie

Ak človek urobí takéto zásadné rozhodnutie, musí si zvážiť, akého partnera si zoberie na pomoc. Stále platí, že vynikajúcou voľbou je Prvá stavebná sporiteľňa. Má viac ako štvrťstoročnú tradíciu, pozitívne referencie, kvalitnú a neustále sa vyvíjajúcu ponuku financovania bývania a poskytuje viacero silných benefitov, ktoré si zaslúžia vašu pozornosť. Presvedčte sa sami, že sporiť si v PSS sa stále oplatí. Vďaka úrokovému bonu si aj dnes môžete pripraviť čiastku, ktorú využijete pri zabezpečení si nového alebo lepšieho bývania.

Podľa vašich potrieb a možností

Kľúčovú rolu pri financovaní bývania v súčasnosti ale zohrávajú úvery. Ak si v PSS sporíte dostatočne dlho a splníte podmienky na získanie stavebného úveru, máte vyhraté. K dispozícii budete mať stavebný úver s priaznivou a nemennou úrokovou sadzbou. Môže sa však stať, že úverové prostriedky budete potrebovať aj skôr. Ak vystačíte so sumou do 50 000 eur, svoj medziúver nebudete musieť zabezpečiť nehnuteľnosťou. PSS vám požičia vyššiu sumu, s nižšou úrokovou sadzbou a na dlhšie, ako keby ste si zobrali porovnateľný spotrebiteľský úver z inej banky. Zároveň sa vyhnete zbytočnému papierovaniu a usporíte aj množstvo drahocenného času. A ak by ste potrebovali ešte viac peňazí, môžete siahnuť po medziúvere, ktorý je však už potrebné založiť nehnuteľnosťou v prospech banky.

Každý si nájde to, čo potrebuje

PSS však poskytuje nielen výhodné sporenie a úvery na financovanie bývania. Vo svojej ponuke toho má oveľa viac. Zameriava sa na komplexnú ponuku, aby klienti našli všetky riešenia súvisiace s financovaním bývania takpovediac pod jednou strechou. Mimoriadne populárne je online stavebné Sporenie Lišiak. Často využívaný je tiež úver na vybavenie domácnosti. Obchodní zástupcovia PSS sprostredkúvajú až päť druhov kvalitného poistného zabezpečenia. Za výhodných podmienok si u nás môžete poistiť nielen svoj byt, dom, zariadenie ale i seba či samotný úver.

Sleduj najnovšie články na našom Facebooku