Trendom stavebníctva je systémové stavanie

19.09.2017 08:00
RD Hlohovec 006

Pri voľbe stavebného materiálu zvážte, či vám poskytne skutočne optimálne a kompletné riešenie. Pri projekte, výstavbe aj počas celej životnosti domu.

Ytong je prémiovou značkou na našom trhu – ponúka ucelené riešenie celej stavby a naviac mnoho odborných služieb, ktoré vám pomôžu postaviť dom podľa vašich predstáv.

Systém pórobetónových tvárnic má za sebou takmer sto rokov inovácií, stále si však zachováva svoje úplne prírodné zloženie. Vďaka poréznej štruktúre je veľmi ľahký a pre užívateľov domu je asi najdôležitejšie, že vytvára zdravú klímu v dome. Ľahko sa tvaruje, preto nevzniká takmer žiadny odpad a pri stavbe spotrebujete takmer všetok materiál.

Prečo stavať so systémom dielov

Systémové stavanie je rýchle a presné. Jednotlivé diely z rovnakého materiálu sú plne kompatibilné a zakladajú tak podmienky pre skutočne kvalitne vykonanú hrubú stavbu, ktorá je dôležitá pre výsledné tepelnoizolačné vlastnosti domu. Ytong si svoje vlastnosti ponecháva aj po opracovaní, napríklad rozvedení inštalácií a pripevnení interiérových prvkov. Vďaka tomu nevznikajú tepelné mosty a jadro stavby je homogénne.

Dôležitá je tiež jednoduchosť – veľa realizácií z Ytongu vzniká svojpomocne, a to vrátane domov, kde si investori vlastnými silami poradili s montážou strechy či stropu. Princip „skladačky“ je u Ytongu známý a preverený. Rovnako výrobca pristupuje aj k novým prvkom, u ktorých kladie dôraz na to,aby montáž nevyžadovala špeciálné firmy

Systémové riešenie Ytong – portfólio „od pivnice po strechu“

Systém Ytong je tradičný materiál, ktorý však prechádza neustálym vývojom a inováciami. V súčasnej dobe už predstavuje široké portfólio stavebných dielov, do ktorého okrem tvárnic, priečkoviek a prekladov patrí tiež strop, strecha, schodisko. Novo bol doplnený tiež o systémové vonkajšie a vnútorné omietky a vnútorné stierku, s ktorých použitím sú optimalizované tepelnoizolačné vlastnosti a pri dodržaní správnych technologických postupov aj výsledná kvalita stavby. Medzi najvýznamnejšie novinky tohto roku patrí uvedenie tepelnoizolačnej tvárnice Lambda YQ , s ktorou je možné stavať bez zatepľovania aj v pasívnom štandarde.

+4

Úspora od projektu až po prevádzkovanie budovy

Ytong ponúka efektivnejší a ekonomickejšie riešenie v ktorejkoľvek časti projektu stavby. Vo fáze prípravy môžete požiadať našich odborníkov o posúdenie svojho návrhu stavby a vytvorenie prípadne vhodnejšiej varianty. V priebehu výstavby investori využívajú bezplatné služby jako je zakladanie rohov stavby či kladačské plány schodiska alebo stropu.

Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk